New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 16:51:50)
  Podsyłam o co dokładnie chodzi. W załączniku na górze widok kokpitu z PC, a poniżej fotka z telefonu...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 13:56:43)
  Nie dla każdego Kokpit to początek :)


Możliwość wyboru jest ok...

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-24 13:16:00)
  Cześć,


Dodam taką opcję. Ponieważ wartość wkładu własnego w czasie się zmienia to zrobię to jako ...

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-24 13:02:50)
  Cześć,

W wykresie "Dywidendy w czasie", mamy teraz możliwość wyświetlenia takich 2 opcji:

Stosunek...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 11:20:02)
  O ikonie po prawej wiem, ale naturalnie zawsze dla człowieka akcją powrotu do początku jest klikanie...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 11:17:53)
  Witaj,


Zrobione.

Dodałem opcję <b>Sposób działania linku dla logo myfund.pl (w lewym górny...

Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

Dywidenta a wynik pokazywany w kokpicie (2026-06-24 09:04:38)
  Witaj,


dla całego portfela (czyli w Kokpicie oraz w wierszu cały portfel w tabelce ze składem por...

Dywidenta a wynik pokazywany w kokpicie (2026-06-24 08:12:14)
  Witam, mam pytanie, czy dywidendy sa uwzglednianie w wynikach w kokpicie? Mam pewno rozbieznosci wzg...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 07:03:21)
  Witaj,


Link do Kokpitu jest z ikonki zaznaczonej na załączonym obrazku.


Zapiszę w rzeczach do ...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-23 23:37:45)
  Prosiłbym o opcję w "Konto > Ustawienia menu" pozwalającą na zmianę linka pod logo myfund (lewy górn...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-23 21:37:02)
  Ad2. Zrobione.


Pozdrawiam,

Damian...

Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i nowych ceł [Analiza] (2026-06-23 20:44:19)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i ...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:40:15)
  Witaj,


O którą grupę chodzi i czy o stopę zwrotu pokazywaną w Kokpicie czy w tabelce ze składem p...

PPK Generali (2026-06-23 17:35:03)
  Cześć,


Import PPK robisz z <b>menu->Operacje->Import operacji->Import operacji PPK...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:05:01)
  Przepraszam jak to pytanie już padło i nie znalazłem odpowiedzi. Ale z czego wynika różnica stopy zw...

PPK Generali (2026-06-23 16:13:13)
  Hej, gdy używam tego pliku z forum to przy imporcie funduszu "Generali (dawniej Union Investmen...

Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANGOS (2026-06-23 12:05:25)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANG...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:28:55)
  W tym roku rusza projekt stworzenia całkiem nowych aplikacji mobilnych - na pewno ten temat będzie z...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:21:52)
  Chodzi mi o aplikację na telefon. Na stronie internetowej wszystko jest czytelne.

Postaram się wrz...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:15:50)
  Dzień dobry,


Napisz proszę, o którym dokładnie miejscu w serwisie piszesz - dodam separator tysię...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 08:58:50)
  Dzień dobry,


Na stronie internetowej duże kwoty są czytelne. W aplikacji jest np. zapisane 850000...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-22 21:36:44)
  Dodałem wykres dla top 10 spółek z rankingu.


Damian...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

Forum Automatyczne dodawanie dywidend z rynków zagranicznych

21 wpisów, 8 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2020-01-31 18:42
2336 dni temu
myfund.pl
12847 wpisów
Cześć,

Dodałem funkcjonalność automatycznego dodawania dywidend z NYSE i NASDAQ.

Działa tak samo jak dla GPW, czyli dywidenda może być dodawana z dniem nabycia prawa lub z dniem wypłaty.

Data nabycia prawa uwzględnia przesunięcie pomiędzy rzeczywistą operacją i rozliczeniem czyli ex-dividend date. W Polsce są to obecnie 2 dni robocze w USA 1 dzień.

Jeżeli walor był kupowany za USD (z konta w USD) to wypłata będzie na to konto w USD.

Jeżeli walor był kupowany za PLN (z konta w PLN) to wypłata będzie na to konto w PLN po przeliczeniu z USD na PLN po kursie NBP z dnia operacji.

Będzie również automatycznie naliczony podatek, którego poziom możliwy jest do ustawienia w opcjach portfela w sekcji Prowizje. Stopę podatku można ustawić niezależnie dla każdego konta.

Automatycznie będą dodawane dywidendy, do których prawo zostało nabyte po 2020-01-30 czyli od dzisiaj.

Dajcie znać jak ta funkcja będzie działać. Sporo musiałem pozmieniać w systemie (głównie w naliczaniu podatku w związku z koniecznością jego konfiguracji).

Pozdrawiam,
Damian




 
2020-02-13 18:23
2323 dni temu
rurownik
64 wpisy
Witam,
bardzo się cieszę z pojawienia takiej funkcjonalności w serwisie
spółki dywidendowe z rynków zagranicznych mam w portfelu IKE

W opcjach portfela mam zaznaczone automatyczne dodawanie dywidend z dniem wypłaty

po 30 stycznia w moim przypadku do dodania są dywidendy

2020-02-06 WFC 0,51 USD/akcja
2020-02-07 AAPL 0,77 USD/akcja

dzisiaj pojawiła się pierwsza automatycznie dodana dywidenda AAP

mam pytanie: co z dywidendą z WFC?
obie dywidendy od tygodnia widać w raporcie "dywidendy w czasie" co nie koresponduje z historią operacji dla tego portfela

pozdrawiam
Sylwester


Załącznik:
 
2020-02-13 19:28
2323 dni temu
myfund.pl
12847 wpisów
Cześć,

Tu: https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/wfc/dividend-history">https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/wfc/dividend-history'>https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/wfc/dividend-history

Jest data wypłaty 2020-03-01 i taka jest w bazie myfund.pl.

2020-02-06 dla WFC to data ex-div czyli ostatni dzień z prawem do dywidendy.

Damian
 
2020-02-13 21:34
2323 dni temu
rurownik
64 wpisy
dziękuję za wyjaśniane

pozdrawiam

Sylwester
 
2020-02-20 16:11
2316 dni temu
Madzikadze
4 wpisy
Hejka,
cos nie pyka ze tak powiem.

Widze na grafiku ze byla dywidenda z Reality income "O" niestety nie ma fizycznie kwoty na koncie I nie jest widoczna w podsumowaniu

Dywidenda z 03/02.

Natomiast inna dywidenda zostala mi systemowo naliczona 2krotnie - patrz akcje Aple Reit

Mozesz sprawdzic?
 
2020-02-20 21:01
2316 dni temu
myfund.pl
12847 wpisów
Cześć,

Przeliczyłem Twój portfel.
Sprawdź czy teraz jest ok.

Ja sprawdzę dlaczego powstał ten problem.

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-03-17 21:59
2290 dni temu
PeriMCS
230 wpisów
Cześć.

Mam tutaj dwie sprawy.

Sprawdziłem wczoraj, że naliczyło mi dywidendę 2 razy za MSFT. Przy okazji zobaczyłem, że przypisało mi ją w dniu uzyskania praw do niej, a wolę ją przypisywać w momencie faktycznej wypłaty, więc zmieniłem to w opcjach portfela. Przy okazji zmieniłem również wysokość podatku na 4%. Po zapisaniu ustawień i powrocie do historii operacji mam poprawnie jeden raz zapisaną dywidenę ale z podatkiem 0.

Druga sprawa to pytanie o to jak powinienem skonfigurować podatek, aby wszystko zadziałało automatycznie. Przy wypłatach dywidendy w USA automatycznie pobierany jest podatek w wysokości 15%. A więc dostaję mniejszą wypłatę niż liczba akcji x dywidenda i dodatkowo muszę dopłacić 4% w Polsce. Czy da się to jakoś osiągnąć? Wydaje mi się, że nie. Zależy mi na tym, aby na koniec roku wygenerować raport do zapłacenia podatku ponieważ mój zagraniczny broker tego nie robi dla mnie.
 
2020-03-18 16:28
2289 dni temu
myfund.pl
12847 wpisów
Cześć,

Ad. 2xDywidenda. Podatek już powinieneś widzieć - był zaokrąglony do "0". Pamiętasz czy ta dywidenda była dodana z tą samą datą czy z inną?

Ad. Podatek. Z tego co mi się udało zorientować to różni brokerzy robią różnie z podatkiem. W Twoim przypadku De facto te 4% musisz zapłacić dopiero w rocznym rozliczeniu. Na konto wpływa Ci wartość dywidendy pomniejszona o 15% podatku i tyle powinieneś wpisać w opcjach konta (nie 4% ale 15%). Pozostaje kwestia co zrobić z tymi 4% - i tu najlepiej byłoby zrobić dodatkowy raport, który pokaże ile trzeba dopłacić z dywidend zagranicznych. Raport oparł bym na tym fragmencie ustawy:

Podatnicy, o których mowa w art. 3 obowiązek podatkowy ust. 1, uzyskujący poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej przychody (dochody) określone w ust. 1 pkt 1-5, od zryczałtowanego podatku obliczonego zgodnie z ust. 1, od tych przychodów (dochodów), odliczają kwotę równą podatkowi zapłaconemu za granicą, jednakże odliczenie to nie może przekroczyć kwoty podatku obliczonego od tych przychodów (dochodów) przy zastosowaniu stawki 19 %

Tam w grę wchodzą jeszcze przeliczenia z USD na PLN, ale jakoś udałoby się to też ogarnąć.

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-11-05 16:13
2057 dni temu
myfund.pl
12847 wpisów
@PeriMCS

Dodałem narzędzie do rozliczenia podatku od dywidend ze spółek zagranicznych.

Więcej przeczytasz w tym wątku na forum.

Damian
 
2021-03-17 19:33
1925 dni temu
mellvin10
8 wpisów
Cześć, odświeżę troche temat, czy jest w planach dodanie również atomatyczne naliczanie dywidend z LSE? Chodzi mi zarówno o pojedyńcze spółki jak i ETFy.

 
2021-03-17 20:03
1925 dni temu
myfund.pl
12847 wpisów
W planach jest, ale na razi nie mam dostępu do danych o dywidendach dla tych innych rynków niż GPW i USA.

Damian
 
2021-03-19 19:10
1923 dni temu
xadhoom
4 wpisy
Hej Damian. Nie mogłem tego znaleźć w FAQ. Co się dzieje z dywidendą (też automatyczną) w przypadku portfela bezgotówkowego? Czy ona wypływa gdzieś indziej?
 
2021-03-19 20:08
1923 dni temu
myfund.pl
12847 wpisów
Cześć,

Jest ona dodana do konta gotówkowego, ale ponieważ portfel jest bezgotówkowy to zostanie ona od razu wypłacona.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-06-07 09:29
747 dni temu
Bart...0045
3 wpisy
Cześć, odkopię trochę temat. Dostałem ostatnio dywidendę z LSE dla Legal & General. Jak widać na screenie, jest różnica jednego pensa między wypłatą dywidendy w drodze a dywidenda - gotówka. Wynika to zapewne z zaokrąglenia, ale czy mogę jakoś to zmodyfikować? Nie rozumiem czemu te dwie wartości są różne, co powoduje, że Myfund pokazuje dywidendę i gotówkę na koncie o 1 pensa więcej niż dostałem w biurze maklerskim. Mogę zmodyfikować tylko "dywidenda - gotówka", ale akurat ta wartość się zgadza, nie zgadza się ta druga, wypłata dywidendy w drodze, a tej akurat nie mogę zmodyfikować. Wiem, że to pierdoła, ale chciałbym na przyszłość umieć to zmienić, żeby zgadzało się idealnie :)

Dzięki,



Załącznik:
 
2024-06-07 10:15
747 dni temu
myfund.pl
12847 wpisów
Operacja "Wypłata dywidendy w drodze" musi być taka sama jak wartość "Dywidenda w drodze". Zaokrąglanie tej wartości jest do dwóch miejsc po przecinku. Z iloczynu ilości i wartości na jednostkę wychodzi: 650*0.1463=95.095. To po zaokrągleniu daje 95.10.

Brak możliwości edycji tych dwóch operacji nie jest krytyczny bo po wypłacie dywidendy one się bilansują do "0"

Przy dodawaniu operacji dywidendy tego zaokrąglenia nie i wyświetla się 95.09.

Nie wiem jak to jest liczone w rzeczywistości. Napisałeś, że otrzymałeś 95.09 wartości dywidendy. To jest o tyle dziwne, że co do ogólnej zasady .095 powinno być zaokrąglane w górę czyli do .10

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-07-18 13:30
706 dni temu
Khil...arth
3 wpisy
Cześć, czy można jakoś edytować, na które konto gotówkowe ma trafiać dywidenda? Sytuacja jest taka, że mam ETF notowany w EUR i przypisany do konta inwestycyjnego w EUR, natomiast dywidenda wypłacana jest w USD i trafia na konto inwestycyjne w USD w ramach tego samego brokera, ale w myfund z automatu idzie to na konto do którego przypisany jest ETF (czyli to konto w EUR) przez co za każdym razem muszę ręcznie edytować wypłaconą dywidendę i przepinać ją na inne konto. Da się z tym żyć ale jakby się to dało automatycznie ustawić to by było jeszcze lepiej :)
 
2024-07-18 13:47
706 dni temu
myfund.pl
12847 wpisów
Cześć,

Na razie nie można.
Mam zapisane w rzeczach do zrobienia opcję.
To będzie ustawienie per konto inwestycyjne i per waluta notowania waloru (założenie jest takie, że waluta dywidendy i iw waluta notowania waloru są takie same).

Czyli np. dla konta inwestycyjnego X domyślnie dywidenda będzie uwzględniana na koncie gotówkowym z którego był kupiony walor, ale jak dla tego konta będzie dodana informacja "dywidendy dla walorów przypisanych do konta X i notowanych w USD uwzględniaj na koncie Y".

Pozdrawiam,
Damian

 
2024-07-18 13:59
706 dni temu
Khil...arth
3 wpisy
O, brzmi dobrze, dzięki. Tylko z ETF jest taki problem, że może być notowany w EUR/USD/GBP/etc. a dywidenda będzie wypłacana w walucie bazowej (załóżmy USD), więc może być na przykład tak, że dla konta inwestycyjnego X EUR walor jest notowany w walucie EUR/GBP/etc. ale dywidenda wpada w USD.
 
2024-07-18 14:03
706 dni temu
myfund.pl
12847 wpisów
Masz rację - pewnie "w praniu" wyjdą jeszcze inne przypadki.
Może trzeba będzie to ustawienie robić per walor, albo dla waluty dywidendy - chociaż tu też różnie może być.
 
2024-08-27 13:21
666 dni temu
myfund.pl
12847 wpisów
@Khillamarth
Dodałem możliwość określenia, na które konto będzie księgowana dywidenda.

Więcej w tym wątku na forum:

https://myfund.pl/index.php?raport=forum&forum=2&topic=4591

Pozdrawiam,
Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl