New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-22 21:36:44)
  Dodałem wykres dla top 10 spółek z rankingu.


Damian...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 20:55:46)
  Dzięki za info.


Damian...

błąd w średniej cenie zakupu (2026-06-22 19:29:04)
  Nie aktualne. ...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:08:05)
  Ok, ogarnąłem sam. Najpierw zaimportowalem tylko operacje sprzedaży. Następnie wymusiłem konto inwes...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:00:56)
  Muszę odświeżyć temat, bo znów jest ten sam problem. Sprzedałem jeden etf, kupiłem inny i nie mogę z...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:42:59)
  Dzięki, teraz jest OK, pozdrawiam....

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:36:05)
  Witaj,


To problem u dostawcy danych - chyba tylko dla walorów notowanych w Londynie w USD.


Na ...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:20:35)
  Poprzednia cena $198.42, teraz pokazuje ponad $15000, ale niestety to nieprawda.

Szkoda, bo ładny z...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:19:11)
  Dodaj taką opcję dla PRO, żeby czasem pokazywało mocno zawyżone zyski. Fajny zastrzyk dopaminy na po...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:09:00)
  już naprawione;P...

Możliwość wyłączenia operacji typu _zmiejszenie/dopłata do depozytu kontraktu_ (2026-06-22 10:05:06)
  Witaj,


Trzeba dodać samemu.

Chyba, że masz rachunek w Bossa to można zaimportować z <b>men...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:02:50)
  u mnie 3.5 bańki było xD...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:52:55)
  Przez chwilę człowiek się poczuł milionerem ;)

...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:51:22)
  Nagle wzrosła cena jednostkowa CNDX . Prosze o weryfikację. Cena aktualna ??? 491 345.90 PLN...

Błędna wycena waloru (2026-06-22 09:47:18)
  Cześć,


To problem u dostawcy danych - chyba tylko dla walorów notowanych w Londynie w USD.


Na ...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:46:19)
  Cześć,


To problem u dostawcy danych - chyba tylko dla walorów notowanych w Londynie w USD.


Na ...

Błędna wycena waloru (2026-06-22 09:46:05)
  Kolejny: HEAL.L...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:43:08)
  ciekawe czy jakby sprzedać nasdaqa dziś to czy te pieniądze zostałby na kontach ludzi czy kazaliby z...

Możliwość wyłączenia operacji typu _zmiejszenie/dopłata do depozytu kontraktu_ (2026-06-22 09:41:19)
  Pozwolę sobie otworzyć wątek kontraktów - widzę, że kontrakty same nie "rozliczają" się po...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:40:34)
  OMG wlansie mam zysk 1180% !!

tez na MSCI ACWI ;)...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:35:54)
   iShares MSCI ACWI UCITS ETF USD (Acc) (ISAC.L) te ma cene z kosmosu

...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:22:08)
  Czyli muszę zwrócić ten jacht?...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:19:59)
  Niestety już w normie ale krócej byłem milionerem niż Trzaskowski prezydentem… ...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:17:32)
  > w rzeczywistości dziś ~+0,25%

Brutalnie miażdżysz marzenia :D :D ...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:17:28)
  U mnie to samo, aż nie mogę uwierzyć, że obudziłem się milionerem :)...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

PPK (2026-06-19 09:40:30)
  Odświeżam temat!


Jak zaimportować nowe wpłaty z PPK w inPZU (tak aby nie wpisywać ich ręcznie), ...

XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 20:24:13)
  Dzięki Damian. Robisz świetną robotę.

Pozdrawiam...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:18:34)
  Chyba coś XTB zmieniło (albo mają problem) w generowaniu pliku.

Nie wiem dlaczego, ale czasami w pl...

Forum Wykres drawdown dla portfela

17 wpisów, 5 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2022-02-13 18:59
1591 dni temu
myfund.pl
12834 wpisy
Cześć,

Właśnie wdrożyłem nową analizę: Wykres drawdown dla portfela.
Analiza dostępna jest z menu->Portfel->Wykresy w czasie->Drawdown portfela

Wykres przedstawia spadek wyceny jednostki portfela (stopa zwrotu + 100) od ostatniego ATH (maksymalnej wartości jednostki portfela) za wybrany okres.

Pozdrawiam,
Damian

Załącznik:
 
2022-02-13 19:46
1590 dni temu
Maska
126 wpisów
Dzięki Damian. Super sprawa.
Pozdrawiam
 
2022-02-13 21:48
1590 dni temu
thej...tree
98 wpisów
Super. Do tej pory nie dostrzegałem, że nie ma tego wykresu, a jest bardzo przydatny.
Sprawdziłem na kilku portfelach i wygląda ok tzn. widać dojście nowego ATH, a potem spadek, ATH i spadek, jednak na jednym, który zawiera wszystkie aktywa (Podsumowanie) widać tylko początkowe obsunięcie i powolne odrabianie strat (przynajmniej ja to tak interpretuję) - wygląda jakbym ciągle był na minusie, chociaż stopniowo coraz mniejszym.
 
2022-02-14 08:00
1590 dni temu
myfund.pl
12834 wpisy
Na wykresie stopy zwrotu widać, że ATH w tym portfelu jest 2020-06-08.
Od tego czasu stopa zwrotu nie była wyższa. To skutkuje tym, że wykres jest na minusie.
Interpretować trzeba to tak, że wciąż nie osiągnąłeś ATH, ale jesteś coraz bliżej.

Pozdrawiam,
Damian
 
2022-02-14 16:34
1590 dni temu
thej...tree
98 wpisów
Dzięki. W takim układzie wykres staje się jasny, tylko skąd taka stopa zwrotu w dniu 08.06.2020? Ręki uciąć sobie nie dam, ale wydaje mi się, że kiedyś takiej górki tam nie było ;).
 
2022-02-14 17:17
1590 dni temu
myfund.pl
12834 wpisy
Z tego co widzę to w tym okresie na kilku spółkach w Twoim portfelu był spory wzrost a później spadek (np. Kruk, mBank). Było też sporo operacji kupna/sprzedaży w krótkim okresie.
To wpłynęło na to, że przez kilka dni stopa zwrotu był wyższa niż przez i po tym okresie.

Damian
 
2022-02-14 22:05
1589 dni temu
thej...tree
98 wpisów
Chyba udało mi się ogarnąć portfel. Źródłem okazały się operacje gotówkowe: wpłata i wypłata, tego samego dnia na taką samą kwotę przed terminem, od którego liczony był portfel. Udało się usunąć obie operacje (nie bez kombinowania) i zwrot wygląda już dużo prawdopodobniej 4,5% zamiast 18%.
Sam wykres obsunięcia wygląda dużo lepiej tzn. wiele ATH i kilka kilkuprocentowych obsunięć, co jest też zgodne z pozostałymi portfelami cząstkowymi.

Załącznik:
 
2022-02-19 15:08
1585 dni temu
thej...tree
98 wpisów
Cześć, będzie możliwość dorzucenia do wykresu benchmarków?
 
2022-02-20 18:54
1584 dni temu
myfund.pl
12834 wpisy
Cześć,

Na razie tego nie planowałem.
Ale wydaje mi się, że on nie wniósł by więcej niż wykres stopy zwrotu i benchamrku.

No chyba, żeby dodać wykres benchamrku, ale ATH przyjmować portfela. Czyli wykres dla benchamrku mógłby "wchodzić" na plusy.

Damian
 
2022-02-20 21:24
1583 dni temu
thej...tree
98 wpisów
Dość często widziałem porównania drawdownów, czasami bezpośrednio pod wykresami zestawiającymi stopy zwrotu różnych aktywów, bo jednak daje to trochę inną perspektywę, szczególnie jeśli wykresy mocno się już rozjechały. Można np. ocenić, jakich maksymalnych obsunięć możemy się spodziewać w analogicznych okresach względem obsunięć aktualnego portfela, jeśli zdecydujemy się zmienić proporcje aktywów albo zwiększyć zaangażowanie w spółki szybciej rosnące, ale o zwiększonej zmienności. Czyli na wykresie stopy zwrotu widzę, że mogłem mieć 20% zamiast 10%, ale w trakcie spadku zamiast 5% obsunięcia 15%.
W tym miejscu nasuwa się od razu, wykres analogiczny do dostępnego wykresu zwrotów poszczególnych aktywów, czyli wykres obsunięcia poszczególnych aktywów/portfeli/subportfeli.
 
2022-02-21 07:49
1583 dni temu
myfund.pl
12834 wpisy
Rozumiem. Pomysł wydaje się ciekawy - zapisuję w rzeczach do zrobienia.

Pozdrawiam,
Damian
 
2022-05-03 17:54
1512 dni temu
tapram
2 wpisy
Witam,

wydaje się że drawdown pokazywany jest w PLN a powienien w %. Porównując drwadown oraz wykres zysków widzę, że to błędna jednostka.

Pozdrawiam
 
2022-05-03 18:20
1512 dni temu
myfund.pl
12834 wpisy
Witaj,

Wykres jest w procentach.
Podana waluta jest walutą portfela - intencją tego wskazania jest to w jakiej walucie jest liczony DrawDown.

Zmienię to, żeby nie było wątpliwości o co chodzi.

Pozdrawiam,
Damian
 
2022-05-10 10:32
1505 dni temu
kato78
39 wpisów
Dzięki Damian, bardzo użyteczna funkcjonalność. Mi również brakuje porównania drawdown z benchmarkiem, więc podpisuję się pod sugestią thej...tree
 
2022-05-26 16:43
1489 dni temu
myfund.pl
12834 wpisy
Cześć,

Właśnie umożliwiłem zobaczenie wykresu drawdown portfela na tle drawdown benchmarków.

Żeby zobaczyć ten wykres wejdź w menu->Portfel->Wykresy w czasie->Stopa zwrotu i benchmark i zmienić typ wykresu z stopa zwrotu na drawdown.

Pozdrawiam,
Damian
 
2022-05-26 19:02
1489 dni temu
Maska
126 wpisów
Bardzo fajna funkcjonalność. Dzięki
 
2022-06-06 16:15
1478 dni temu
myfund.pl
12834 wpisy
@thejoshuatree
Wdrożyłem możliwość zobaczenia wykresu drawdown dla walorów z portfela.
Funkcjonalność dostępna jest jako opcja z menu->Portfel->Narzędzia portfela->Porównanie walorów z portfela.

Domyślnie jest wykres stopa zwrotu, ale możesz go zmienić na drawdown.

Pozdrawiam,
Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl