New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-23 21:37:02)
  Ad2. Zrobione.


Pozdrawiam,

Damian...

Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i nowych ceł [Analiza] (2026-06-23 20:44:19)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i ...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:40:15)
  Witaj,


O którą grupę chodzi i czy o stopę zwrotu pokazywaną w Kokpicie czy w tabelce ze składem p...

PPK Generali (2026-06-23 17:35:03)
  Cześć,


Import PPK robisz z <b>menu->Operacje->Import operacji->Import operacji PPK...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:05:01)
  Przepraszam jak to pytanie już padło i nie znalazłem odpowiedzi. Ale z czego wynika różnica stopy zw...

PPK Generali (2026-06-23 16:13:13)
  Hej, gdy używam tego pliku z forum to przy imporcie funduszu "Generali (dawniej Union Investmen...

Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANGOS (2026-06-23 12:05:25)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANG...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:28:55)
  W tym roku rusza projekt stworzenia całkiem nowych aplikacji mobilnych - na pewno ten temat będzie z...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:21:52)
  Chodzi mi o aplikację na telefon. Na stronie internetowej wszystko jest czytelne.

Postaram się wrz...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:15:50)
  Dzień dobry,


Napisz proszę, o którym dokładnie miejscu w serwisie piszesz - dodam separator tysię...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 08:58:50)
  Dzień dobry,


Na stronie internetowej duże kwoty są czytelne. W aplikacji jest np. zapisane 850000...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-22 21:36:44)
  Dodałem wykres dla top 10 spółek z rankingu.


Damian...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 20:55:46)
  Dzięki za info.


Damian...

błąd w średniej cenie zakupu (2026-06-22 19:29:04)
  Nie aktualne. ...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:08:05)
  Ok, ogarnąłem sam. Najpierw zaimportowalem tylko operacje sprzedaży. Następnie wymusiłem konto inwes...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:00:56)
  Muszę odświeżyć temat, bo znów jest ten sam problem. Sprzedałem jeden etf, kupiłem inny i nie mogę z...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:42:59)
  Dzięki, teraz jest OK, pozdrawiam....

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:36:05)
  Witaj,


To problem u dostawcy danych - chyba tylko dla walorów notowanych w Londynie w USD.


Na ...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:20:35)
  Poprzednia cena $198.42, teraz pokazuje ponad $15000, ale niestety to nieprawda.

Szkoda, bo ładny z...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:19:11)
  Dodaj taką opcję dla PRO, żeby czasem pokazywało mocno zawyżone zyski. Fajny zastrzyk dopaminy na po...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:09:00)
  już naprawione;P...

Możliwość wyłączenia operacji typu _zmiejszenie/dopłata do depozytu kontraktu_ (2026-06-22 10:05:06)
  Witaj,


Trzeba dodać samemu.

Chyba, że masz rachunek w Bossa to można zaimportować z <b>men...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:02:50)
  u mnie 3.5 bańki było xD...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:52:55)
  Przez chwilę człowiek się poczuł milionerem ;)

...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:51:22)
  Nagle wzrosła cena jednostkowa CNDX . Prosze o weryfikację. Cena aktualna ??? 491 345.90 PLN...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

PPK (2026-06-19 09:40:30)
  Odświeżam temat!


Jak zaimportować nowe wpłaty z PPK w inPZU (tak aby nie wpisywać ich ręcznie), ...

XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 20:24:13)
  Dzięki Damian. Robisz świetną robotę.

Pozdrawiam...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:18:34)
  Chyba coś XTB zmieniło (albo mają problem) w generowaniu pliku.

Nie wiem dlaczego, ale czasami w pl...

Forum Kontrakty CFD (US500 i inne)

32 wpisy, 14 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2020-03-29 15:13
2277 dni temu
mbor
4 wpisy
W jaki sposób mogę dodać kupno i sprzedaż (także krótką sprzedaż) kontraktów CFD? Na początek chciałbym dodać kontrakt US500 (index S&P500).
 
2020-03-29 17:30
2277 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Cześć,

Na razie ani CFD ani Forex nie są wspierane bezpośrednio w Myfund.pl

Jeżeli nie używasz dźwigni możesz kupować do portfela walory,na których opiera się CFD lub otwierać pozycje krótkie.

Możesz też utworzyć walor użytkownika i dodać go do portfela, ale wówczas ewentualne zmiany wyceny musisz dodawać ręcznie.

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-03-31 09:41
2276 dni temu
mbor
4 wpisy
Nie widzę możliwości żeby sprzedać krótko:
- Dodanego przez siebie waloru
- Indeksu np SP500
W opcjach sprzedaży krótkiej widzę tylko kontrakty i opcje z GPW.

Czy jest szansa na dodanie dźwigni do własnego waloru i/albo indeksów?
 
2020-03-31 16:03
2275 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Cześć,

Dodałem grupę "Indeksy zagraniczne" oraz "Użytkownika" do listy w formularzy otwierania krótkiej sprzedaży.

Co do dźwigni to muszę to przeanalizować. Zapiszę to w rzeczach do zrobienia.

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-04-06 22:14
2269 dni temu
mbor
4 wpisy
Witam ponownie.

Próbowałem dzisiaj otworzyć pozycję krótką i o ile grupy "Indeksy zagraniczne" oraz "Użytkownika" istnieją w formularzu to są one puste.
 
2020-04-07 16:13
2268 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Cześć,

Już powinny być widoczne te walory.

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-04-18 13:34
2257 dni temu
mbor
4 wpisy
Dziękuje za poprawienie krótkiej sprzedaży. Udało mi się dodać otwarcie pozycji krótkiej na SP500.

Jestem w trakcie tworzenia portfela w USD i mam na ten moment dwie uwagi:

1) Dodałem przez pomyłkę transakcje z domyślną walutą "PLN" podczas gdy miała być w "USD". Niestety opcja "modyfikuj" nie ma zmiany waluty. Proszę o poprawienie tego.

2) Chciałbym dodać pozycje "long" na indeks SP500 razem z dźwignią ale nie widzę takiej możliwości. Jest to o tyle dziwne że w formularzu krótkiej sprzedaży taką dźwignie mogę podać. Proszę o dodanie takiej możliwości.
 
2020-04-18 13:48
2257 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Cześć,

Właśnie zaczynam robić możliwość dodawania CFD (i Forex przy okazji pewnie też).

Jak dobrze pójdzie to do końca kwietnia będzie wdrożone.

Co do zmiany waluty - sprawdzę czy da się szybko to zmienić. Wydaje mi się, że nie powinno być problemów.

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-04-18 15:14
2257 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Ad 1) Zobacz czy możesz już zmienić walutę.

Damian
 
2021-02-16 18:37
1953 dni temu
miro22
5 wpisów
Cześć Damian, na jakim etapie jest tworzenie iForek i CFD? Masz jakiś horyzont czasowy na wprowadzenie? :-)
 
2021-02-16 20:18
1953 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Cześć,

Gdzieś już pisałem o tym.
Miałem już dwa podejscia do tego tematu.
Problem jest w dostępie do wycen.
Chodzi o to, że przy wysokim mnożniku mala różnica w kursie może powodować duża zmianę w zysku, a wówczas całe obliczenia tracą sens.

Będę dodawał FX o CDF, ale w pierwszej fazie nie będzie aktualizacji wartości na podstawie zmiany wyceny. Przy zamykaniu pozycji policzy się zysk.

Plan jest taki, żeby to zrobić do końca pierwszego półrocza.

Damian
 
2021-04-08 21:50
1902 dni temu
jackos1916
3 wpisy
Cześć,

czy ta opcja jest już dostępna?
 
2021-04-08 22:14
1902 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Cześć,
Niestety jeszcze nie.
Wciąż wpadają ważniejsze rzeczy do zrobienia. Teraz robię możliwość dodawania prowizji dla kryptowalut z dowolnego konta. CDF i FX są kolejne na liście.

Damian
 
2021-04-26 16:10
1884 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Cześć,

Mimo najszczerszych chęci i spędzenia wielu godzin na próbach wdrożenia Forex/CFD doszedłem do ściany.
Ścianą tą jest brak kompletu danych dotyczących transakcji.

Dla przykładu transakcja kupna pary EURUSD w XTB po 1.20140 z konta w PLN.
Jest wprawdzie podana wartość depozytu w PLN, ale nie ma podanego kursu USD/PLN po którym został ten depozyt policzony.
Ten brak przekłada się na to, że nie można policzyć bieżącego zysku w PLN bo nie można policzyć wartości otwarcia pozycji w PLN.

Zamknięcie pozycji nastąpiło przy kursie 1.20576
Tu sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana bo nie ma informacji o tym ile depozytu zostało "uwolnione" (choć to można by policzyć nawet przy częściowym zamknięciu pozycji), ale przede wszystkim nie ma kursu USD/PLN przy zamykaniu pozycji, a co za tym idzie nie można policzyć zysku.
Oczywiście sam zysk jest podany i można by go po prostu wpisać przy zamykaniu pozycji - ale myfund.pl w tej chwili tak nie działa.

Sprawa zaczyna się komplikować jeszcze bardziej, gdy zwiększamy otwartą pozycję - bo to się odbywa po kursie z momentu zwiększenia pozycji, który oczywiście też nie jest podany i jest inny niż przy pierwszej transakcji.

Żeby wyliczać bieżącą wartość i zysk dla CDF (i generalnie dla każdego innego waloru) musi być możliwość policzenia wartości początkowej w walucie rachunku, a bez danych o kursie przeliczenia z waluty CDF'a na walutę rachunku tego się zrobić nie da.

Mi się pomysły skończyły.

To chyba pierwszy przypadek gdy się "poddaję", ale na razie nie widzę możliwości wdrożenia tej funkcjonalności :-(


Jak więc rejestrować CFD/Forex w myfund.pl?

Najlepiej dodać walor użytkownika (dla pozycji krótkiej i długiej oddzielnie), kupić CFD do portfela podając jako ceną wartość depozytu. Po zamknięciu pozycji dodać sprzedaż waloru z wartością depozytu powiększoną o wartość zysku/straty.

Pozdrawiam,
Damian
 
2021-10-25 15:53
1702 dni temu
giaur
10 wpisów
Faktycznie ciężki temat. Ja póki co zrobiłem jak piszesz na końcu:
"Najlepiej dodać walor użytkownika (dla pozycji krótkiej i długiej oddzielnie), kupić CFD do portfela podając jako ceną wartość depozytu. Po zamknięciu pozycji dodać sprzedaż waloru z wartością depozytu powiększoną o wartość zysku/straty."

Głównie mi zależy na rozliczeniu PIT8C, powinno dać radę.

Szacun za podjętą walkę.
 
2021-10-25 16:59
1702 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Jeszcze zrobię jedno podejście, ale to za jakiś czas - muszę mieć dłuższą wolną chwilę.

Nie będzie to idealne rozwiązanie, ale będzie można rejestrować otwarcie i zamknięcie pozycji.

Pozdrawiam,
Damian
 
2021-11-11 11:29
1685 dni temu
NCC1701D
121 wpisów
Cześć,

Już sama możliwość niedokładnego szacowania wartości pozycji z dźwignią (długiej lub krótkiej) byłaby ułatwieniem. A przy zamykaniu byłoby trzeba ręcznie dodać poprawną wartość, żeby się zgadzało.

Pozdrawiam,
Maciej
 
2022-11-24 09:18
1308 dni temu
Selive
2 wpisy
Cześc

widomo może jukż kiedy będzie można dodać CFD z dźwignią z XTB?
 
2022-11-24 20:16
1307 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Cześć,

Na razie jeszcze nie ma, ale wciąż mam to na liście priorytetowych rzeczy do zrobienia.

Pozdrawiam,
Damian
 
2022-12-11 17:41
1290 dni temu
robi007
24 wpisy
A czy jest możliwość zaimportowania z XTB zamkniętych pozycji na CFD. W pliku pobieranym w Excelu jest przecież kwota depozytu oraz zysku/straty, więc chyba program mógłby np. z całego dnia dodawać lub odejmować zysk/stratę z konta.
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl