New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:39:02)
  Już jest, dzięki!...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:26:51)
  Cześć,


Mi się udało go dodać.


Spróbuj teraz dodać operację kupna.


Pozdrawiam,

Damian...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:03:51)
  Cześć, próbowałem dodać instrument NVDA270617P00230000 do myfund, jednak dostałem informację, że już...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 14:41:58)
  Zrobione.

Damian...

Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-26 12:18:02)
  Ciągnąc wątek SR dla walut to system nie zwraca w ogóle informacji o SR walut znajdujących się w por...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 12:02:32)
  Zdarza się, że próbuję dodać jakiś walor, ale podczas próby dodania okazuje się, że jest on już w ba...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 10:26:44)
  Wielkie Dzięki....

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-26 08:19:18)
  „Nie miała miejsca w poprzednim rankingu” znaczy: dla daty sprzed ok. miesiąca spółka nie weszła do ...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-26 08:00:15)
  Zapiszę w rzeczach do zrobienia ale na razie z niskim priorytetem.


Damian

...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 07:25:07)
  Witaj,


to narzędzie dostępne jest z <b>menu->Portfel->Wykresy w czasie</b>, ale...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 06:40:52)
  Czy taki wykres jest dostępny? Jeśli jest dostępny, co może być powodem że nią mam tej opcji?...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-26 03:59:06)
  Dzięki !...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:59:51)
  Cześć,


Poprawiłem te zerowe wyceny dla tego waloru.


Dziękuję za zgłoszenie problemu!


Pozdra...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:29:30)
  Cześć,

zerkniecie na SGLP.L ? Pod koniec kwietnia i środek maja są jakieś dziury w kursach. Z góry...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:47:36)
  Cześć,


Ja bym to zrobił tak:

1. Dodaj sprzedaż jednostek z datą i ceną, którą znasz (możesz dla ...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:32:04)
  Cześć Damian,


Mam pytania odnośnie wypłaty z PPK na wpłat własny:

1. Zostały umożone wszystkie j...

Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało jeszcze paliwo do wzrostu wycen? [Analiza] (2026-06-25 20:44:22)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało ...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 20:19:47)
  Witaj,


kurs bieżący był prawidłowy. Błąd był związany z tym, że wartość odniesienia, czyli kurs z...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 18:41:21)
  Zaimportowałem portfel z XTB. W XTB mam ticker HY9H.DE, SK Hynix Inc - GDR, zaś po imporcie do MyFun...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 17:37:53)
  Super, dzięki.


Zerknij jeszcze na zdjęcie, bo zdaje się, że MDI oraz CLD źle się wyświetlają. CLD...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 17:28:43)
  Tak, rozumiem założenia strategii. To że Lowry proponował rebalancing miesięczny, nie oznacza, że ni...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:58:16)
  Jest taka analiza dostępna z <b>menu->Portfel->Wykresu w czasie->Udział kont inwestyc...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:35:38)
  Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem trochę głębiej i wygląda, że nawet dla zwykłego portfela (nie grupo...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 14:09:27)
  Dzień dobry,


Dodaj portfel grupowy z <b>menu->Zarządzanie portfelami->Portfele grupow...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

Forum Kontrakty CFD (US500 i inne)

32 wpisy, 14 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2020-03-29 15:13
2280 dni temu
mbor
4 wpisy
W jaki sposób mogę dodać kupno i sprzedaż (także krótką sprzedaż) kontraktów CFD? Na początek chciałbym dodać kontrakt US500 (index S&P500).
 
2020-03-29 17:30
2280 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Cześć,

Na razie ani CFD ani Forex nie są wspierane bezpośrednio w Myfund.pl

Jeżeli nie używasz dźwigni możesz kupować do portfela walory,na których opiera się CFD lub otwierać pozycje krótkie.

Możesz też utworzyć walor użytkownika i dodać go do portfela, ale wówczas ewentualne zmiany wyceny musisz dodawać ręcznie.

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-03-31 09:41
2279 dni temu
mbor
4 wpisy
Nie widzę możliwości żeby sprzedać krótko:
- Dodanego przez siebie waloru
- Indeksu np SP500
W opcjach sprzedaży krótkiej widzę tylko kontrakty i opcje z GPW.

Czy jest szansa na dodanie dźwigni do własnego waloru i/albo indeksów?
 
2020-03-31 16:03
2278 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Cześć,

Dodałem grupę "Indeksy zagraniczne" oraz "Użytkownika" do listy w formularzy otwierania krótkiej sprzedaży.

Co do dźwigni to muszę to przeanalizować. Zapiszę to w rzeczach do zrobienia.

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-04-06 22:14
2272 dni temu
mbor
4 wpisy
Witam ponownie.

Próbowałem dzisiaj otworzyć pozycję krótką i o ile grupy "Indeksy zagraniczne" oraz "Użytkownika" istnieją w formularzu to są one puste.
 
2020-04-07 16:13
2271 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Cześć,

Już powinny być widoczne te walory.

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-04-18 13:34
2260 dni temu
mbor
4 wpisy
Dziękuje za poprawienie krótkiej sprzedaży. Udało mi się dodać otwarcie pozycji krótkiej na SP500.

Jestem w trakcie tworzenia portfela w USD i mam na ten moment dwie uwagi:

1) Dodałem przez pomyłkę transakcje z domyślną walutą "PLN" podczas gdy miała być w "USD". Niestety opcja "modyfikuj" nie ma zmiany waluty. Proszę o poprawienie tego.

2) Chciałbym dodać pozycje "long" na indeks SP500 razem z dźwignią ale nie widzę takiej możliwości. Jest to o tyle dziwne że w formularzu krótkiej sprzedaży taką dźwignie mogę podać. Proszę o dodanie takiej możliwości.
 
2020-04-18 13:48
2260 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Cześć,

Właśnie zaczynam robić możliwość dodawania CFD (i Forex przy okazji pewnie też).

Jak dobrze pójdzie to do końca kwietnia będzie wdrożone.

Co do zmiany waluty - sprawdzę czy da się szybko to zmienić. Wydaje mi się, że nie powinno być problemów.

Pozdrawiam,
Damian
 
2020-04-18 15:14
2260 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Ad 1) Zobacz czy możesz już zmienić walutę.

Damian
 
2021-02-16 18:37
1956 dni temu
miro22
5 wpisów
Cześć Damian, na jakim etapie jest tworzenie iForek i CFD? Masz jakiś horyzont czasowy na wprowadzenie? :-)
 
2021-02-16 20:18
1956 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Cześć,

Gdzieś już pisałem o tym.
Miałem już dwa podejscia do tego tematu.
Problem jest w dostępie do wycen.
Chodzi o to, że przy wysokim mnożniku mala różnica w kursie może powodować duża zmianę w zysku, a wówczas całe obliczenia tracą sens.

Będę dodawał FX o CDF, ale w pierwszej fazie nie będzie aktualizacji wartości na podstawie zmiany wyceny. Przy zamykaniu pozycji policzy się zysk.

Plan jest taki, żeby to zrobić do końca pierwszego półrocza.

Damian
 
2021-04-08 21:50
1905 dni temu
jackos1916
3 wpisy
Cześć,

czy ta opcja jest już dostępna?
 
2021-04-08 22:14
1905 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Cześć,
Niestety jeszcze nie.
Wciąż wpadają ważniejsze rzeczy do zrobienia. Teraz robię możliwość dodawania prowizji dla kryptowalut z dowolnego konta. CDF i FX są kolejne na liście.

Damian
 
2021-04-26 16:10
1887 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Cześć,

Mimo najszczerszych chęci i spędzenia wielu godzin na próbach wdrożenia Forex/CFD doszedłem do ściany.
Ścianą tą jest brak kompletu danych dotyczących transakcji.

Dla przykładu transakcja kupna pary EURUSD w XTB po 1.20140 z konta w PLN.
Jest wprawdzie podana wartość depozytu w PLN, ale nie ma podanego kursu USD/PLN po którym został ten depozyt policzony.
Ten brak przekłada się na to, że nie można policzyć bieżącego zysku w PLN bo nie można policzyć wartości otwarcia pozycji w PLN.

Zamknięcie pozycji nastąpiło przy kursie 1.20576
Tu sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana bo nie ma informacji o tym ile depozytu zostało "uwolnione" (choć to można by policzyć nawet przy częściowym zamknięciu pozycji), ale przede wszystkim nie ma kursu USD/PLN przy zamykaniu pozycji, a co za tym idzie nie można policzyć zysku.
Oczywiście sam zysk jest podany i można by go po prostu wpisać przy zamykaniu pozycji - ale myfund.pl w tej chwili tak nie działa.

Sprawa zaczyna się komplikować jeszcze bardziej, gdy zwiększamy otwartą pozycję - bo to się odbywa po kursie z momentu zwiększenia pozycji, który oczywiście też nie jest podany i jest inny niż przy pierwszej transakcji.

Żeby wyliczać bieżącą wartość i zysk dla CDF (i generalnie dla każdego innego waloru) musi być możliwość policzenia wartości początkowej w walucie rachunku, a bez danych o kursie przeliczenia z waluty CDF'a na walutę rachunku tego się zrobić nie da.

Mi się pomysły skończyły.

To chyba pierwszy przypadek gdy się "poddaję", ale na razie nie widzę możliwości wdrożenia tej funkcjonalności :-(


Jak więc rejestrować CFD/Forex w myfund.pl?

Najlepiej dodać walor użytkownika (dla pozycji krótkiej i długiej oddzielnie), kupić CFD do portfela podając jako ceną wartość depozytu. Po zamknięciu pozycji dodać sprzedaż waloru z wartością depozytu powiększoną o wartość zysku/straty.

Pozdrawiam,
Damian
 
2021-10-25 15:53
1705 dni temu
giaur
10 wpisów
Faktycznie ciężki temat. Ja póki co zrobiłem jak piszesz na końcu:
"Najlepiej dodać walor użytkownika (dla pozycji krótkiej i długiej oddzielnie), kupić CFD do portfela podając jako ceną wartość depozytu. Po zamknięciu pozycji dodać sprzedaż waloru z wartością depozytu powiększoną o wartość zysku/straty."

Głównie mi zależy na rozliczeniu PIT8C, powinno dać radę.

Szacun za podjętą walkę.
 
2021-10-25 16:59
1705 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Jeszcze zrobię jedno podejście, ale to za jakiś czas - muszę mieć dłuższą wolną chwilę.

Nie będzie to idealne rozwiązanie, ale będzie można rejestrować otwarcie i zamknięcie pozycji.

Pozdrawiam,
Damian
 
2021-11-11 11:29
1689 dni temu
NCC1701D
121 wpisów
Cześć,

Już sama możliwość niedokładnego szacowania wartości pozycji z dźwignią (długiej lub krótkiej) byłaby ułatwieniem. A przy zamykaniu byłoby trzeba ręcznie dodać poprawną wartość, żeby się zgadzało.

Pozdrawiam,
Maciej
 
2022-11-24 09:18
1311 dni temu
Selive
2 wpisy
Cześc

widomo może jukż kiedy będzie można dodać CFD z dźwignią z XTB?
 
2022-11-24 20:16
1310 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Cześć,

Na razie jeszcze nie ma, ale wciąż mam to na liście priorytetowych rzeczy do zrobienia.

Pozdrawiam,
Damian
 
2022-12-11 17:41
1293 dni temu
robi007
24 wpisy
A czy jest możliwość zaimportowania z XTB zamkniętych pozycji na CFD. W pliku pobieranym w Excelu jest przecież kwota depozytu oraz zysku/straty, więc chyba program mógłby np. z całego dnia dodawać lub odejmować zysk/stratę z konta.
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl