| 2023-02-20 07:45 1220 dni temu thej...tree 98 wpisów | Cześć,
czy oprócz UK i USA dywidendy z jakichś rynków są dodawane automatycznie? I czy ETFy są zautomatyzowane? |
| |
| 2023-02-20 08:41 1220 dni temu myfund.pl 12841 wpisów | Część,
Baza dywidend wciąż się powiększa.
Niestety nie znalazłem jednego źródła, w którym były dane o wszystkich dywidendach z wszystkich rynków.
Oprócz UK, USA i PL są też dywidendy z Toronto, Börse, Euronext, Wiednia, Szwajcarii i Hong Kongu.
Ale na pewno nie jest to pena baza dywidend.
CO do ETFów do dla części na pewno są (od tego roku dla około 100 najpopularniejszych dodałem)
Jakbyś napisał mi konkretne walory to podał bym Ci konkretną odpowiedź.
Pozdrawiam,
Damian |
| |
| 2023-02-20 10:49 1220 dni temu thej...tree 98 wpisów | Dzięki za odpowiedź. Właśnie o Kanadę, Euronext, Niemcy i Szwajcarię mi chodziło.
W sprawie EFTa będę najwyżej się kontaktował. Jest gdzieś lista tych już dodanych? |
| |
| 2023-02-20 11:34 1220 dni temu myfund.pl 12841 wpisów | Z tych giełd też nie wszystkie dywidendy są w bazie.
Według dostawcy tych danych są dla "dużych" spółek z tych giełd.
Co do ETFów to listy nie mam. Musiałbym taką zrobić.
Sprawdziłem ilości:
USA- 796 ETFów
UK- 155 ETFów
Borde- 33 ETFy
Euronext- 5 ETFów
Damian
|
| |
| 2023-02-20 12:43 1220 dni temu thej...tree 98 wpisów | Rozumiem. A wyliczanie podatków dla dywidend z ETFów działa? |
| |
| 2023-02-20 17:07 1219 dni temu myfund.pl 12841 wpisów | Tak.
Jest do tego dedykowane narzędzie.
Musisz tylko mieć dodane dywidendy z odpowiednią datą, walutą i podatkiem u źródła.
Narzędzie jest w menu->Portfel->Podatek->Podatek od dywidend zagranicznych
Damian |
| |
| 2023-02-23 23:18 1216 dni temu thej...tree 98 wpisów | Mogę prosić o dodanie automatycznych dywidend dla ETFa DBXS.DE? |
| |
| 2023-02-24 08:05 1216 dni temu myfund.pl 12841 wpisów | Dodałem, będą się dodawać od tego roku.
Pozdrawiam,
Damian |
| |
| 2023-02-24 12:39 1216 dni temu thej...tree 98 wpisów | Dzięki. Tak przy okazji: wygląda na to, że kurs się nie aktualizuje. |
| |
| 2023-02-24 13:03 1216 dni temu myfund.pl 12841 wpisów | Swoją drogą to dodaj po portfela walor z tą nazwą: Xtrackers Switzerland UCITS ETF (XSMI.DE)
Z symbolem DBXS.DE nie jest już chyba notowany bo nie mogę znaleźć go już po tym symbolu np. na investing.com
Damian |
| |
| 2023-02-25 11:16 1215 dni temu thej...tree 98 wpisów | dzięki, działa. |
| |