New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 10:26:44)
  Wielkie Dzięki....

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-26 08:19:18)
  „Nie miała miejsca w poprzednim rankingu” znaczy: dla daty sprzed ok. miesiąca spółka nie weszła do ...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-26 08:00:15)
  Zapiszę w rzeczach do zrobienia ale na razie z niskim priorytetem.


Damian

...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 07:25:07)
  Witaj,


to narzędzie dostępne jest z <b>menu->Portfel->Wykresy w czasie</b>, ale...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 06:40:52)
  Czy taki wykres jest dostępny? Jeśli jest dostępny, co może być powodem że nią mam tej opcji?...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-26 03:59:06)
  Dzięki !...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:59:51)
  Cześć,


Poprawiłem te zerowe wyceny dla tego waloru.


Dziękuję za zgłoszenie problemu!


Pozdra...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:29:30)
  Cześć,

zerkniecie na SGLP.L ? Pod koniec kwietnia i środek maja są jakieś dziury w kursach. Z góry...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:47:36)
  Cześć,


Ja bym to zrobił tak:

1. Dodaj sprzedaż jednostek z datą i ceną, którą znasz (możesz dla ...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:32:04)
  Cześć Damian,


Mam pytania odnośnie wypłaty z PPK na wpłat własny:

1. Zostały umożone wszystkie j...

Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało jeszcze paliwo do wzrostu wycen? [Analiza] (2026-06-25 20:44:22)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało ...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 20:19:47)
  Witaj,


kurs bieżący był prawidłowy. Błąd był związany z tym, że wartość odniesienia, czyli kurs z...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 18:41:21)
  Zaimportowałem portfel z XTB. W XTB mam ticker HY9H.DE, SK Hynix Inc - GDR, zaś po imporcie do MyFun...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 17:37:53)
  Super, dzięki.


Zerknij jeszcze na zdjęcie, bo zdaje się, że MDI oraz CLD źle się wyświetlają. CLD...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 17:28:43)
  Tak, rozumiem założenia strategii. To że Lowry proponował rebalancing miesięczny, nie oznacza, że ni...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:58:16)
  Jest taka analiza dostępna z <b>menu->Portfel->Wykresu w czasie->Udział kont inwestyc...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:35:38)
  Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem trochę głębiej i wygląda, że nawet dla zwykłego portfela (nie grupo...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 14:09:27)
  Dzień dobry,


Dodaj portfel grupowy z <b>menu->Zarządzanie portfelami->Portfele grupow...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 14:08:25)
  Nie robiłem tego, bo w założeniach tej strategii nie jest generowanie sygnałów kupna/sprzedaży.

Zał...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 14:05:35)
  Zrobione....

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-25 14:01:51)
  Cześć,


Zrobione. Opcja nazwy się "Stosunek wartości wypłaconych dywidend do średniej wartośc...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 14:01:37)
  Założyłem osobne portfele dla siebie i dla dzieci. Część naszych pieniędzy jest na moim Rachunku rej...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 12:26:44)
  Super :)


A czy dałoby się, żeby oś Y się skalowała po odklikaniu (skreśleniu) wybranych spółek? T...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 12:15:00)
  Nie do końca rozumiem jak działają alerty dla strategii. Niby mogę ustawić alerty (Strategie/Lista s...

Cena zamknięcia jako domyślna w fiszce Kupno waloru (2026-06-25 12:08:59)
  Cześć, rozumiem, że to już tak działało tylko w locie (sam mi tak podpowiedziałeś - czyli nie musiał...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

Forum Zamiana obligacji skarbowych

36 wpisów, 7 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2018-03-13 21:17
3027 dni temu
saaker
7 wpisów
Cześć,

część pieniędzy inwestuję w obligacje skarbowe. Gdy zbliża się termin wykupu obligacji można się zdecydować na zamianę aktualnie posiadanych obligacji na obligacje dostępne w aktualnej ofercie. Wówczas za pojedyńczą obligację wartą 100 zł płaci się 99,90 zł. Czy dałoby się dodać opcję zamiany obligacji?

Pozdrawiam.
 
2018-03-13 21:22
3027 dni temu
myfund.pl
12864 wpisy
Cześć,

Jeżeli jest taka potrzeba to da się zrobić.
Myślę, że najlepiej byłoby to zrobić za pomocą już istniejącego mechanizmu konwersji.

Nasuwa mi się pytanie:
Jeżeli masz 10 obligacji o nominale 1000 PLN i zamieniasz je na 10 obligacji o nominale 1000 PLN, ale po cenie 999 PLN to gdzie podziewa się 1 PLN? Jest przelewany na Twoje konto? Czy od tej jednej złotówki naliczony jest podatek?

Damian
 
2018-03-13 22:57
3027 dni temu
saaker
7 wpisów
Na stronie:
http://www.obligacjeskarbowe.pl/oferta-obligacji/obligacje-3-miesieczne-ots/ots0618/
jest dokładny opis jak działa zamiana w przypadku obligacji trzymiesięcznych. W przypadku innych obligacji zamiana działa analogicznie.

W przypadku, który opisałeś, ta złotówka trafia na konto. Podatek jest liczony tylko od odsetek z obligacji.
 
2018-03-14 16:03
3026 dni temu
myfund.pl
12864 wpisy
Cześć,

Dzięki za link.

Zrobię to. Myślę, że to będzie dość proste więc powinna się taka opcja dość szybko.

Pozdrawiam,
Damian
 
2018-03-14 16:12
3026 dni temu
saaker
7 wpisów
Super, dzięki.
 
2018-03-22 17:16
3018 dni temu
myfund.pl
12864 wpisy
Cześć,

Dodałem możliwość konwertowania obligacji SP.

Pozdrawiam,
Damian
 
2018-03-22 21:39
3018 dni temu
saaker
7 wpisów
Super, dzięki!

Mam tylko jedno pytanie: jak to jest z podatkiem przy zamianie obligacji. Gdy nie wspisuję w pole Podatek żadnej wartości, wówczas podatek nie jest odliczany. W przypadku gdy wpiszę w pole Podatek wartość zapłaconego podatku, wtedy podatek jest naliczany dwa razy.

Pozdrawiam
wojtek
 
2018-03-22 22:07
3018 dni temu
myfund.pl
12864 wpisy
Nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc "naliczany dwa razy".

Posłużę się przykładem, aby pokazać jak prawidłowo dodać taką konwersję.

Powiedzmy, że kupiłeś obligacje (10 sztuk) OTS0318 po 100 PLN.
Teraz konwertujesz je na obligacje OTS0618 po 99,9 (chyba ta nie jest, ale mniejsza z tym).

Załóżmy, że odsetki od obligacji to 0,37PLN (brutto, czyli bez uwzględnienia podatku) czyli od 10 sztuk to 3,7 PLN.
Podatek od 3,7PLN to 0,70 PLN.

Przy konwersji w polu Cena waloru konwertowanego: powinieneś wpisać 100,37
W polu Podatek: 0,70
W polu Cena nowych obligacji: 99,9

Wówczas podatek powinien się policzyć raz, a na koncie powinna zostać zaksięgowana kwota (100,37-99,9)*10-0,7=4,00 PLN.

Pozdrawiam,
Damian
 
2018-03-22 22:35
3018 dni temu
myfund.pl
12864 wpisy
Jeszcze raz sprawdziłem i wygląda na to, że coś się jeszcze niepoprawnie liczy zysk.

Sprawdzę to jutro.

Damian
 
2018-03-23 07:05
3017 dni temu
saaker
7 wpisów
Ja zauważyłem, że po wpisaniu czegoś w pole Podatek, kwota, która pojawiała się na koncie gotówkowym, była mniejsza od tej właściwej o wartość podatku.
 
2018-03-23 17:26
3017 dni temu
myfund.pl
12864 wpisy
Muszę to przemyśleć bo odsetki muszą się zaksięgować inaczej niż "rabat" przy konwersji.

Najlepiej byłoby zrobić tak, żeby odsetki dodać niezależnie (poprzez operację dodania odsetek) a sama konwersja to właściwie umorzenie obligacji po cenie nominalnej i kupno po cenie obniżonej (lub nie w zależności od rodzaju nowych obligacji).

Taka konwersja jak dodałem teraz nie jest dobrym rozwiązaniem...
 
2018-03-23 20:09
3017 dni temu
saaker
7 wpisów
To brzmi całkiem sensownie.
 
2018-03-24 17:52
3016 dni temu
myfund.pl
12864 wpisy
Cześć,

Zmieniłem sposób działania konwersji obligacji skarbowych.
Po wykonaniu konwersji powinny być widoczne w historii operacji trzy operacje:
- dodanie odsetek,
- sprzedaż,
- kupno.

Daj znać czy teraz jest ok.

Pozdrawiam,
Damian
 
2018-03-24 19:57
3016 dni temu
saaker
7 wpisów
Teraz wszystko dobrze działa. Wielkie dzięki!!

Pozdrawiam
wojtek
 
2021-10-03 14:02
1727 dni temu
dzony
1 wpis
Cześć,

trochę odkopuję, ale dokonałem konwersji obligacji ze złą datą i chciałem ją poprawić z poziomu historii operacji.

Podczas próby modyfikacji operacji kupna obligacji z obniżoną ceną 99,90 PLN wyświetla się błąd: "Cena dla obligacji skarbowych musi być równa 100."

Problem dało się obejść poprzez usunięcie 3 wygenerowanych podczas konwersji operacji i zrobienie jej ponownie z poprawną datą.
 
2021-10-03 14:19
1727 dni temu
myfund.pl
12864 wpisy
Cześć,

Rzeczywiście przy modyfikacji była "ostra" weryfikacja tej ceny.
Zmieniłem tak, żeby obligacje kupione z premią nie generowały tego ostrzeżenia.

Pozdrawiam,
Damian
 
2023-07-11 22:10
1081 dni temu
garrgas
4 wpisy
Czesc,

Odswieze temat, chcialem zrobic konwersje obligacji ale przegapilem termin i teraz zgodnie z zasadami obligacje zostaly wykupione plus dodane odsetki. Jak w takim wypadku zrobic konwersje? Wykasowanie wykupu obligacji i dodania odsetek nie pomaga bo i tak po klikneciu w portfel dodaja sie autoamtycznie. Zmiana daty portfela nei pomaga bo wtedy jak sie robi kowersje to twierdzi ze nie moze przeprowadzic operacji bo saldo obligacji na dzien wykupu bedzie minusowe.

JAkis pomysl?

 
2023-07-12 07:50
1080 dni temu
myfund.pl
12864 wpisy
Cześć,

Dla obligacji nie rób konwersji. De facto jest to nowa seria więc musisz po prostu dodać kupno nowej serii.

Pozdrawiam,
Damian
 
2023-07-12 11:50
1080 dni temu
garrgas
4 wpisy
Czesc,

Tylko, wtedy te nowe sa zakupione za 100 pln sztuka a tak naprawde gdy robisz konwersje to wyglada to tak:

"Cena zamiany obligacji, w zależności od rodzaju obligacji, wynosi:

100,00 zł – dla obligacji 3-miesięcznych
99,80 zł – dla obligacji 1-rocznych
99,70 zł – dla obligacji 2-letnich
99,60 zł – dla obligacji 3-letnich
99,50 zł – dla obligacji 4-letnich
99,40 zł – dla obligacji 10-letnich"


Teraz zalozmy ze stare obligacje 10 sztuk zamieniam na nowe sztuk 10 - 10 letnie. To zaplace za nie 994 PLN, a jak je kupie w klasyczny sposob to 1000 PLN. Jak w takim razie uwzglednic ten rabat?



 
2023-07-12 11:57
1080 dni temu
myfund.pl
12864 wpisy
Wystarczy, że przy dodawaniu operacji kupna podasz cenę np. 99.5 a nie 100 - de facto płacisz za jedną obligację 99.5

Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl