New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-28 14:52:32)
  Zrobiłem poprawki na te problemy.

Wykresów nie ma dlatego, że nie jest liczony ranking, a ranking n...

Brak danych kursu USDEUR? (2026-06-28 13:22:06)
  Zrobiłem małą poprawkę w module, który zapisuje kolejność wykresów.


Powinno być teraz poprawianie...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-28 12:57:24)
  Przy okazji jeszcze jedna uwaga, chyba o charakterze ogólnym do strategii SR opartej o własny portfe...

Brak danych kursu USDEUR? (2026-06-28 12:45:16)
  Coś zepsułem...

...

Brak danych kursu USDEUR? (2026-06-28 08:37:32)
  Cześć,


rzeczywiście brakowało części wycen dla, jednego kierunku par walutowych.

Uzupełniłem te...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-27 21:32:16)
  Dodałem więcej par, ale nadal nie ma wykresu.


Przy okazji mam inny problem, mianowicie taki, że ...

Brak danych kursu USDEUR? (2026-06-27 21:19:27)
  Tutaj w załączniku ten drugi kierunek (nie mogę załaczyć dwóch plików do jednej wiadomości)...

Brak danych kursu USDEUR? (2026-06-27 21:17:52)
  W portfelu walutowym w kokpicie/wykres walorów chciałbym jako benchmark do pary USDPLN podać parę US...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-27 21:07:55)
  Wygląda, że jest OK.


Tabelka się tworzy na walutach.


Jednak zniknął wykres :) Czy musi być j...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-27 16:59:42)
  Cześć,


Zrobiłem dwie poprawki w tym module.

Daj znać czy teraz będzie działało poprawnie dla wal...

Hossa zbrojeniowa na GPW: Czy wciąż warto kupować te akcje? (2026-06-27 12:05:02)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza Hossa zbrojeniowa na GPW: Czy wciąż warto kupo...

Statystyki GPW/NC (2026-06-27 11:37:43)
  Wykresy są pod tabelką - ale był niepotrzebny. Odstęp pod tabelką jest mogłaś nie zauważyć.

Jeżeli ...

Statystyki GPW/NC (2026-06-27 09:40:05)
  Może, pod spodem, wykresy liniowe historyczne? Oko łatwiej widzi trendy, niż suche excelowe liczby :...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:39:02)
  Już jest, dzięki!...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:26:51)
  Cześć,


Mi się udało go dodać.


Spróbuj teraz dodać operację kupna.


Pozdrawiam,

Damian...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:03:51)
  Cześć, próbowałem dodać instrument NVDA270617P00230000 do myfund, jednak dostałem informację, że już...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 14:41:58)
  Zrobione.

Damian...

Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-26 12:18:02)
  Ciągnąc wątek SR dla walut to system nie zwraca w ogóle informacji o SR walut znajdujących się w por...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 12:02:32)
  Zdarza się, że próbuję dodać jakiś walor, ale podczas próby dodania okazuje się, że jest on już w ba...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 10:26:44)
  Wielkie Dzięki....

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-26 08:19:18)
  „Nie miała miejsca w poprzednim rankingu” znaczy: dla daty sprzed ok. miesiąca spółka nie weszła do ...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-26 08:00:15)
  Zapiszę w rzeczach do zrobienia ale na razie z niskim priorytetem.


Damian

...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 07:25:07)
  Witaj,


to narzędzie dostępne jest z <b>menu->Portfel->Wykresy w czasie</b>, ale...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 06:40:52)
  Czy taki wykres jest dostępny? Jeśli jest dostępny, co może być powodem że nią mam tej opcji?...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Statystyki GPW/NC (2026-06-27 11:37:43)
  Wykresy są pod tabelką - ale był niepotrzebny. Odstęp pod tabelką jest mogłaś nie zauważyć.

Jeżeli ...

Statystyki GPW/NC (2026-06-27 09:40:05)
  Może, pod spodem, wykresy liniowe historyczne? Oko łatwiej widzi trendy, niż suche excelowe liczby :...

Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

Forum Zamiana obligacji skarbowych

36 wpisów, 7 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2018-03-13 21:17
3029 dni temu
saaker
7 wpisów
Cześć,

część pieniędzy inwestuję w obligacje skarbowe. Gdy zbliża się termin wykupu obligacji można się zdecydować na zamianę aktualnie posiadanych obligacji na obligacje dostępne w aktualnej ofercie. Wówczas za pojedyńczą obligację wartą 100 zł płaci się 99,90 zł. Czy dałoby się dodać opcję zamiany obligacji?

Pozdrawiam.
 
2018-03-13 21:22
3029 dni temu
myfund.pl
12873 wpisy
Cześć,

Jeżeli jest taka potrzeba to da się zrobić.
Myślę, że najlepiej byłoby to zrobić za pomocą już istniejącego mechanizmu konwersji.

Nasuwa mi się pytanie:
Jeżeli masz 10 obligacji o nominale 1000 PLN i zamieniasz je na 10 obligacji o nominale 1000 PLN, ale po cenie 999 PLN to gdzie podziewa się 1 PLN? Jest przelewany na Twoje konto? Czy od tej jednej złotówki naliczony jest podatek?

Damian
 
2018-03-13 22:57
3029 dni temu
saaker
7 wpisów
Na stronie:
http://www.obligacjeskarbowe.pl/oferta-obligacji/obligacje-3-miesieczne-ots/ots0618/
jest dokładny opis jak działa zamiana w przypadku obligacji trzymiesięcznych. W przypadku innych obligacji zamiana działa analogicznie.

W przypadku, który opisałeś, ta złotówka trafia na konto. Podatek jest liczony tylko od odsetek z obligacji.
 
2018-03-14 16:03
3028 dni temu
myfund.pl
12873 wpisy
Cześć,

Dzięki za link.

Zrobię to. Myślę, że to będzie dość proste więc powinna się taka opcja dość szybko.

Pozdrawiam,
Damian
 
2018-03-14 16:12
3028 dni temu
saaker
7 wpisów
Super, dzięki.
 
2018-03-22 17:16
3020 dni temu
myfund.pl
12873 wpisy
Cześć,

Dodałem możliwość konwertowania obligacji SP.

Pozdrawiam,
Damian
 
2018-03-22 21:39
3020 dni temu
saaker
7 wpisów
Super, dzięki!

Mam tylko jedno pytanie: jak to jest z podatkiem przy zamianie obligacji. Gdy nie wspisuję w pole Podatek żadnej wartości, wówczas podatek nie jest odliczany. W przypadku gdy wpiszę w pole Podatek wartość zapłaconego podatku, wtedy podatek jest naliczany dwa razy.

Pozdrawiam
wojtek
 
2018-03-22 22:07
3020 dni temu
myfund.pl
12873 wpisy
Nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc "naliczany dwa razy".

Posłużę się przykładem, aby pokazać jak prawidłowo dodać taką konwersję.

Powiedzmy, że kupiłeś obligacje (10 sztuk) OTS0318 po 100 PLN.
Teraz konwertujesz je na obligacje OTS0618 po 99,9 (chyba ta nie jest, ale mniejsza z tym).

Załóżmy, że odsetki od obligacji to 0,37PLN (brutto, czyli bez uwzględnienia podatku) czyli od 10 sztuk to 3,7 PLN.
Podatek od 3,7PLN to 0,70 PLN.

Przy konwersji w polu Cena waloru konwertowanego: powinieneś wpisać 100,37
W polu Podatek: 0,70
W polu Cena nowych obligacji: 99,9

Wówczas podatek powinien się policzyć raz, a na koncie powinna zostać zaksięgowana kwota (100,37-99,9)*10-0,7=4,00 PLN.

Pozdrawiam,
Damian
 
2018-03-22 22:35
3020 dni temu
myfund.pl
12873 wpisy
Jeszcze raz sprawdziłem i wygląda na to, że coś się jeszcze niepoprawnie liczy zysk.

Sprawdzę to jutro.

Damian
 
2018-03-23 07:05
3019 dni temu
saaker
7 wpisów
Ja zauważyłem, że po wpisaniu czegoś w pole Podatek, kwota, która pojawiała się na koncie gotówkowym, była mniejsza od tej właściwej o wartość podatku.
 
2018-03-23 17:26
3019 dni temu
myfund.pl
12873 wpisy
Muszę to przemyśleć bo odsetki muszą się zaksięgować inaczej niż "rabat" przy konwersji.

Najlepiej byłoby zrobić tak, żeby odsetki dodać niezależnie (poprzez operację dodania odsetek) a sama konwersja to właściwie umorzenie obligacji po cenie nominalnej i kupno po cenie obniżonej (lub nie w zależności od rodzaju nowych obligacji).

Taka konwersja jak dodałem teraz nie jest dobrym rozwiązaniem...
 
2018-03-23 20:09
3019 dni temu
saaker
7 wpisów
To brzmi całkiem sensownie.
 
2018-03-24 17:52
3018 dni temu
myfund.pl
12873 wpisy
Cześć,

Zmieniłem sposób działania konwersji obligacji skarbowych.
Po wykonaniu konwersji powinny być widoczne w historii operacji trzy operacje:
- dodanie odsetek,
- sprzedaż,
- kupno.

Daj znać czy teraz jest ok.

Pozdrawiam,
Damian
 
2018-03-24 19:57
3018 dni temu
saaker
7 wpisów
Teraz wszystko dobrze działa. Wielkie dzięki!!

Pozdrawiam
wojtek
 
2021-10-03 14:02
1729 dni temu
dzony
1 wpis
Cześć,

trochę odkopuję, ale dokonałem konwersji obligacji ze złą datą i chciałem ją poprawić z poziomu historii operacji.

Podczas próby modyfikacji operacji kupna obligacji z obniżoną ceną 99,90 PLN wyświetla się błąd: "Cena dla obligacji skarbowych musi być równa 100."

Problem dało się obejść poprzez usunięcie 3 wygenerowanych podczas konwersji operacji i zrobienie jej ponownie z poprawną datą.
 
2021-10-03 14:19
1729 dni temu
myfund.pl
12873 wpisy
Cześć,

Rzeczywiście przy modyfikacji była "ostra" weryfikacja tej ceny.
Zmieniłem tak, żeby obligacje kupione z premią nie generowały tego ostrzeżenia.

Pozdrawiam,
Damian
 
2023-07-11 22:10
1083 dni temu
garrgas
4 wpisy
Czesc,

Odswieze temat, chcialem zrobic konwersje obligacji ale przegapilem termin i teraz zgodnie z zasadami obligacje zostaly wykupione plus dodane odsetki. Jak w takim wypadku zrobic konwersje? Wykasowanie wykupu obligacji i dodania odsetek nie pomaga bo i tak po klikneciu w portfel dodaja sie autoamtycznie. Zmiana daty portfela nei pomaga bo wtedy jak sie robi kowersje to twierdzi ze nie moze przeprowadzic operacji bo saldo obligacji na dzien wykupu bedzie minusowe.

JAkis pomysl?

 
2023-07-12 07:50
1082 dni temu
myfund.pl
12873 wpisy
Cześć,

Dla obligacji nie rób konwersji. De facto jest to nowa seria więc musisz po prostu dodać kupno nowej serii.

Pozdrawiam,
Damian
 
2023-07-12 11:50
1082 dni temu
garrgas
4 wpisy
Czesc,

Tylko, wtedy te nowe sa zakupione za 100 pln sztuka a tak naprawde gdy robisz konwersje to wyglada to tak:

"Cena zamiany obligacji, w zależności od rodzaju obligacji, wynosi:

100,00 zł – dla obligacji 3-miesięcznych
99,80 zł – dla obligacji 1-rocznych
99,70 zł – dla obligacji 2-letnich
99,60 zł – dla obligacji 3-letnich
99,50 zł – dla obligacji 4-letnich
99,40 zł – dla obligacji 10-letnich"


Teraz zalozmy ze stare obligacje 10 sztuk zamieniam na nowe sztuk 10 - 10 letnie. To zaplace za nie 994 PLN, a jak je kupie w klasyczny sposob to 1000 PLN. Jak w takim razie uwzglednic ten rabat?



 
2023-07-12 11:57
1082 dni temu
myfund.pl
12873 wpisy
Wystarczy, że przy dodawaniu operacji kupna podasz cenę np. 99.5 a nie 100 - de facto płacisz za jedną obligację 99.5

Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl