New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-22 21:36:44)
  Dodałem wykres dla top 10 spółek z rankingu.


Damian...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 20:55:46)
  Dzięki za info.


Damian...

błąd w średniej cenie zakupu (2026-06-22 19:29:04)
  Nie aktualne. ...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:08:05)
  Ok, ogarnąłem sam. Najpierw zaimportowalem tylko operacje sprzedaży. Następnie wymusiłem konto inwes...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:00:56)
  Muszę odświeżyć temat, bo znów jest ten sam problem. Sprzedałem jeden etf, kupiłem inny i nie mogę z...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:42:59)
  Dzięki, teraz jest OK, pozdrawiam....

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:36:05)
  Witaj,


To problem u dostawcy danych - chyba tylko dla walorów notowanych w Londynie w USD.


Na ...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:20:35)
  Poprzednia cena $198.42, teraz pokazuje ponad $15000, ale niestety to nieprawda.

Szkoda, bo ładny z...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:19:11)
  Dodaj taką opcję dla PRO, żeby czasem pokazywało mocno zawyżone zyski. Fajny zastrzyk dopaminy na po...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:09:00)
  już naprawione;P...

Możliwość wyłączenia operacji typu _zmiejszenie/dopłata do depozytu kontraktu_ (2026-06-22 10:05:06)
  Witaj,


Trzeba dodać samemu.

Chyba, że masz rachunek w Bossa to można zaimportować z <b>men...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:02:50)
  u mnie 3.5 bańki było xD...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:52:55)
  Przez chwilę człowiek się poczuł milionerem ;)

...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:51:22)
  Nagle wzrosła cena jednostkowa CNDX . Prosze o weryfikację. Cena aktualna ??? 491 345.90 PLN...

Błędna wycena waloru (2026-06-22 09:47:18)
  Cześć,


To problem u dostawcy danych - chyba tylko dla walorów notowanych w Londynie w USD.


Na ...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:46:19)
  Cześć,


To problem u dostawcy danych - chyba tylko dla walorów notowanych w Londynie w USD.


Na ...

Błędna wycena waloru (2026-06-22 09:46:05)
  Kolejny: HEAL.L...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:43:08)
  ciekawe czy jakby sprzedać nasdaqa dziś to czy te pieniądze zostałby na kontach ludzi czy kazaliby z...

Możliwość wyłączenia operacji typu _zmiejszenie/dopłata do depozytu kontraktu_ (2026-06-22 09:41:19)
  Pozwolę sobie otworzyć wątek kontraktów - widzę, że kontrakty same nie "rozliczają" się po...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:40:34)
  OMG wlansie mam zysk 1180% !!

tez na MSCI ACWI ;)...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:35:54)
   iShares MSCI ACWI UCITS ETF USD (Acc) (ISAC.L) te ma cene z kosmosu

...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:22:08)
  Czyli muszę zwrócić ten jacht?...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:19:59)
  Niestety już w normie ale krócej byłem milionerem niż Trzaskowski prezydentem… ...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:17:32)
  > w rzeczywistości dziś ~+0,25%

Brutalnie miażdżysz marzenia :D :D ...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:17:28)
  U mnie to samo, aż nie mogę uwierzyć, że obudziłem się milionerem :)...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

PPK (2026-06-19 09:40:30)
  Odświeżam temat!


Jak zaimportować nowe wpłaty z PPK w inPZU (tak aby nie wpisywać ich ręcznie), ...

XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 20:24:13)
  Dzięki Damian. Robisz świetną robotę.

Pozdrawiam...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:18:34)
  Chyba coś XTB zmieniło (albo mają problem) w generowaniu pliku.

Nie wiem dlaczego, ale czasami w pl...

Forum Lokaty walutowe

14 wpisów, 6 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2013-05-06 20:37
4795 dni temu
myfund.pl
12834 wpisy
Witam,

Dodałem funkcję serwisu umożliwiającą dodawanie lokat walutowych. Lokatę walutową zakładacie tak samo jak lokatę "zwykłą" w PLN Operacje->Lokaty->Załóż lokatę.

Jeżeli środki na lokatę będą pochodziły z konta gotówkowego w PLN to będziecie musieli oprócz podania wartości wkładu w walucie podać również kwotę w PLN, która powinna być "zdjęta" z konta gotówkowego.

Dajcie znać czy wszystko działa tak jak powinno.

Pozdrawiam,
Damian
 
2013-05-06 21:32
4795 dni temu
politanska
12 wpisów
Czy możnaby sortować lokaty po terminie zakończenia?
 
2013-05-06 21:35
4795 dni temu
myfund.pl
12834 wpisy
Już ktoś o to pytał...

Jedyne co mogę na szybko zrobić to zmienić nazwę lokaty tak, aby data zakończenia była w nazwie pierwsza (przed datą założenia)...

Jak takie rozwiązanie się sprawdzi to tak zostanie...

Damian
 
2013-05-09 11:17
4793 dni temu
politanska
12 wpisów
Poproszę :)
 
2013-05-10 19:32
4791 dni temu
myfund.pl
12834 wpisy
Witam,

Zrobione...

Pozdrawiam,
Damian
 
2015-08-12 16:30
3968 dni temu
Wojtek
2 wpisy
Cześć!

Mamy pytanie o działanie lokat walutowych. Jak utworzyć wpłatę np 1000 USD (nie był zamieniane z PLN) do konta gotówkowego i jak utworzyć z tej wpłaty lokatę? Mam problem z opcją w zakładaniu lokaty: Kwota wkładu - tu można wybrać walutę a niżej pojawia się pole kwota w walucie konta - tylko PLN. W ustawieniach konta wybrałem USD jako walutę rozliczeniową dla tego konta. Robię jakiś błąd? Próbowałem też wersję bezgotówkową i jest ten sam problem. Może jest jakaś inna idea zakładania takiej lokaty?

Pozdrawiam
 
2015-08-12 17:35
3968 dni temu
myfund.pl
12834 wpisy
Cześć,

Dla portfela gotówkowego:
1. Aby założyć lokatę w walucie musisz mieć odpowiednią ilość gotówki na koncie gotówkowym.
2. Jeżeli konto gotówkowe ma inną walutę niż waluta zakładanej lokaty musisz podać kwotę w lokaty (w walucie) i kwotę, jaka ma zostać pobrana z konta gotówkowego ("Kwota konta")
3. Jeżeli konto gotówkowe ma taką samą walutę jak waluta zakładanej lokaty nie trzeba podawać "Kwoty konta" bo jest taka sama jak wartość lokaty.

Najlepiej zrób tak:
1. Załóż nowe konto konto gotówkowe w USD
2. Dodaj do tego konta tyle gotówki (w USD) na ile założysz lokatę
3. Dodaj lokatę wskazując wcześniej utworzone konto w USD.

Pozdrawiam,
Damian
 
2016-06-03 14:02
3672 dni temu
Zuzza
2 wpisy
Damian jesteś niezastąpiony :)Podziwiam:)
 
2021-04-03 09:21
1907 dni temu
mzarze
3 wpisy
Dzień dobry,
albo ja coś robię źle, albo coś się zepsuło. Niezależnie od tego, czy zakładam lokatę walutową z konta PLN czy USD, system pyta o kwotę wkładu w PLN?
 
2021-04-03 09:47
1907 dni temu
myfund.pl
12834 wpisy
Dzień dobry,

Żeby lokata była w EUR musi być przypisana do konta inwestycyjnego w EUR.
Najlepiej jak Twoje konto gotówkowe w walucie było również kontem inwestycyjnym.

Inaczej mówiąc waluta lokaty jest determinowana przez walutę konta inwestycyjnego.
Konto gotówkowe wskazuje na źródło gotówki do założenia lokaty.

Jeżeli waluty obu kont są różne to trzeba podać kwotę wkładu (w walucie konta inwestycyjnego) i wartość w walucie konta gotówkowego, jaka została pobrana dla założenia tej lokaty.

Przykład: Zakładasz lokatę w EUR w wysokości 1000, ale środki na tą lokatę pochodzą z konta gotówkowego w PLN i z tego konta zostało zdjęte 4500 PLN.

Musisz wówczas wybrać konto gotówkowe w PLN, konto inwestycyjne w EUR, kwotę wkładu wpisać 1000, a kwotę w walucie konta gotówkowego 4500.

Damian

 
2021-04-03 20:05
1906 dni temu
mzarze
3 wpisy
OK, kumam - dzięki wielkie!
A w jaki sposób najlepiej monitorować inwestycje w waluty w powiązaniu z zyskami na lokacie?

Np. kupiłem 1000 franków 2 lata temu za 3,50; położyłem na EkoLokatę z Frankiem na 3 lata na 1.5%. Frank teraz kosztuje 4zł

Jak łącznie patrzeć na zyski/straty na kursie walutowym, w połączeniu z oprocentowaniem lokaty albo innej inwestycji walutowej?

PS dopiero niedawno zacząłem używać myfund, za namową Marcina Iwucia - jestem pod wrażeniem Twojego dzieła!
 
2021-05-01 18:33
1878 dni temu
mzarze
3 wpisy
Panie Damianie, uprzejmie proszę o poradę w ww. temacie

Kolejny temat: jak założę lokatę walutową, to ona idzie do grupy'lokaty'.
A jak w strukturze zobaczyć/ uwzględnić ją, żeby była też widoczna w grupie 'waluty'? To są trochę inne spojrzenia, bo mogę mieć portfel zdywersyfikowany:
- 50%/50% PLN-waluty
- 25% lokaty/50%ETFy/25%o obligacje

Jak powyższy temat 'ogarnąć' najlepiej?
 
2023-08-07 21:15
1050 dni temu
grestri
11 wpisów
Witam, niestety mimo tego, że konto jest w € to nie jestem w stanie założyć lokaty walutowej podając wyłącznie wartość z €. Z czego to może wynikać?
 
2023-08-07 21:29
1050 dni temu
myfund.pl
12834 wpisy
Witaj,

Konto inwestycyjne, do którego będzie przypisana lokata też musi być w EUR.
Z tego co widzę, żadne z Twoich kont EUR nie jest inwestycyjne.

Pozdrawiam,
Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl