New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-23 23:37:45)
  Prosiłbym o opcję w "Konto > Ustawienia menu" pozwalającą na zmianę linka pod logo myfund (lewy górn...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-23 21:37:02)
  Ad2. Zrobione.


Pozdrawiam,

Damian...

Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i nowych ceł [Analiza] (2026-06-23 20:44:19)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i ...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:40:15)
  Witaj,


O którą grupę chodzi i czy o stopę zwrotu pokazywaną w Kokpicie czy w tabelce ze składem p...

PPK Generali (2026-06-23 17:35:03)
  Cześć,


Import PPK robisz z <b>menu->Operacje->Import operacji->Import operacji PPK...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:05:01)
  Przepraszam jak to pytanie już padło i nie znalazłem odpowiedzi. Ale z czego wynika różnica stopy zw...

PPK Generali (2026-06-23 16:13:13)
  Hej, gdy używam tego pliku z forum to przy imporcie funduszu "Generali (dawniej Union Investmen...

Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANGOS (2026-06-23 12:05:25)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANG...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:28:55)
  W tym roku rusza projekt stworzenia całkiem nowych aplikacji mobilnych - na pewno ten temat będzie z...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:21:52)
  Chodzi mi o aplikację na telefon. Na stronie internetowej wszystko jest czytelne.

Postaram się wrz...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:15:50)
  Dzień dobry,


Napisz proszę, o którym dokładnie miejscu w serwisie piszesz - dodam separator tysię...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 08:58:50)
  Dzień dobry,


Na stronie internetowej duże kwoty są czytelne. W aplikacji jest np. zapisane 850000...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-22 21:36:44)
  Dodałem wykres dla top 10 spółek z rankingu.


Damian...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 20:55:46)
  Dzięki za info.


Damian...

błąd w średniej cenie zakupu (2026-06-22 19:29:04)
  Nie aktualne. ...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:08:05)
  Ok, ogarnąłem sam. Najpierw zaimportowalem tylko operacje sprzedaży. Następnie wymusiłem konto inwes...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:00:56)
  Muszę odświeżyć temat, bo znów jest ten sam problem. Sprzedałem jeden etf, kupiłem inny i nie mogę z...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:42:59)
  Dzięki, teraz jest OK, pozdrawiam....

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:36:05)
  Witaj,


To problem u dostawcy danych - chyba tylko dla walorów notowanych w Londynie w USD.


Na ...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:20:35)
  Poprzednia cena $198.42, teraz pokazuje ponad $15000, ale niestety to nieprawda.

Szkoda, bo ładny z...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:19:11)
  Dodaj taką opcję dla PRO, żeby czasem pokazywało mocno zawyżone zyski. Fajny zastrzyk dopaminy na po...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:09:00)
  już naprawione;P...

Możliwość wyłączenia operacji typu _zmiejszenie/dopłata do depozytu kontraktu_ (2026-06-22 10:05:06)
  Witaj,


Trzeba dodać samemu.

Chyba, że masz rachunek w Bossa to można zaimportować z <b>men...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:02:50)
  u mnie 3.5 bańki było xD...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:52:55)
  Przez chwilę człowiek się poczuł milionerem ;)

...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

PPK (2026-06-19 09:40:30)
  Odświeżam temat!


Jak zaimportować nowe wpłaty z PPK w inPZU (tak aby nie wpisywać ich ręcznie), ...

XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 20:24:13)
  Dzięki Damian. Robisz świetną robotę.

Pozdrawiam...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:18:34)
  Chyba coś XTB zmieniło (albo mają problem) w generowaniu pliku.

Nie wiem dlaczego, ale czasami w pl...

Forum Porównanie stóp zwrotów - zakresy

21 wpisów, 4 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2014-04-02 09:14
4466 dni temu
Cinek2030
12 wpisów
Witam,

Czy obok istniejących zakresów "ostatnie 3 miesiące", "ostatni miesiąc" itp. dało by się dodać coś jeszcze krótszego, czyli "ostatni tydzień" lub "ostatnie 14 dni"?

Czasami wybór "ostatni miesiąc" jest "za długi", bo nie pokazuje aktualnego krótkoterminowego trendu dla dynamicznych papierów.
Istnieją co prawda do wyboru inne tygodniowe opcje, ale mają one swoje wady: "poprzedni tydzień" w ogólności nie zawiera ostatnich notowań, a "bieżący tydzień" czasami pokazuje tylko 1-2 notowania (w zależności od dnia wyświetlenia), co czyni go zbyt przypadkowym.

pozdrawiam,
Marcin
 
2014-04-02 18:36
4465 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Da się zrobić :)

Dopisuję do rzeczy do zrobienia...

Dziękuję za propozycję i pozdrawiam,
Damian
 
2014-04-07 20:42
4460 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Witam,

Dodałem dwa predefiniowane zakresy dat:

- ostatnie 7 dni
- ostatnie 14 dni

we wszystkich raportach umożliwiających wybór zakresu dat.

Damian
 
2014-04-07 21:19
4460 dni temu
Cinek2030
12 wpisów
Super! Serdecznie dziękuję. Marcin
 
2014-05-30 17:07
4407 dni temu
Jozef99
216 wpisów
Podepnę się pod ten temat, bo podobny.

Nic wielkiego, mini-usprawnienie, ale czy dałoby się wprowadzić proste porównywanie dwóch walorów/funduszy?
Wiesz, jak w wyborze hoteli czy czegoś - "ptaszkujesz" 2 fundusze (raczej nie więcej), klikasz Compare, i pokazuje ich historyczne wykresy nałożone na siebie, z operacjami które wykonałeś itd.

Ja wiem, że podobna opcja już jest, ale nie jest łatwo dostępna (się naklikać trzeba, i tam 4 do wyboru są, trzeba odklikiwać, wybierać z listy, a ta lista wcale taka szybka nie jest, blaaa blaaa blaaa).
Chodzi mi o jej mini-opcję. Wybieram (z głównej strony, gdzie wszystko jest) "BlackRock A", "BlackRock B", i klik na wykres liniowy (słupkowy byłoby pewnie trudniej/mniej czytelnie).
Łatwo wtedy porównywać fundusze, w dodatku ze swoją historią ("to kupiłem wtedy, a tamto wtedy, źle zrobiłem" itd).
 
2014-05-30 18:06
4407 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Witam,

Pomyślę jak by to sprytnie zrobić. W tabelce skład i struktura jest już mało miejsca na nowe ikonki, ptaszki itp. :(
Ale może dałoby się to jakość zrobić w ten sposób jak to jest zrobione w narzędziu "Porównanie stóp zwrotów z walorów" tylko, że na liście wyboru byłyby jedynie walory aktualnie znajdujące się w portfelu lub walory z historii operacji?

Domyślnie byłyby zaznaczone tylko dwa, pierwszy i drugi wg. alfabetu, ale można byłoby dodać (zaznaczyć ptaszek) przy kolejnych dwóch.

Czy takie rozwiązanie byłoby ok?

Damian
 
2014-06-01 00:57
4406 dni temu
Jozef99
216 wpisów
Cześć,

E, wtedy to znowu coś klikać i wybierać trzeba :) Nie warto.

Ale może warto dodać opcję "pokaż moją historię na wykresie" w wyżej wymienionym porównaniu?
Bo teraz mogę sobie wyszukać i porównać swoje walory itd, ale na wykresie nie ma zaznaczonych moich operacji.


PS. Ale w tym narzędziu lista funduszy otwiera się z 10 sekund albo i dłużej. Wyszukiwanie po nazwie też czkawką się odbija. Może warto jakiś browser-side cache zrobić? Niech raz się wolno otworzy, zassie wszystkie nazwy, i potem operuje lokalnie, zamiast doczytywać z serwera za każdym razem gdy wybieram nowy fundusz do porównania?


PPS. No i duża rzecz. Jak mówisz, ikonki na głównej stronie ("skład i struktura") się już nie mieszczą (fakt). Więc może warto dać opcję użytkownikowi, które ikonki pokazywać? Wtedy każdy by sobie wybrał, jakie ikonki potrzebuje, a z jakich rzadko korzysta (ja bym sobie zamiast ikonek alertu, komunikatów i dzisiejszego live-wykresu wrzucił właśnie ikonkę ptaszkowania-do-prostego-porównania -- plus miałbym mniej ikonek, czyli by mi się wszystko mieściło ładniej).
Coś jak wybór pól tabelki, tylko dla ikonek.
 
2014-06-09 20:42
4397 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Cześć,

Miałem trochę rzeczy do zrobienia, ale powracam do tego tematu.

Ad. PS.
Listę funduszy możesz ograniczyć wybierając w opcjach portfela tylko te towarzystwa, których fundusze Cię interesują lub masz do nich dostęp
Te listy działają wolno głównie w IE. W pozostałych przeglądarkach powinno działać szybko (przynajmniej tak wychodzi w moich testach).

Ad. PPS.
Ciekawy pomysł. Na razie muszę go "odłożyć na półkę" bo są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Zapisuję w rzeczach do zrobienia...

Co do samego porównania funduszy to wciąż się zastanawiam.
Generalnie myślałem o tym co napisałeś: "Ale może warto dodać opcję "pokaż moją historię na wykresie" w wyżej wymienionym porównaniu". Tyle, że byłaby to nowa pozycja w menu "Portfel" a na listach wyboru byłyby tylko walory aktualnie znajdujące się w portfelu. To by uprościło i przyspieszyło wybieranie...

Damian
 
2021-01-25 01:16
1976 dni temu
kame...onek
269 wpisów
Czołem,
pytanie czy raport "Porównanie stóp zwrotów" gdy porównujemy walor denominowany w innej walucie zawiera przeliczenie na polskie PLN?

pozdrawiam,
Leon
 
2021-01-25 07:49
1976 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Cześć,

Stopy zwrotu są liczone po przeliczeniu na walutę jaką masz ustawioną w opcjach portfela w menu->Portfel->Opcje portfela->Ogólne Waluta przeliczenia składu portfela

Pozdrawiam,
Damian
 
2021-01-25 16:24
1975 dni temu
kame...onek
269 wpisów
dziękuję uprzejmie!
rozumiem że dotyczy to tylko portfela, a więc gdybym chciał porównać inwestycje w inne aktywa poza portfelem w raporcie "Porównanie stóp zwrotu" to już wtedy nie ma możliwości przeliczenia tego na złotówki gdy jedno z porównywanych aktywów jest denominowane w innej walucie np. WIG20 vs. S&P500?
 
2021-01-25 16:37
1975 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Chodziło by Ci o to, żeby zobaczyć zmianę WIG20 w PLN i S&P500 w USD?
 
2021-01-25 23:12
1975 dni temu
kame...onek
269 wpisów
nie do końca, aby oba były denominowane w PLN za zadany okres, czyli jeżeli jedno z aktywów jest wyrażone w walucie to żeby można było wybrać możliwość przeliczenia na PLN czyli z uwzględnieniem zmiany kursu waluty w zadanym okresie
 
2021-01-26 07:49
1975 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
To może opiszę jak jest w tej chwili.

Jeżeli w ustawieniach portfela (menu->Portfel->Opcje portfela->Ogólne->Waluta przeliczenia składu portfela) masz PLN to porównanie będzie dla wycen w PLN.

Jeżeli w tym miejscu będzie USD to porównanie będzie w przeliczeniu na USD - czyli i WIG20 w USD i S&P500 w USD.

Pozdrawiam,
Damian
 
2021-01-26 12:23
1974 dni temu
kame...onek
269 wpisów
rozumiem, a jeżeli wybiorę tylko walory spoza portfela do porównania np. te przykładowe WIG20 vs S&P500? czy to wtedy zależy od kontekstu portfela w którym aktualnie jestem?
 
2021-01-26 12:57
1974 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Tak, ale ja piszę o tym narzędziu:
menu->Portfel->Narzędzia portfela->Porównanie walorów w okresach

Zaczynam się zastanawiać czy nie pytasz o inne?
 
2021-01-26 17:39
1974 dni temu
kame...onek
269 wpisów
miałem na myśli ten raport: Porównanie stóp zwrotów z walorów
 
2021-01-26 17:53
1974 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Czyli myśleliśmy o innym...
W tym, o który Tobie chodzi jest zawsze po przeliczeniu na PLN.

Mogę dodać tam opcję w wyborem waluty (np. w przeliczeniu na PLN, w
przeliczeniu na EUR) lub w walucie oryginalnej.

Damian
 
2021-01-27 00:02
1974 dni temu
kame...onek
269 wpisów
dziękuję. czyli w porównaniu, dla walorów notowanych w walutach obcych, brane są do wyliczeń są również zmiany waluty za wskazany okres analizy?
myślę, że taka opcja mogłaby być cenna, bo z tego co zauważyłem to wszędzie liczone są stopy zwrotu bez uwzględniania zmian kursów względem PLN
 
2021-01-27 07:13
1974 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Tak. Są uwzględniane zmiany ceny waluty.

Tak czy inaczej - dla jednoznaczności i większej funkcjonalności - dodam wybór waluty.

Pozdrawiam,
Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl