New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Skąd różnice w podsumowaniu (2026-06-17 20:54:30)
  Ok, wszystko jasne, dzięki...

Digital Network z eksplozją przychodów w 1Q 2026. Cyfryzacja OOH i przejęcie napędzają wyniki [Analiza] (2026-06-17 20:43:26)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Digital Network z eksplozją przychodów w 1Q 202...

Skąd różnice w podsumowaniu (2026-06-17 20:36:37)
  Różnica w wartości wynika z tego, że masz włączoną opcję „Uwzględnij podatek”.


Dla każdego z walo...

Skąd różnice w podsumowaniu (2026-06-17 20:27:35)
  Ale skąd różnica w wartości. Mam kilka portfeli i różnica jest tylko na niektórych. Proste zsumowani...

XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 20:24:13)
  Dzięki Damian. Robisz świetną robotę.

Pozdrawiam...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:18:34)
  Chyba coś XTB zmieniło (albo mają problem) w generowaniu pliku.

Nie wiem dlaczego, ale czasami w pl...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:00:10)
  Mi dziś pojawił się inny problem przy importowaniu XTB-konto USD


W pliku są operacje na walutach:...

Skąd różnice w podsumowaniu (2026-06-17 12:32:08)
  Witaj,


W wierszu „Cały portfel” stopa zwrotu jest liczona metodą MWR/TWR i uwzględnia wszystkie o...

Skąd różnice w podsumowaniu (2026-06-17 12:29:34)
  Skąd się biorę różnice pomiędzy podsumowaniem na górze i na dole tabelki?...

XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 10:10:14)
  Cześć,


Zebrałem wszystkie informacje o zmianach związanych z wprowadzeniem przez XTB możliwości z...

Kokpit z wykresami - wybór benchmarku (2026-06-17 09:48:06)
  Domyślnie ta opcja była wyłączona dla nowego waloru.

Zmieniłem to tak, że będzie tak ustawiona jak ...

Import z XTB (2026-06-17 07:29:07)
  Witaj,


Najlepiej byłoby gdybyś podesłał plik, który importujesz i napisał jaki błąd pojawia się p...

Kokpit z wykresami - wybór benchmarku (2026-06-17 07:02:50)
  Ad 3

Gdy mam już w portfelu jakieś spółki, do których dodałem benchmark, a następnie dodaję nowe sp...

Import z XTB (2026-06-16 20:34:36)
  dodale portfel z XTB utworzony kilka tygodni temu, wszystko ładnie przeszło , portfel z XTB utworzon...

Import z XTB (2026-06-16 19:25:53)
  Jest już wspierany.

Oczywiście jakby pojawił się jakieś problemy to dawaj znać.


Pozdrawiam,

Dam...

Import z XTB (2026-06-16 19:20:02)
  A czy nowy format jest już w pełni wspierany w MyFund? Właśnie spróbowałem i jakby przeszedł....

Import z XTB (2026-06-16 18:24:40)
  Nie ma sensu pisać bo od 1 lipca wyłączają ten moduł importu i pozostanie tylko nowy moduł.

Mam nad...

Import z XTB (2026-06-16 17:14:38)
  Pośpieszyłem się. Problem dalej występuje.


- Plik eksportu z XTB dla konta prowadzonego w EUR zaw...

Import z XTB (2026-06-16 17:04:33)
  Dzisiaj wygenerowałem nowy eksport z XTB, no i waluta pojawiła się w pliku, a import do MyFund zadzi...

Anthropic na rozdrożu: ewolucja modeli Claude, konflikt z Waszyngtonem i droga do IPO (2026-06-16 12:05:24)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza Anthropic na rozdrożu: ewolucja modeli Claude,...

WBTC.PA - nie odświeża się (2026-06-16 11:31:44)
  Witaj,


Już powinny być aktualne.


Dziękuję za zgłoszenie problemu!


Pozdrawiam,

Damian...

WBTC.PA - nie odświeża się (2026-06-16 11:05:24)
  Od 11 czerwca instrument się nie odświeżył. ...

Zmiana klasyfikacji waloru. (2026-06-16 09:09:15)
  Cześć,


Zrobiłem poprawkę na ten problem - teraz przypisanie waloru ma priorytet na przypisaniem g...

Błędne wartość historyczne Bitcoina (2026-06-16 07:43:07)
  Cześć,


namierzyłem źródło tego problemu.

Okazało się, że problem występuje w dni zmiany czasu n...

Błędne wartość historyczne Bitcoina (2026-06-16 00:58:02)
  Mam go! Może to tylko w nocy takie jaja? ;) Poniżej dane z html, widać że jest sześć zer:


data: [...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 20:24:13)
  Dzięki Damian. Robisz świetną robotę.

Pozdrawiam...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:18:34)
  Chyba coś XTB zmieniło (albo mają problem) w generowaniu pliku.

Nie wiem dlaczego, ale czasami w pl...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:00:10)
  Mi dziś pojawił się inny problem przy importowaniu XTB-konto USD


W pliku są operacje na walutach:...

XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 10:10:14)
  Cześć,


Zebrałem wszystkie informacje o zmianach związanych z wprowadzeniem przez XTB możliwości z...

Komunikaty ESPI/EBI - mniejsze opóźnienie (2026-06-15 08:01:39)
  Cześć,


mam dla Was dobrą wiadomość dotyczącą komunikatów ze spółek GPW i NewConnect.


Od 15.06....

Forum Odsetki od obligacji

7 wpisów, 5 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2013-03-10 22:30
4847 dni temu
myfund.pl
12808 wpisów
Witam,

Dodałem możliwość rejestrowania odsetek od obligacji.

Z menu Operacje wybieracie Dodaj odsetki od obligacji (opcja jest widoczna tylko gdy masz obligacje w portfelu).
Musicie podać walor, dla którego otrzymaliście odsetki, datę wypłaty odsetek, wartość odsetek na jedną obligację oraz wartość pobranego podatku.

System automatycznie wyliczy:
* liczbę jednostek, którą miałeś w portfelu w dniu poprzedzającym wypłatę odsetek,
* całkowitą wartość dywidendy

Odsetki pojawią się w portfelu jako zysk oraz pojawią się na koncie gotówkowym.

Dzięki takiemu podejściu można teraz wyliczyć stopę zwrotu z obligacji oraz zysk z uwzględnieniem wypłaconych odsetek.

Aby to zrobić kliknij na ikonce nad tabelką po prawej stronie w raporcie Skład i struktura i zaznacz "ptaszka" przy Uwzględnij dywidendy i odsetki od obligacji w stopie zwrotu. Dla walorów, dla których zostały dodane odsetki zmieni się stopa zwrotu i zysk. W stopie zwrotu i zysku uwzględniona jest wartość odsetek netto czyli odsetek pomniejszonych o podatek.

Oczywiście jak zawsze czekam na Wasze uwagi :)

Pozdrawiam,
Damian
 
2013-03-10 22:34
4847 dni temu
myfund.pl
12808 wpisów
Odsetki od obligacji - jak obliczyć?

To dla bardziej dociekliwych...

Sposób obliczania odsetek od obligacji kuponowych nie jest trywialny ale nie jest również bardzo skomplikowany.
Ogólny wzór na wyliczenie wartości odsetek wygląda następująco:

WartośćOdsetek=WartośćNominalna*StopaKuponowa*OkresKuponowy/365

Wartość nominalna oraz kolejne okresy kuponowe (daty rozpoczęcia okresu oraz zakończenia czyli datę wypłaty odsetek) można znaleźć w prospekcie emisyjnym, dokumencie ofertowym lub liście emisyjnym. Stopa kuponowa jest najczęściej wartością zmienną w czasie i zależy np. od stopy WIBOR.

Dla przykładu weźmy obligację TZ, dla której:
* Wartość nominalna = 100PLN
* Stopa kuponowa = 5% (to tylko moje założenie nie wartość rzeczywista)
* Okres kuponowy = 183 dni

Wówczas wartość odsetek dla jednej obligacji wyniesie:

WartośćOdsetek=100*5%*183/365=2,51 PLN (po zaokrągleniu do pełnych groszy)

UWAGA!!! Przytoczona tutaj metoda wyliczania odsetek jest metodą ogólną mającą na celu pokazać sam mechanizm wyliczania odsetek. Szczegółowe zasady wyliczania odsetek od obligacji przedstawione są w prospekcie emisyjnym, dokumencie ofertowym lub liście emisyjnym!

Damian
 
2013-03-10 22:43
4847 dni temu
nysander
44 wpisy
dzięki za dodanie tej funkcji
 
2013-03-12 20:40
4845 dni temu
baszar
21 wpisów
Dzięki, przyda się.
 
2025-04-28 16:13
415 dni temu
barszcz
1 wpis
Witam,

W ramach IKEZ kupiłem roczne obligacje. Za wyliczone odsetki z automatu ma dokupowane nowe ROR. Czy w myfund jest takie rozwiązanie?

Pozdrawiam
Bartek
 
2025-04-28 16:25
415 dni temu
myfund.pl
12808 wpisów
Witaj,

Nie ma. Trzeba dodawać (lub importować) te operacje do portfela samemu.

Damian
 
2026-05-26 22:29
22 dni temu
Lukip1
1 wpis

 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl