News in myfund.pl ![]() Information about new features of myfund.pl. No new posts. Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25) Cześć, dałem narzędzia, o które prosiłeś. Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi... PPK (2026-06-24 09:24:18) Dzień dobry, Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks... PPK (2026-06-24 09:20:23) Dzień dobry, Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża... PPK (2026-06-19 09:55:17) Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK. Dzięki za odp!... PPK (2026-06-19 09:52:39) Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił. Może wcześniej inaczej zaimportowałe... | ||
7 wpisów, 3 uczestników | Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku |
| 2025-11-17 12:37 5 wpisów 219 dni temu | Witam po miesiącu testowania konta na Myfund i wpisywaniu swoich operacji, chciałbym wszystko ładnie poukładać i zrobić to tak, żeby wszystko działało dobrze. W zamyśle chcę usunąć wszystkie operacje i dodać wszystko od nowa. Potrzebuję tylko małej pomocy. Jaki portfel stworzyć do: * Importu akcji z xtb w PLN (ike) * Importu akcji xtb w USD * Importu akcji xtb w Euro * Import obligacji skarbowych z PKO Muszę stworzyć portfel i 4 konta do niego?? Jeśli tak to jakie opcje wybrać dla poszczególnych typów kont. Pozdrawiam | |
| 2025-11-17 15:35 12848 wpisów 219 dni temu | Witaj, Lepiej utworzyć oddzielne portfele dla XTB i obligacji. W portfelu XTB (najlepiej żeby był "gotówkowy") utwórz trzy konta gotówkowe/inwestycyjne. Dla konta IKE zaznacz koniecznie opcję "IKE/IKZE...". Portfel obligacji może być bezgotówkowy - wówczas nie trzeba dodawać wpłat/wypłat. Możesz też dodać portfel grupowy łączący oba portfele menu-Zarządzanie->Portfele grupowe. Pozdrawiam, Damian | |
| 2025-11-18 12:15 5 wpisów 219 dni temu | Okej wszystko dodane wydaje się, że działa prawidłowo, tylko mam pytanie skąd taki rozjazd zysku-strat między xtb a myfund?? Na Myfund mam -253,4, a na xtb jak wszystko zlicze wychodzi 222,73?? | |
| 2025-11-18 12:19 12848 wpisów 219 dni temu | Jeżeli nie zgadza się zysk/strata w PLN to dlatego, że w XTB zysk jest liczony jako iloczyn zysku w walucie i kursu. W myfund.pl zysk w PLN jest liczony jako różnica pomiędzy wartością aktualną w PLN i wartością nabycia w PLN. Czyli w myfund.pl uwzględniony jest zysk/strata wynikająca ze zmiany kursu od dnia kupna do dzisiaj. W szczególnych przypadkach może być tak, że w XTB będziesz widział stratę a w myfund.pl zysk i na odwrót. Drugą przyczyną jest to, że aktualna wartość portfela w myfund.pl jest liczona na podstawie ostatniej ceny transakcji, a w XTB jest to najlepsza oferta kupna. Zobacz też ten wątek na forum: https://myfund.pl/index.php?raport=forum&forum=10&topic=4930 Pozdrawiam, Damian | |
| 2025-11-18 17:48 8 wpisów 218 dni temu | Cześć, spróbuj ustawić opcje obliczeń jak niżej. Załącznik: ![]() | |
| 2025-11-18 17:51 8 wpisów 218 dni temu | Dodatkowo uzupełnij prowizje dla danego konta. XTB pobiera 0,5 %, wpisz tę wartość w polu dotyczącm Twoich aktywów. Wartości z XTB nigdy nie będą pokrywały się w 100% z myFound ale moim zdaniem różnica jest akceptowalna. Załącznik: ![]() | |
| 2025-11-18 19:09 5 wpisów 218 dni temu | Super, bardzo dziękuję za wyjaśnienie i pomoc 😀 | |