New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:08:05)
  Ok, ogarnąłem sam. Najpierw zaimportowalem tylko operacje sprzedaży. Następnie wymusiłem konto inwes...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:00:56)
  Muszę odświeżyć temat, bo znów jest ten sam problem. Sprzedałem jeden etf, kupiłem inny i nie mogę z...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:42:59)
  Dzięki, teraz jest OK, pozdrawiam....

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:36:05)
  Witaj,


To problem u dostawcy danych - chyba tylko dla walorów notowanych w Londynie w USD.


Na ...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:20:35)
  Poprzednia cena $198.42, teraz pokazuje ponad $15000, ale niestety to nieprawda.

Szkoda, bo ładny z...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:19:11)
  Dodaj taką opcję dla PRO, żeby czasem pokazywało mocno zawyżone zyski. Fajny zastrzyk dopaminy na po...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:09:00)
  już naprawione;P...

Możliwość wyłączenia operacji typu _zmiejszenie/dopłata do depozytu kontraktu_ (2026-06-22 10:05:06)
  Witaj,


Trzeba dodać samemu.

Chyba, że masz rachunek w Bossa to można zaimportować z <b>men...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:02:50)
  u mnie 3.5 bańki było xD...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:52:55)
  Przez chwilę człowiek się poczuł milionerem ;)

...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:51:22)
  Nagle wzrosła cena jednostkowa CNDX . Prosze o weryfikację. Cena aktualna ??? 491 345.90 PLN...

Błędna wycena waloru (2026-06-22 09:47:18)
  Cześć,


To problem u dostawcy danych - chyba tylko dla walorów notowanych w Londynie w USD.


Na ...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:46:19)
  Cześć,


To problem u dostawcy danych - chyba tylko dla walorów notowanych w Londynie w USD.


Na ...

Błędna wycena waloru (2026-06-22 09:46:05)
  Kolejny: HEAL.L...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:43:08)
  ciekawe czy jakby sprzedać nasdaqa dziś to czy te pieniądze zostałby na kontach ludzi czy kazaliby z...

Możliwość wyłączenia operacji typu _zmiejszenie/dopłata do depozytu kontraktu_ (2026-06-22 09:41:19)
  Pozwolę sobie otworzyć wątek kontraktów - widzę, że kontrakty same nie "rozliczają" się po...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:40:34)
  OMG wlansie mam zysk 1180% !!

tez na MSCI ACWI ;)...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:35:54)
   iShares MSCI ACWI UCITS ETF USD (Acc) (ISAC.L) te ma cene z kosmosu

...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:22:08)
  Czyli muszę zwrócić ten jacht?...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:19:59)
  Niestety już w normie ale krócej byłem milionerem niż Trzaskowski prezydentem… ...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:17:32)
  > w rzeczywistości dziś ~+0,25%

Brutalnie miażdżysz marzenia :D :D ...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:17:28)
  U mnie to samo, aż nie mogę uwierzyć, że obudziłem się milionerem :)...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:17:01)
  szkoda że nie w "realu" :)...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:16:12)
  Poczekaj na aktualizację ceny, w rzeczywistości dziś ~+0,25%...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:15:17)
  Nagle wzrosła cena jednostkowa CNDX . Prosze o weryfikację. Cena aktualna ??? 491 345.90 PLN...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

PPK (2026-06-19 09:40:30)
  Odświeżam temat!


Jak zaimportować nowe wpłaty z PPK w inPZU (tak aby nie wpisywać ich ręcznie), ...

XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 20:24:13)
  Dzięki Damian. Robisz świetną robotę.

Pozdrawiam...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:18:34)
  Chyba coś XTB zmieniło (albo mają problem) w generowaniu pliku.

Nie wiem dlaczego, ale czasami w pl...

Forum Stop lossy i ryzyko na portfelu

23 wpisy, 4 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2020-05-10 11:19
2234 dni temu
migacz
48 wpisów
Witam,

Jedna z kluczowych rzeczy w trakcie zarządzania portfelem jest
odpowiednie zarządzanie ryzykiem.

Osiaga sie to za pomoca zlecen obronnych stop loss/limit.

Zalozmy ze poczatkowy kapital to 2000 zl.

Zakupilismy za niego 10 akcji po 100 zlotych.
Ustawilismy stop losa na poziomie 95 zlotych na kazdej akcji.

Ryzyko na portfelu wynosi w tym momencie 10 * 5 zlotych = 50 zlotych co stanowi 50 / 2000 = 2.5%.

Jezeli akcje pojda do gory do poziomu 110 zlotych i podniesiemy stop losa do poziomu 100 zlotych, to ryzykyko na portfelu zostanie wyeliminowane (zakladam tutaj koszty transakcyjne 0zl).

Taka wiedza jest kluczowa do poprawnego zarzadzania ryzykiem na porteflu i mysle ze serwis duzo by zyskal jezeli bylaby automatyczna mozliwosc obliczania ryzyka jakie jest na portfelu.

Aktualnie zeby obliczyc ryzyko robie eksport do excela po czym wprowadzam aktualne poziomy stop losow i obliczam sobie ryzyko jakie mam na portfelu.

Pomaga to niesamowicie przy zawieraniu kolejnych transkacji, np wg Alexandra Eldera ryzyko pojedynczej transkacji nie powinno byc wieksze niz 2% i ryzyko na calym portfelu nie powinno byc wyzsze niz 6%. Jak akcje ida do gory i wraz z nimi stop losy to stopniowo ryzyko na portfelu sie zmniejsza i mozna zawierac kolejne transakcje.

Dzieki temu w kazdej chwili inwestor ma wiedze na temat tego jak zabezpieczony jest jego portfel i na jakie ryzyko jest nastawiony.


Co do tego jak tego uzywac, to moznaby per walor zdefiniowac jakie mamy obecnie ustawione poziomy stop loss na walorach a serwis automatycznie by liczyl ryzyko per walor i dla calego portfela.

Mysle ze taka funkcjonalnosc znaczaco podnioslaby funkcjonalnosc serwisu, zwlaszcza dla inwestorow ceniacych sobie zarzadzanie ryzykiem i odpornosc portfela na tapniecia , o ktore ostatnio nietrudno :)






















 
2020-05-10 12:30
2234 dni temu
myfund.pl
12832 wpisy
Cześć,

Generalnie do zrobienia.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłaby tabelka
* z aktualnym składem portfela,
* aktualną ceną i wartością
* polem do wpisania SL

System automatycznie wyglądałby ryzyko dla waloru i ryzyko dla całego portfela.

O coś takiego by chodziło?

Damian
 
2020-05-10 16:49
2234 dni temu
migacz
48 wpisów
Bardzo sie ciesze, zgadzam sie ze tabelka bedzie super rozwiazaniem z odpowiednim podsumowaniem pod spodem.

Zalaczam arkusz w ktorym zaznaczylem na pomaranczowo jakbym sobie wyobrazal nowe pola i podsumowanie

Załącznik:
 
2020-05-11 15:53
2233 dni temu
myfund.pl
12832 wpisy
Cześć,

Dodałem narzędzie w menu->Portfel->Narzędzia portfela->Zarządzanie ryzykiem

Na razie to narzędzie jest dostępne tylko dla Ciebie.

Daj znać czy działa tak jak tego oczekiwałeś.

Jak będzie ok to udostępnię wszystkim użytkownikom.

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-05-11 17:18
2233 dni temu
migacz
48 wpisów
Hej,
Dzieki za szybka akcje.

Wszedlem w portfel i obserwuje ze mam wszystkie stop lossy ustawione na cene akualna akcji.

Nie mam tez mozliwosci ich modyfikacji.

W jaki sposob zmodyfikowac wartosci stop lossow ?
 
2020-05-11 17:35
2233 dni temu
myfund.pl
12832 wpisy
Jeszcze tego nie opisałem...

Po prostu kliknij dwa razy na polu z wartością SL. Jak zmodyfikujesz wartość i zatwierdzisz to strona się przeładuje a wartość SL się zapisze.

Damian
 
2020-05-11 20:35
2233 dni temu
migacz
48 wpisów
Jest super bardzo mi sie podoba.

Jedna mala rzecz, w przypadku Stop Loss / Cena akt. [%] spodziewalbym sie wartosci od 0-100% , a nie wartosci ponad 100%.

Tutaj celem byloby pokazanie na jakim poziomie jest stop loss wzgledem aktualnej ceny.

np przy aktualnej cenie 10zl i stop losie 9.5 zl, spodziewalbym sie tutaj wartosci 95%
 
2020-05-11 21:16
2233 dni temu
myfund.pl
12832 wpisy
Poprawiłem.
Damian
 
2020-05-11 21:22
2233 dni temu
migacz
48 wpisów
Super dzieki jest elegancko !
 
2020-05-13 17:27
2231 dni temu
migacz
48 wpisów
Uzywam tego nowego narzedzia codziennie (jest super przydatne) i nasunely mi sie 2 obserwacje :
- czy daloby sie zrobic zeby inicjalna wartosc stop losa wynosila 0 a nie cene zakupu ?
- czy daloby sie jakos w obrebie portfela wykluczyc czesc spolek z obliczen ?
 
2020-05-14 07:45
2230 dni temu
myfund.pl
12832 wpisy
Cześć,

Ad 1. Da się tak zrobić. Zastanawiam się tylko jaki jest tego cel?
Czy chodzi o to, żeby wiedzieć, czy już się samemu ustawiło SL czy nie?

Ad 2. To trudniejsza sprawa... De facto trzeba by raczej wybierać, które walory mają być uwzględnione (z uwagi na zmiany portfela w przyszłości). Ewentualnie można by zrobić tak, że jeżeli wpiszesz SL < 0 to wówczas taki wiersz nie był by uwzględniany w obliczeniach...

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-05-14 12:49
2230 dni temu
migacz
48 wpisów
ad1 -> dokladnie tak, w ten sposob latwo zobaczyc ze sie nie ustawilo stop lossa na danym walorze , obecnie calkiem latwo przeoczyc :)

ad2 -> -1 jak najbardziej mi pasuje jako rozwiazanie
 
2020-05-14 17:00
2230 dni temu
myfund.pl
12832 wpisy
Ad 1. Lepiej będzie jak wyróżnię jakoś (np kolorem, albo kursywą) te dla których jest wartość domyślna - czyli, że nie ma SL

Ad 2. Mogę tak zrobić z zastrzeżeniem, że one pozostaną w tabelce tylko nie będą brane pod uwagę w wyliczeniu wartości w wierszu "Razem"

Damian
 
2020-05-15 07:42
2229 dni temu
myfund.pl
12832 wpisy
Cześć,

Zrobione.

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-05-16 07:57
2228 dni temu
migacz
48 wpisów
Dziala pieknie bardzo dziekuje za pomoc :)
 
2020-05-22 17:52
2222 dni temu
Leniek47
14 wpisów
Witam, super narzędzie. Dzięki migacz za pomysł i Damian - MyFound za realizację. Tak mi przyszło teraz do głowy, przepraszam jeśli niezbyt jasno to wytłumaczę, że mając te dane można by z tego wyliczyć również ilość akcji jaką powinniśmy zakupić, żeby zmieścić się w założonym ryzyku. Tzn mam określony kapitał, zamierzam kupić akcje spółki X w określonej cenie i określonym SL, zakładam też dopuszczalne ryzyko np. 5% kapitału (lub kwotowo) i chcę wiedzieć ile akcji powinienem kupić żeby się w tym zmieścić? Może takie narzędzie już gdzieś tu jest? Co o tym sądzicie? Pozdrawiam,
 
2020-05-22 21:47
2222 dni temu
myfund.pl
12832 wpisy
Zobacz Portfele wzorcowe.
Wydaj mi się, że to narzędzie, o którym myślisz.

Wprawdzie nie liczy ilości akcji, ale pokazuje wartości.

Pozdraiwam,
Damian
 
2020-06-08 21:38
2205 dni temu
migacz
48 wpisów
Jedna mala rzecz ktora zauwazylem.

Jak sprzedam akcje do zera i potem je kupie znowu to zachowuje sie stary stop loss. Czy daloby sie tak zrobic ze jak sie sprzedaje wszystkie akcje danej spolki , to wpis dotyczacy stop losa jest rowniez usuwany ?

Wtedy po ponownym zakupie nie widniala by stara wartosc, tylko eleganckie pole wskazujace ze nie ma stop lossa.
 
2020-06-08 21:52
2205 dni temu
myfund.pl
12832 wpisy
Generalnie można to zrobić.
Muszę pomyśleć jak to najlepiej zrobić.
Zapisuję w rzeczach do zrobienia.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-10-16 21:49
614 dni temu
matee78
6 wpisów
Cześć.

Super narzędzie!

W swojej strategii stosuję kroczące stop lossy, których wartości stopniowo przesuwam. Analiza ryzyka bardzo mi pomaga określić ryzyko na portfelu.

Stosjuę również formułę do obliczania ile akcji kupić, podobną do wspomnianej tu wcześniej przez Leniek47, więc taki kalkulator bardzo by się przydał.

Ale jeszcze bardziej przydałoby się narzędzie umożliwiające automatyczne tworzenie i aktualizację alertów (typu SL) z wartości wprowadzonych jako stop loss w analizie ryzyka. Obecnie, żeby mieć aktualne i alerty i ryzyko na portfelu trzeba te same wartości wprowadzać w dwóch różnych miejscach systemu.

Dałoby się coś takiego zrobić? A może już gdzieś to jest, tylko nie udało mi się znaleźć?

Pozdrawiam
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl