New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 17:37:53)
  Super, dzięki.


Zerknij jeszcze na zdjęcie, bo zdaje się, że MDI oraz CLD źle się wyświetlają. CLD...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 17:28:43)
  Tak, rozumiem założenia strategii. To że Lowry proponował rebalancing miesięczny, nie oznacza, że ni...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:58:16)
  Jest taka analiza dostępna z <b>menu->Portfel->Wykresu w czasie->Udział kont inwestyc...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:35:38)
  Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem trochę głębiej i wygląda, że nawet dla zwykłego portfela (nie grupo...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 14:09:27)
  Dzień dobry,


Dodaj portfel grupowy z <b>menu->Zarządzanie portfelami->Portfele grupow...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 14:08:25)
  Nie robiłem tego, bo w założeniach tej strategii nie jest generowanie sygnałów kupna/sprzedaży.

Zał...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 14:05:35)
  Zrobione....

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-25 14:01:51)
  Cześć,


Zrobione. Opcja nazwy się "Stosunek wartości wypłaconych dywidend do średniej wartośc...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 14:01:37)
  Założyłem osobne portfele dla siebie i dla dzieci. Część naszych pieniędzy jest na moim Rachunku rej...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 12:26:44)
  Super :)


A czy dałoby się, żeby oś Y się skalowała po odklikaniu (skreśleniu) wybranych spółek? T...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 12:15:00)
  Nie do końca rozumiem jak działają alerty dla strategii. Niby mogę ustawić alerty (Strategie/Lista s...

Cena zamknięcia jako domyślna w fiszce Kupno waloru (2026-06-25 12:08:59)
  Cześć, rozumiem, że to już tak działało tylko w locie (sam mi tak podpowiedziałeś - czyli nie musiał...

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-25 11:29:44)
  Masz rację, ma to sens - dzięki!...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 11:22:02)
  Stopa zwrotu dla grupy portfeli (i w podsumowaniu portfeli w kokpicie) liczona jest tak, że najpierw...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 11:08:51)
  Dziękuje miałeś racje. Dopiero teraz zobaczyłem, że da się rozwinąć. A ostatnie pytanie podpowiesz c...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 10:58:05)
  Na zrzutach nie widzę, które opcje masz włączone w Kokpicie, ale domyślam się, że masz włączoną opcj...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 10:39:19)
  Dodam, że w skład i struktura mam już jednakową z telefonem. Jedynie ta w kokpit się rozjeżdża. Ale ...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 10:35:08)
  To albo u mnie nie przeliczyło albo jest podobnie jak po pierwszej poprawce. Lekko zmniejszyła się r...

Cena zamknięcia jako domyślna w fiszce Kupno waloru (2026-06-25 07:45:28)
  Witaj,


Ad2 - Pokombinowałem i chyba udało mi się osiągnąć efekt o jaki Ci chodziło.

Sekwencja je...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 07:26:16)
  Jeszcze w jednym miejscu był błąd związany z tym samym.


Poprawiłem to.


Damian...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 22:16:31)
  Nadal u mnie jest rozbieżność, ale trochę mniejsza. Chyba, że jeszcze teraz z tym horyzontem, ale zm...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 21:43:13)
  Witaj,


znalazłem przyczyny tego problemu, zrobiłem poprawkę.

Błąd wynikał z nie uwzględnienia po...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 16:51:50)
  Podsyłam o co dokładnie chodzi. W załączniku na górze widok kokpitu z PC, a poniżej fotka z telefonu...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 13:56:43)
  Nie dla każdego Kokpit to początek :)


Możliwość wyboru jest ok...

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-24 13:16:00)
  Cześć,


Dodam taką opcję. Ponieważ wartość wkładu własnego w czasie się zmienia to zrobię to jako ...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

Forum Przychód z wynajmu nieruchomości

20 wpisów, 7 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2013-05-13 14:25
4791 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Witam,

Dodałem funkcję serwisu umożliwiającą dodanie przychodu z wynajmu nieruchomości.

Taki przychód jest traktowany dokładnie tak samo jak dywidenda z akcji czyli wartość przychodu zwiększa wartość portfela (jest dopisywana do wybranego konta gotówkowego) oraz jest możliwość zobaczenia zwrotu na inwestycji w taką nieruchomość z uwzględnieniem przychodu z wynajmu ( pole Uwzględnij dywidendy, odsetki od obligacji i przychód z wynajmu w stopie zwrotu w ustawieniach tabeli Skład i struktura).

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-10-04 17:05
2090 dni temu
Radar1863
2 wpisy
Przychody z wynajmu nie wliczają się do zysku z mieszkania, mimo zaznaczenia powyższej opcji (uwzględnij dywidendy).
Mieszkanie 11 listopada na zdjęciu kupione 77250, wartość 160 000, zysk 82 750zł zupełnie nie uwzględnia przychodów z najmu.


Załącznik:
 
2020-10-04 21:26
2090 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Cześć,

Znalazłem przyczynę tego problemu. Już powinno być ok.

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-10-04 23:48
2090 dni temu
Radar1863
2 wpisy
Dzięki, pozdrawiam serdecznie.
 
2023-06-11 15:50
1110 dni temu
jarosz
9 wpisów
Coś chyba jeszcze jest nie w porządku w obliczaniu zysku (możliwe, że powiązane z "automatycznym dodawaniem zysku z najmu")
 
2023-06-12 08:23
1109 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Napisz mi proszę coś więcej o tym problemie.
Np. czy problem dotyczy tylko jednego waloru czy wszystkich?
Czy chodzi o zysk w tabelce ze składem portfela czy gdzieś indziej?

Może problem jest związany z tym, że masz włączoną opcję "uwzględnij podatek"?

Damian
 
2023-06-12 20:53
1109 dni temu
jarosz
9 wpisów
Ok, policzyłem ręcznie i wszystko się zgadza (podatek też jest uwzględniany), sorry za zamieszanie.
 
2023-06-22 20:24
1099 dni temu
sc0rp
2 wpisy
Czy jest gdzieś możliwość dodania cyklicznego przychodu z nieruchomości, czy trzeba ręcznie co miesiąc wprowadzać?
 
2023-06-22 20:38
1099 dni temu
jarosz
9 wpisów
Jest i działa :)

Operacje >> Operacje cykliczne
 
2023-07-21 12:48
1070 dni temu
rr.g...siek
2 wpisy
Cześć.

Z tego co widzę w "Dodaj przychód z nieruchomości" domyślnie jest ustatlony podatek 19%. W przypadku prywatnego najmu jest to 8,5% lub 12,5. Czy można to jakoś ustawić?
 
2023-07-21 13:33
1070 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Cześć,

Możesz zmienić stopę podatku w ustawieniach kont: menu->Portfel->Konta

Pozdrawiam,
Damian
 
2023-12-12 20:24
926 dni temu
maciej
5 wpisów
Cześć, dobrze widzę, że przychód z najmu zmniejsza wkład własny? Nie jestem pewny czy to rozwiązanie mi się podoba.
 
2023-12-12 20:44
926 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Cześć,

Jak masz portfel bezgotówkowy to dla każdego przychód będzie automatycznie dodana wypłata, która będzie traktowana jako zmniejszenie wkładu własnego.

I moim zdaniem tak powinno być.
Podobnie jak dywidenda otrzymana od spółki, której nie reinwestujesz tylko skonsumujesz.

Pozdrawiam,
Damian
 
2023-12-15 12:25
923 dni temu
rr.g...siek
2 wpisy
Cześć, zmieniłem stopę podatku w ustawieniach kont: menu->Portfel->Konta na 8.5% jednak podczas dodawania przychodu z nieruchomości nadal wyliczany jest podatek 19%. Jakaś sugestia gdzie to ustawić?



Załącznik:
 
2023-12-15 12:55
923 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Cześć,

Zrobiłem poprawkę na ten problem.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-07-20 14:45
705 dni temu
kubamitka
4 wpisy
Hej, u mnie nadal liczy 19% mimo ustawienia 8.50% stopy podatku. Jak to obejść?

Załącznik:
 
2024-07-20 15:08
705 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Cześć,

Jeżeli żadne z kont nie jest "inwestycyjne" to domyślnie walory są przypisywane do kona domyślnego czyli "Gotówka". Dla tego konta musisz ustawić 8.5%.

Damian
 
2024-07-28 20:16
697 dni temu
kubamitka
4 wpisy
Dzięki, to faktycznie działa, ale nie do końca mnie ratuje.

Specjalnie założyłem osobne konto gotówkowe do przychodów (i wydatków) z nieruchomości, co jest opodatkowane inaczej niż inne walory. Jest na to jakiś sposób czy muszę ręcznie wpisywać za każdym razem wartość podatku?
 
2024-07-28 20:25
697 dni temu
myfund.pl
12857 wpisów
Musisz różne walory przypisywać do różnych kont inwestycyjnych.
1. Dodajesz konto inwestycyjne A i ustawiasz stopę podatku 19%
2. Dodajesz konto inwestycyjne B i ustawiasz stopę podatku 8.5%

Dodając kupno nieruchomości wybierasz jako konto inwestycyjne konto B.
Dodając kupno innych walorów wybierasz jako konto inwestycyjne konto A.

Jeżeli teraz dodasz przychód dla nieruchomości to do obliczenia podatku zostanie użyta stopa z konta B.

Jeżeli dla waloru przypisanego do konta A zostanie dodana dywidenda to do obliczenia podatku zostanie użyta stopa z konta A.

POzdrawiam,
Damian
 
2024-07-29 14:52
696 dni temu
kubamitka
4 wpisy
OK, działa. Dzięki!
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl