New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:58:16)
  Jest taka analiza dostępna z <b>menu->Portfel->Wykresu w czasie->Udział kont inwestyc...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:35:38)
  Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem trochę głębiej i wygląda, że nawet dla zwykłego portfela (nie grupo...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 14:09:27)
  Dzień dobry,


Dodaj portfel grupowy z <b>menu->Zarządzanie portfelami->Portfele grupow...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 14:08:25)
  Nie robiłem tego, bo w założeniach tej strategii nie jest generowanie sygnałów kupna/sprzedaży.

Zał...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 14:05:35)
  Zrobione....

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-25 14:01:51)
  Cześć,


Zrobione. Opcja nazwy się "Stosunek wartości wypłaconych dywidend do średniej wartośc...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 14:01:37)
  Założyłem osobne portfele dla siebie i dla dzieci. Część naszych pieniędzy jest na moim Rachunku rej...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 12:26:44)
  Super :)


A czy dałoby się, żeby oś Y się skalowała po odklikaniu (skreśleniu) wybranych spółek? T...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 12:15:00)
  Nie do końca rozumiem jak działają alerty dla strategii. Niby mogę ustawić alerty (Strategie/Lista s...

Cena zamknięcia jako domyślna w fiszce Kupno waloru (2026-06-25 12:08:59)
  Cześć, rozumiem, że to już tak działało tylko w locie (sam mi tak podpowiedziałeś - czyli nie musiał...

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-25 11:29:44)
  Masz rację, ma to sens - dzięki!...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 11:22:02)
  Stopa zwrotu dla grupy portfeli (i w podsumowaniu portfeli w kokpicie) liczona jest tak, że najpierw...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 11:08:51)
  Dziękuje miałeś racje. Dopiero teraz zobaczyłem, że da się rozwinąć. A ostatnie pytanie podpowiesz c...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 10:58:05)
  Na zrzutach nie widzę, które opcje masz włączone w Kokpicie, ale domyślam się, że masz włączoną opcj...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 10:39:19)
  Dodam, że w skład i struktura mam już jednakową z telefonem. Jedynie ta w kokpit się rozjeżdża. Ale ...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 10:35:08)
  To albo u mnie nie przeliczyło albo jest podobnie jak po pierwszej poprawce. Lekko zmniejszyła się r...

Cena zamknięcia jako domyślna w fiszce Kupno waloru (2026-06-25 07:45:28)
  Witaj,


Ad2 - Pokombinowałem i chyba udało mi się osiągnąć efekt o jaki Ci chodziło.

Sekwencja je...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 07:26:16)
  Jeszcze w jednym miejscu był błąd związany z tym samym.


Poprawiłem to.


Damian...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 22:16:31)
  Nadal u mnie jest rozbieżność, ale trochę mniejsza. Chyba, że jeszcze teraz z tym horyzontem, ale zm...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 21:43:13)
  Witaj,


znalazłem przyczyny tego problemu, zrobiłem poprawkę.

Błąd wynikał z nie uwzględnienia po...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 16:51:50)
  Podsyłam o co dokładnie chodzi. W załączniku na górze widok kokpitu z PC, a poniżej fotka z telefonu...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 13:56:43)
  Nie dla każdego Kokpit to początek :)


Możliwość wyboru jest ok...

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-24 13:16:00)
  Cześć,


Dodam taką opcję. Ponieważ wartość wkładu własnego w czasie się zmienia to zrobię to jako ...

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-24 13:02:50)
  Cześć,

W wykresie "Dywidendy w czasie", mamy teraz możliwość wyświetlenia takich 2 opcji:

Stosunek...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 11:20:02)
  O ikonie po prawej wiem, ale naturalnie zawsze dla człowieka akcją powrotu do początku jest klikanie...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

Forum Opcje amerykańskie

93 wpisy, 10 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2023-03-15 22:43
1198 dni temu
Konlin
2 wpisy
Cześć,

Czy opcje amerykańskie są obsługiwane? Po imporcie pliku z IB przy każdej pozycji mam [Nierozpoznane]. Próbowałem dodać operację ręcznie ale po wyborze grupy papierów Opcje widzę tylko opcje polskie, np. OKGHxxx czy OPKNxxxx.

Dzięki,
Konrad
 
2023-03-16 07:41
1197 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Cześć,

Nie są obsługiwane.
Jedyną możliwością dodania ich do portfela jest utworzenie waloru użytkownika.

Pozdrawiam,
Damian
 
2023-04-25 16:45
1157 dni temu
Exeter
22 wpisy
Jest taka możliwość. Ale słabo to działa przy sprzedaży calli/putów? Bo można to sensownie zrobić tylko przez krótką sprzedaż, ale wtedy nie dostajemy od razu premii za sprzedaż na konto gotówkowe tylko premia wisi w walorze. Masz jakiś inny patent na sprzedawanie opcji?
 
2023-04-25 17:26
1157 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Na razie nie ma.
Żeby opcje dla US działały to musiał bym mieć dane dotyczące tych opcji i oprogramować ich działanie.
Na razie nie mam tego w planach.
 
2023-04-25 18:24
1157 dni temu
Exeter
22 wpisy
Nie da się na chwilę obecną wprowadzić mechanizmu kupowania / sprzedawania opcji tak żeby nie uwzględniać ich wyceny bieżącej? Coś ale walor użytkownika, z tym że jakby się robiło sprzedaż opcji to od razu kwota księgowała by się w gotówce dostępnej na danym koncie inwestycyjnym?

Wiem, że to nie będzie pokrywało wszystkich możliwości i wycen opcji, oraz będzie przekłamywało w wartości bieżącej ale możliwość podania kwoty i daty zakupu/sprzedaży przynajmniej pozwoliłoby śledzić przepływ gotówki z opcji. To samo podając od razu datę wygaśnięcia, system mógłby robić automatyczną sprzedaż po 0 w dacie wygaśnięcia, jeżeli by się nie sprzedało/odkupiło opcji przed datą wygaśnięcia.
 
2023-04-25 19:00
1157 dni temu
Konlin
2 wpisy
Zgadzam się z Exterem, to by wystarczyło na początek. Bieżącą wartość widzę w systemie transakcyjnym, ale fajnie byłoby śledzić cashflow z zamkniętych / wygaśniętych opcji.
 
2023-04-25 19:16
1157 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Nie jestem ekspertem w opcjach.
Możecie mi opisać jak według Was miało by to wyglądać?
Chodzi mi o coś takiego:

1. Kupuję opcję X jednostek za cenę Y.
Jaką wartość powinna mieć ta opcja w portfelu?
Jaka zmiana (przepływ) powinien być na koncie gotówkowym - wpływ/wypływ i na jaką kwotę?

2. Sprzedaję opcję X jednostek za cenę Y.
Jaką wartość powinna mieć ta opcja w portfelu?
Jaka zmiana (przepływ) powinien być na koncie gotówkowym - wpływ/wypływ i na jaką kwotę?

Pozdrawiam,
Damian

 
2023-04-25 20:55
1157 dni temu
Exeter
22 wpisy
Siądę jutro i Ci to ładnie rozpiszę.
 
2023-04-25 22:54
1157 dni temu
PPP
230 wpisów
Ja to rozwiązałem dodając swój przychód od koszt nadzwyczyajny
 
2023-04-26 11:35
1156 dni temu
Exeter
22 wpisy
Też tak robię na chwilę obecną, ale jak sprzedajesz opcję przed terminem jej zakończenia to musisz dodać koszt nadzwyczajny, a poza tym nie widać wtedy opcji jako pozycji w portfelu.
 
2023-04-26 11:55
1156 dni temu
Exeter
22 wpisy
W okienku kupna / sprzedaży powinniśmy mieć możliwość wyboru:
- sprzedaż / kupno (sprzedaż)
- PUT/CALL (PUT)
- daty wykonania opcji (19 maj 2023)
- cena wykonania opcji (70 USD)
- prowizja (1 USD)

Generowało by to nam wtedy pozycję o takiej nazwie w portfelu:
Nazwa: SCHD 19MAY23 70 P lub SCHD 19MAY23 70 PUT
Liczba jednostek: -1 (jeżeli byłby to zakup opcji to liczba jednostek powinna być +1)

1. Kupuję opcję SCHD 19MAY23 74 C jednostek za cenę 0,35 USD.
Jaką wartość powinna mieć ta opcja w portfelu? - na mój gust, żeby na razie było prosto wartość opcji powinna być w portfelu plus 35 USD (czyli 0,35 x 100).
Jaka zmiana (przepływ) powinien być na koncie gotówkowym - wpływ/wypływ i na jaką kwotę? - na koncie gotówkowym wypływ 35 USD + prowizja np. 1 USD = razem -36,00 USD.

2. Sprzedaję opcję SCHD 19MAY23 70 P jednostek za cenę 0,40 USD.
Jaką wartość powinna mieć ta opcja w portfelu? - na mój gust, żeby na razie było prosto wartość opcji powinna być w portfelu minus 40 USD (czyli 0,4 x 100).
Jaka zmiana (przepływ) powinna być na koncie gotówkowym - wpływ/wypływ i na jaką kwotę? - na konto gotówkowe wpływa kwota 40 USD minus prowizja np. 1USD = razem +39,00 USD.

I teraz jak opcja doszła by do terminu wygaśnięcia niezrealizowana to powinna zostać sprzedana za zero złotych.

W sytuacji kiedy zostanie sprzedana / odkupiona z rynku to powinno się zmienić wartość konta gotówkowego o cenę kupna / sprzedaży oraz prowizji.

Trzecia sytuacja to ktoś realizuję opcję. Wtedy już możemy sami dodać / sprzedać 100 akcji po cenie realizacji i sprzedać/odkupić opcję po 0 USD.

Wydaje mi się, że taka implementacja na początku będzie jak najbardziej ok.
 
2023-04-26 21:29
1156 dni temu
PPP
230 wpisów
To co napisał Exeter ma sens.

Ja z mojego punktu widzenia byłbym nawet zadowolony z czegoś jeszcze bardziej prostego - gdybym mógł jednym kliknięciem zobaczyć zysk z opcji. Teraz wchodzę w historię operacji i wybieram przychody nadzwyczajne i sprawdzam sumę, następnie koszty nadzwyczajne (odkupowanie opcji) i odejmuję od poprzedniej sumy.
 
2023-04-27 09:47
1155 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
@Exeter - temat jest dość skomplikowany. W myfund.pl są dostęne opcje na WIG20 - może udało by się zrobić jakiś test polegający na tym, że dodam jakąś opcję (albo kilka opcji) z rynku amerykańskiego do bazy a Wy byście zweryfikowali, czy to się liczy dobrze na bazie opcji na WIG20?

Pozdrawiam,
Damian
 
2023-04-29 14:56
1153 dni temu
Exeter
22 wpisy
Myślę, że nie ma problemu. Wrzuć na początek np. na SCHD i MO a ja zobaczę jak to wygląda.
 
2023-04-29 17:27
1153 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Chodzi o te:
https://finance.yahoo.com/quote/SCHD/options/

i o te:
https://finance.yahoo.com/quote/MO/options/
?
 
2023-04-29 19:19
1153 dni temu
Exeter
22 wpisy
Tak.
 
2023-05-07 18:19
1145 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Robię teraz jedną dużą funkcjonalność (może nie dużą, ale dużo zmian muszę wdrożyć) - nie miałem czasu się tym do końca zająć.


Na szybko jak sprawdziłem to wyszedł mi problem z ilością tych opcji.
Bo jak rozumiem dla każdego waloru trzeba by dodać kilkadziesiąt opcji i na bieżąco dodawać kolejne?

Damian
 
2023-05-12 22:51
1140 dni temu
Exeter
22 wpisy
Książkowo tak by pewnie trzeba było zrobić.
 
2023-05-13 13:46
1139 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Sprawdzę jak by to można było zrobić, żeby nie zabić bazy danych miliardami wycen.

Dam znać.

Damian
 
2023-07-17 22:44
1074 dni temu
SimonX
98 wpisów
Cześć,

czy coś się ruszyło w temacie opcji amerykańskich? Tak jak przedmówcy uważam, że spokojnie możesz sobie darować bieżące wyceny instrumentów, bo to mamy w systemach transakcyjnych. Grunt, żeby wyliczać przepływy gotówki z opcji, co pozwoli śledzić zyski i rozliczyć podatek.
Nie robiłbym tylko automatycznego mnożnika cena opcji x100, tylko podawał pełną kwotę za kupno/sprzedaż. A to dlatego, że oprócz opcji na akcje są też opcje na kontrakty terminowe, a te są liczone po 5 sztuk a nie po 100.
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl