| 2023-01-08 08:48 1263 dni temu Mateusz 51 wpisów | Cześć,
Śledzę w myFund również swój portfel NFT. Wyceny tych walorów są bardziej skomplikowane niż wyceny np. kryptowalut. Dlatego dodaje je jako własne walory, z własnymi wycenami.
Wiem, że istnieje możliwość dodawania wielu wycen, ale tylko do wybranego, jednego waloru. Czy mógłbym prosić o dodanie możliwości importowania wycen dla wielu własnych walorów jednocześnie? Mógłby to być plik CSV, lub formularz. Format danych mógłby wyglądać przykładowo tak:
WALOR;DATA (RRRR-MM-DD);CENA;
Walor 1;2023-01-07;125
Walor 1;2023-01-08;130
Walor 2;2023-01-06;0.00333
Walor 2;2023-01-07;0.00290
Walor 2;2023-01-08;0.00666
Zamiast nazwy waloru, moglibyśmy też wykorzystywać ID. Tylko wtedy trzeba by je wyświetlać np. w tabeli walorów użytkownika, aby móc odpowiednio przygotować plik CSV.
Dzięki! |
| |
| 2023-01-08 11:00 1263 dni temu myfund.pl 12841 wpisów | Cześć,
Do tego importu, który już działa dodałem możliwość podania również waloru.
Format jest taki jak zaproponowałeś:
WALOR,DATA;WYCENA;
np:
Znaczek (u);2022-10-05;123.45;
Ważne, żeby nazwa była z " (u)" na końcu.
Jak będzie bez nazwy (poprzedni format) to wycena zostanie przypisana do walory dla którego była kliknięta ikonka .
Pozdrawiam,
Damian
|
| |
| 2023-01-08 14:55 1262 dni temu Mateusz 51 wpisów | Dzięki! Działa prawie idealnie :D
Wygląda na to, że import dokonuje się w innej walucie niż ta którą stosuję. Podczas tworzenia własnego waloru, wycenia jest w PLN. Jeśli jednak wpiszę pierwszą transakcję na danym walorze w innej walucie (w moim przypadku ETH), to wtedy mogę ręcznie wpisywać wycene w tej walucie.
Podczas importu jednak, wygląda na to, że wartość została automatycznie wpisana w PLN. Tak mi się przynajmniej wydaję, bo nagle pojawiły mi się dość szalone wartości w stopie zwrotu, a powinny oscylować w okolicy 0.
Podrzucam przykład w formie screenshotów.
Załącznik:
 |
| |
| 2023-01-08 14:55 1262 dni temu Mateusz 51 wpisów | Załącznik 2.
Załącznik:
 |
| |
| 2023-01-08 14:57 1262 dni temu Mateusz 51 wpisów | Być może trochę "zhackowałem" walutę wyceny. Dlatego, jeśli to będzie problem, to sobie będę konwertował wycenę do PLN podczas generowania CSV. |
| |
| 2023-01-08 15:33 1262 dni temu myfund.pl 12841 wpisów | Masz rację.
Poprawnie była uwzględniana tylko waluta dla waloru, przy którym była kliknięta ikona dodawania wycen.
Musisz jeszcze raz zrobić import wycen - nadpiszą się.
Pozdrawiam,
Damian |
| |
| 2023-01-09 09:22 1262 dni temu Mateusz 51 wpisów | Sprawdziłem, potestowałem i działa jak złoto, dziękuję! |
| |