News in myfund.pl ![]() Information about new features of myfund.pl. No new posts. XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 20:24:13) Dzięki Damian. Robisz świetną robotę. Pozdrawiam... Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:18:34) Chyba coś XTB zmieniło (albo mają problem) w generowaniu pliku. Nie wiem dlaczego, ale czasami w pl... Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:00:10) Mi dziś pojawił się inny problem przy importowaniu XTB-konto USD W pliku są operacje na walutach:... XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 10:10:14) Cześć, Zebrałem wszystkie informacje o zmianach związanych z wprowadzeniem przez XTB możliwości z... Komunikaty ESPI/EBI - mniejsze opóźnienie (2026-06-15 08:01:39) Cześć, mam dla Was dobrą wiadomość dotyczącą komunikatów ze spółek GPW i NewConnect. Od 15.06.... | ||
4 wpisy, 2 uczestników | Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku |
| 2019-01-27 21:59 230 wpisów 2698 dni temu | Cześć. Brakuje mi trochę wsparcia dla inwestowania dywidendowego. Chciałbym wiedzieć ile w danym okresie otrzymałem dywidend. Móc narysować to sobie na wykresie, aby sprawdzić, że dywidendy rosną z latami. Zobaczyć na ekranie portfela dodatkowe kolumny mówiące ile otrzymałem dywidend od danej spółki (teraz to się sumuje z zyskiem ze wzrostu kursu). Czymś ekstra byłaby prezentacja dividend yield on cost i przewidywanej dywidendy (w USA to prezentują, nie wiem czy u nas to jest tak przewidywalne). | |
| 2019-01-27 22:22 12808 wpisów 2698 dni temu | Cześć, Podoba mi się ten pomysł. Zrobiłbym: 1. Wykres z sumą dywidend wypłaconych w każdym roku. 2. Wykres pokazujący jaki procent średniej wartości portfela w roku stanowią wypłacone dywidendy. Moim zdaniem (i nie tylko moim) to jest lepsze niż YOC - zobacz ten artykuł: https://seekingalpha.com/article/4161358-dividend-yield-cost-irrelevant">https://seekingalpha.com/article/4161358-dividend-yield-cost-irrelevant'>https://seekingalpha.com/article/4161358-dividend-yield-cost-irrelevant. 3. W tabelce ze składem portfela możliwość wyświetlenia dodatkowej kolumny z sumą wypłaconych dywidend (per walor i dla całego portfela) Zapiszę to w rzeczach do zrobienia. Teraz robię narzędzie do optymalizacji podatkowej - przyda się pod koniec roku oraz zmiany w sposobie uwzględniania podatku, który będzie uwzględniał m.in. historyczne zyski/straty wynikające z PIT-38. Pozdrawiam, Damian | |
| 2019-01-28 19:39 230 wpisów 2697 dni temu | Odnośnie p. 2. Jeżeli dużo dorzucam do mojego portfela każdego roku to pomimo wzrostów dywidend ten % może spadać? Chyba wystarczy to co w p. 1 i 3 na początek. | |
| 2019-03-27 20:57 12808 wpisów 2639 dni temu | Cześć, W menu->Portfel->Narzędzia portfela->Dywidendy w czasie dostępne jest od dzisiaj nowe narzędzie adresujące punkt 1. Więcej w tym wątku na forum Pozdrawiam, Damian | |