New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 18:41:21)
  Zaimportowałem portfel z XTB. W XTB mam ticker HY9H.DE, SK Hynix Inc - GDR, zaś po imporcie do MyFun...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 17:37:53)
  Super, dzięki.


Zerknij jeszcze na zdjęcie, bo zdaje się, że MDI oraz CLD źle się wyświetlają. CLD...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 17:28:43)
  Tak, rozumiem założenia strategii. To że Lowry proponował rebalancing miesięczny, nie oznacza, że ni...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:58:16)
  Jest taka analiza dostępna z <b>menu->Portfel->Wykresu w czasie->Udział kont inwestyc...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:35:38)
  Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem trochę głębiej i wygląda, że nawet dla zwykłego portfela (nie grupo...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 14:09:27)
  Dzień dobry,


Dodaj portfel grupowy z <b>menu->Zarządzanie portfelami->Portfele grupow...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 14:08:25)
  Nie robiłem tego, bo w założeniach tej strategii nie jest generowanie sygnałów kupna/sprzedaży.

Zał...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 14:05:35)
  Zrobione....

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-25 14:01:51)
  Cześć,


Zrobione. Opcja nazwy się "Stosunek wartości wypłaconych dywidend do średniej wartośc...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 14:01:37)
  Założyłem osobne portfele dla siebie i dla dzieci. Część naszych pieniędzy jest na moim Rachunku rej...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 12:26:44)
  Super :)


A czy dałoby się, żeby oś Y się skalowała po odklikaniu (skreśleniu) wybranych spółek? T...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 12:15:00)
  Nie do końca rozumiem jak działają alerty dla strategii. Niby mogę ustawić alerty (Strategie/Lista s...

Cena zamknięcia jako domyślna w fiszce Kupno waloru (2026-06-25 12:08:59)
  Cześć, rozumiem, że to już tak działało tylko w locie (sam mi tak podpowiedziałeś - czyli nie musiał...

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-25 11:29:44)
  Masz rację, ma to sens - dzięki!...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 11:22:02)
  Stopa zwrotu dla grupy portfeli (i w podsumowaniu portfeli w kokpicie) liczona jest tak, że najpierw...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 11:08:51)
  Dziękuje miałeś racje. Dopiero teraz zobaczyłem, że da się rozwinąć. A ostatnie pytanie podpowiesz c...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 10:58:05)
  Na zrzutach nie widzę, które opcje masz włączone w Kokpicie, ale domyślam się, że masz włączoną opcj...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 10:39:19)
  Dodam, że w skład i struktura mam już jednakową z telefonem. Jedynie ta w kokpit się rozjeżdża. Ale ...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 10:35:08)
  To albo u mnie nie przeliczyło albo jest podobnie jak po pierwszej poprawce. Lekko zmniejszyła się r...

Cena zamknięcia jako domyślna w fiszce Kupno waloru (2026-06-25 07:45:28)
  Witaj,


Ad2 - Pokombinowałem i chyba udało mi się osiągnąć efekt o jaki Ci chodziło.

Sekwencja je...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 07:26:16)
  Jeszcze w jednym miejscu był błąd związany z tym samym.


Poprawiłem to.


Damian...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 22:16:31)
  Nadal u mnie jest rozbieżność, ale trochę mniejsza. Chyba, że jeszcze teraz z tym horyzontem, ale zm...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 21:43:13)
  Witaj,


znalazłem przyczyny tego problemu, zrobiłem poprawkę.

Błąd wynikał z nie uwzględnienia po...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 16:51:50)
  Podsyłam o co dokładnie chodzi. W załączniku na górze widok kokpitu z PC, a poniżej fotka z telefonu...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 13:56:43)
  Nie dla każdego Kokpit to początek :)


Możliwość wyboru jest ok...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

Forum Automatyczne dodawanie dywidend z rynków zagranicznych

21 wpisów, 8 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2020-01-31 18:42
2337 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Cześć,

Dodałem funkcjonalność automatycznego dodawania dywidend z NYSE i NASDAQ.

Działa tak samo jak dla GPW, czyli dywidenda może być dodawana z dniem nabycia prawa lub z dniem wypłaty.

Data nabycia prawa uwzględnia przesunięcie pomiędzy rzeczywistą operacją i rozliczeniem czyli ex-dividend date. W Polsce są to obecnie 2 dni robocze w USA 1 dzień.

Jeżeli walor był kupowany za USD (z konta w USD) to wypłata będzie na to konto w USD.

Jeżeli walor był kupowany za PLN (z konta w PLN) to wypłata będzie na to konto w PLN po przeliczeniu z USD na PLN po kursie NBP z dnia operacji.

Będzie również automatycznie naliczony podatek, którego poziom możliwy jest do ustawienia w opcjach portfela w sekcji Prowizje. Stopę podatku można ustawić niezależnie dla każdego konta.

Automatycznie będą dodawane dywidendy, do których prawo zostało nabyte po 2020-01-30 czyli od dzisiaj.

Dajcie znać jak ta funkcja będzie działać. Sporo musiałem pozmieniać w systemie (głównie w naliczaniu podatku w związku z koniecznością jego konfiguracji).

Pozdrawiam,
Damian




 
2020-02-13 18:23
2324 dni temu
rurownik
64 wpisy
Witam,
bardzo się cieszę z pojawienia takiej funkcjonalności w serwisie
spółki dywidendowe z rynków zagranicznych mam w portfelu IKE

W opcjach portfela mam zaznaczone automatyczne dodawanie dywidend z dniem wypłaty

po 30 stycznia w moim przypadku do dodania są dywidendy

2020-02-06 WFC 0,51 USD/akcja
2020-02-07 AAPL 0,77 USD/akcja

dzisiaj pojawiła się pierwsza automatycznie dodana dywidenda AAP

mam pytanie: co z dywidendą z WFC?
obie dywidendy od tygodnia widać w raporcie "dywidendy w czasie" co nie koresponduje z historią operacji dla tego portfela

pozdrawiam
Sylwester


Załącznik:
 
2020-02-13 19:28
2324 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Cześć,

Tu: https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/wfc/dividend-history">https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/wfc/dividend-history'>https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/wfc/dividend-history

Jest data wypłaty 2020-03-01 i taka jest w bazie myfund.pl.

2020-02-06 dla WFC to data ex-div czyli ostatni dzień z prawem do dywidendy.

Damian
 
2020-02-13 21:34
2324 dni temu
rurownik
64 wpisy
dziękuję za wyjaśniane

pozdrawiam

Sylwester
 
2020-02-20 16:11
2317 dni temu
Madzikadze
4 wpisy
Hejka,
cos nie pyka ze tak powiem.

Widze na grafiku ze byla dywidenda z Reality income "O" niestety nie ma fizycznie kwoty na koncie I nie jest widoczna w podsumowaniu

Dywidenda z 03/02.

Natomiast inna dywidenda zostala mi systemowo naliczona 2krotnie - patrz akcje Aple Reit

Mozesz sprawdzic?
 
2020-02-20 21:01
2317 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Cześć,

Przeliczyłem Twój portfel.
Sprawdź czy teraz jest ok.

Ja sprawdzę dlaczego powstał ten problem.

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-03-17 21:59
2291 dni temu
PeriMCS
230 wpisów
Cześć.

Mam tutaj dwie sprawy.

Sprawdziłem wczoraj, że naliczyło mi dywidendę 2 razy za MSFT. Przy okazji zobaczyłem, że przypisało mi ją w dniu uzyskania praw do niej, a wolę ją przypisywać w momencie faktycznej wypłaty, więc zmieniłem to w opcjach portfela. Przy okazji zmieniłem również wysokość podatku na 4%. Po zapisaniu ustawień i powrocie do historii operacji mam poprawnie jeden raz zapisaną dywidenę ale z podatkiem 0.

Druga sprawa to pytanie o to jak powinienem skonfigurować podatek, aby wszystko zadziałało automatycznie. Przy wypłatach dywidendy w USA automatycznie pobierany jest podatek w wysokości 15%. A więc dostaję mniejszą wypłatę niż liczba akcji x dywidenda i dodatkowo muszę dopłacić 4% w Polsce. Czy da się to jakoś osiągnąć? Wydaje mi się, że nie. Zależy mi na tym, aby na koniec roku wygenerować raport do zapłacenia podatku ponieważ mój zagraniczny broker tego nie robi dla mnie.
 
2020-03-18 16:28
2290 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Cześć,

Ad. 2xDywidenda. Podatek już powinieneś widzieć - był zaokrąglony do "0". Pamiętasz czy ta dywidenda była dodana z tą samą datą czy z inną?

Ad. Podatek. Z tego co mi się udało zorientować to różni brokerzy robią różnie z podatkiem. W Twoim przypadku De facto te 4% musisz zapłacić dopiero w rocznym rozliczeniu. Na konto wpływa Ci wartość dywidendy pomniejszona o 15% podatku i tyle powinieneś wpisać w opcjach konta (nie 4% ale 15%). Pozostaje kwestia co zrobić z tymi 4% - i tu najlepiej byłoby zrobić dodatkowy raport, który pokaże ile trzeba dopłacić z dywidend zagranicznych. Raport oparł bym na tym fragmencie ustawy:

Podatnicy, o których mowa w art. 3 obowiązek podatkowy ust. 1, uzyskujący poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej przychody (dochody) określone w ust. 1 pkt 1-5, od zryczałtowanego podatku obliczonego zgodnie z ust. 1, od tych przychodów (dochodów), odliczają kwotę równą podatkowi zapłaconemu za granicą, jednakże odliczenie to nie może przekroczyć kwoty podatku obliczonego od tych przychodów (dochodów) przy zastosowaniu stawki 19 %

Tam w grę wchodzą jeszcze przeliczenia z USD na PLN, ale jakoś udałoby się to też ogarnąć.

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-11-05 16:13
2058 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
@PeriMCS

Dodałem narzędzie do rozliczenia podatku od dywidend ze spółek zagranicznych.

Więcej przeczytasz w tym wątku na forum.

Damian
 
2021-03-17 19:33
1926 dni temu
mellvin10
8 wpisów
Cześć, odświeżę troche temat, czy jest w planach dodanie również atomatyczne naliczanie dywidend z LSE? Chodzi mi zarówno o pojedyńcze spółki jak i ETFy.

 
2021-03-17 20:03
1926 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
W planach jest, ale na razi nie mam dostępu do danych o dywidendach dla tych innych rynków niż GPW i USA.

Damian
 
2021-03-19 19:10
1924 dni temu
xadhoom
4 wpisy
Hej Damian. Nie mogłem tego znaleźć w FAQ. Co się dzieje z dywidendą (też automatyczną) w przypadku portfela bezgotówkowego? Czy ona wypływa gdzieś indziej?
 
2021-03-19 20:08
1924 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Cześć,

Jest ona dodana do konta gotówkowego, ale ponieważ portfel jest bezgotówkowy to zostanie ona od razu wypłacona.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-06-07 09:29
748 dni temu
Bart...0045
3 wpisy
Cześć, odkopię trochę temat. Dostałem ostatnio dywidendę z LSE dla Legal & General. Jak widać na screenie, jest różnica jednego pensa między wypłatą dywidendy w drodze a dywidenda - gotówka. Wynika to zapewne z zaokrąglenia, ale czy mogę jakoś to zmodyfikować? Nie rozumiem czemu te dwie wartości są różne, co powoduje, że Myfund pokazuje dywidendę i gotówkę na koncie o 1 pensa więcej niż dostałem w biurze maklerskim. Mogę zmodyfikować tylko "dywidenda - gotówka", ale akurat ta wartość się zgadza, nie zgadza się ta druga, wypłata dywidendy w drodze, a tej akurat nie mogę zmodyfikować. Wiem, że to pierdoła, ale chciałbym na przyszłość umieć to zmienić, żeby zgadzało się idealnie :)

Dzięki,



Załącznik:
 
2024-06-07 10:15
748 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Operacja "Wypłata dywidendy w drodze" musi być taka sama jak wartość "Dywidenda w drodze". Zaokrąglanie tej wartości jest do dwóch miejsc po przecinku. Z iloczynu ilości i wartości na jednostkę wychodzi: 650*0.1463=95.095. To po zaokrągleniu daje 95.10.

Brak możliwości edycji tych dwóch operacji nie jest krytyczny bo po wypłacie dywidendy one się bilansują do "0"

Przy dodawaniu operacji dywidendy tego zaokrąglenia nie i wyświetla się 95.09.

Nie wiem jak to jest liczone w rzeczywistości. Napisałeś, że otrzymałeś 95.09 wartości dywidendy. To jest o tyle dziwne, że co do ogólnej zasady .095 powinno być zaokrąglane w górę czyli do .10

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-07-18 13:30
707 dni temu
Khil...arth
3 wpisy
Cześć, czy można jakoś edytować, na które konto gotówkowe ma trafiać dywidenda? Sytuacja jest taka, że mam ETF notowany w EUR i przypisany do konta inwestycyjnego w EUR, natomiast dywidenda wypłacana jest w USD i trafia na konto inwestycyjne w USD w ramach tego samego brokera, ale w myfund z automatu idzie to na konto do którego przypisany jest ETF (czyli to konto w EUR) przez co za każdym razem muszę ręcznie edytować wypłaconą dywidendę i przepinać ją na inne konto. Da się z tym żyć ale jakby się to dało automatycznie ustawić to by było jeszcze lepiej :)
 
2024-07-18 13:47
707 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Cześć,

Na razie nie można.
Mam zapisane w rzeczach do zrobienia opcję.
To będzie ustawienie per konto inwestycyjne i per waluta notowania waloru (założenie jest takie, że waluta dywidendy i iw waluta notowania waloru są takie same).

Czyli np. dla konta inwestycyjnego X domyślnie dywidenda będzie uwzględniana na koncie gotówkowym z którego był kupiony walor, ale jak dla tego konta będzie dodana informacja "dywidendy dla walorów przypisanych do konta X i notowanych w USD uwzględniaj na koncie Y".

Pozdrawiam,
Damian

 
2024-07-18 13:59
707 dni temu
Khil...arth
3 wpisy
O, brzmi dobrze, dzięki. Tylko z ETF jest taki problem, że może być notowany w EUR/USD/GBP/etc. a dywidenda będzie wypłacana w walucie bazowej (załóżmy USD), więc może być na przykład tak, że dla konta inwestycyjnego X EUR walor jest notowany w walucie EUR/GBP/etc. ale dywidenda wpada w USD.
 
2024-07-18 14:03
707 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Masz rację - pewnie "w praniu" wyjdą jeszcze inne przypadki.
Może trzeba będzie to ustawienie robić per walor, albo dla waluty dywidendy - chociaż tu też różnie może być.
 
2024-08-27 13:21
667 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
@Khillamarth
Dodałem możliwość określenia, na które konto będzie księgowana dywidenda.

Więcej w tym wątku na forum:

https://myfund.pl/index.php?raport=forum&forum=2&topic=4591

Pozdrawiam,
Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl