News in myfund.pl ![]() Information about new features of myfund.pl. No new posts. Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 12:07:13) Cześć, Plan jest taki, żeby w tym roku odpalić projekt wdrożenia całkowicie nowych wersji aplikac... Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 11:47:18) Hej, Czy planowany jest może jakiś update aplikacji mobilnej na iOS? Te widgety byłyby super. Po... Import operacji Forex/CFD (2026-05-31 08:55:05) Cześć, Dodałem poprawne rozpoznawanie tych walorów w module importu Forex/CFD. Pozdrawiam, Da... Import operacji Forex/CFD (2026-05-30 23:25:49) Cześć, Byłaby możliwość dodania CFD: Cattle, Decentraland? Byłbym wdzięczny Pozdrawiam, Adam ... Odsetki od obligacji (2026-05-26 22:29:31) ... | ||
2 wpisy, 2 uczestników | Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku |
| 2024-06-19 23:03 4 wpisy 718 dni temu | Cześć :) Zacząłem inwestować na XTB w lutym 2021 roku na giełdzie amerykańskiej. W tamtym czasie XTB nie oferowało jeszcze możliwości złożenia wniosku W-8 BEN, dlatego od dywidend było pobierane 30% podatku. Z początkiem lutego 2022 złożyłem wniosek i faktycznie XTB zaczęło pobierać 15% podatku od źródła. Czy jest możliwość zmiany % podatku w danym portfelu, ale od określonej daty? W tym momencie efekt mam taki, że czy ustawię domyślny podatek jako 19% czy 15%, kwota wolnej gotówki w portfelu na myfund nigdy nie zgadza się z kwotą którą faktycznie posiadam u brokera. Drugie pytanie - który sposób jest bardziej "prawidłowy"? Póki co założenie mam takie, że ustawiłem sobie domyślny podatek jako 15%, a 4% które dopłacam składając PIT traktuję jako wypłatę z innego portfela, gotówkowego. Natomiast koniec końców żaden sposób nie wydaje mi się prawidłowy, ponieważ: a) Gdybym się zdecydował na 15%, to stopa zwrotu nie będzie oddawała stanu faktycznego, ponieważ powinienem liczyć te dodatkowe 4% b) Jeżeli policzę 19%, to stan gotówki nie będzie się zgadzał (na myfund będzie mniejszy od rzeczywistego na XTB) i może wystąpić sytuacja, gdy kupię jakiś walor na XTB, natomiast myfund zwróci mi błąd, że brakuje mi gotówki, ponieważ myfund "myśli", że mam te 4% gotówki z dywidend mniej. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź | |
| 2024-06-20 07:11 12728 wpisów 718 dni temu | Cześć, Ad. Pytanie 1. Musisz to skonfigurować z menu->Zarządzanie portfelami->Ustawienia podatku od dywidendy i odsetek Zobacz ten wątek na forum: https://myfund.pl/index.php?raport=forum&forum=2&topic=3380 Ad. Pytanie 2. Ustawienia podatku powinieneś zrobić tak jak w rzeczywistości - czyli jak zostało pobrane u źródła 15% to zostawiasz 15%. Rozliczenie podatku od dywidend zagranicznych jest w zeznaniu PIT38 i po zapłacie podatku powinieneś go dodać do myfund.pl z menu->Operacje->Operacje gotówkowe->Podatek Wówczas w zysku i stopie zwrotu z portfela zostanie uwzględnione te 4% dopłaconego podatku. Pozdrawiam, Damian | |