New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:39:02)
  Już jest, dzięki!...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:26:51)
  Cześć,


Mi się udało go dodać.


Spróbuj teraz dodać operację kupna.


Pozdrawiam,

Damian...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:03:51)
  Cześć, próbowałem dodać instrument NVDA270617P00230000 do myfund, jednak dostałem informację, że już...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 14:41:58)
  Zrobione.

Damian...

Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-26 12:18:02)
  Ciągnąc wątek SR dla walut to system nie zwraca w ogóle informacji o SR walut znajdujących się w por...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 12:02:32)
  Zdarza się, że próbuję dodać jakiś walor, ale podczas próby dodania okazuje się, że jest on już w ba...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 10:26:44)
  Wielkie Dzięki....

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-26 08:19:18)
  „Nie miała miejsca w poprzednim rankingu” znaczy: dla daty sprzed ok. miesiąca spółka nie weszła do ...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-26 08:00:15)
  Zapiszę w rzeczach do zrobienia ale na razie z niskim priorytetem.


Damian

...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 07:25:07)
  Witaj,


to narzędzie dostępne jest z <b>menu->Portfel->Wykresy w czasie</b>, ale...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 06:40:52)
  Czy taki wykres jest dostępny? Jeśli jest dostępny, co może być powodem że nią mam tej opcji?...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-26 03:59:06)
  Dzięki !...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:59:51)
  Cześć,


Poprawiłem te zerowe wyceny dla tego waloru.


Dziękuję za zgłoszenie problemu!


Pozdra...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:29:30)
  Cześć,

zerkniecie na SGLP.L ? Pod koniec kwietnia i środek maja są jakieś dziury w kursach. Z góry...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:47:36)
  Cześć,


Ja bym to zrobił tak:

1. Dodaj sprzedaż jednostek z datą i ceną, którą znasz (możesz dla ...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:32:04)
  Cześć Damian,


Mam pytania odnośnie wypłaty z PPK na wpłat własny:

1. Zostały umożone wszystkie j...

Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało jeszcze paliwo do wzrostu wycen? [Analiza] (2026-06-25 20:44:22)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało ...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 20:19:47)
  Witaj,


kurs bieżący był prawidłowy. Błąd był związany z tym, że wartość odniesienia, czyli kurs z...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 18:41:21)
  Zaimportowałem portfel z XTB. W XTB mam ticker HY9H.DE, SK Hynix Inc - GDR, zaś po imporcie do MyFun...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 17:37:53)
  Super, dzięki.


Zerknij jeszcze na zdjęcie, bo zdaje się, że MDI oraz CLD źle się wyświetlają. CLD...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 17:28:43)
  Tak, rozumiem założenia strategii. To że Lowry proponował rebalancing miesięczny, nie oznacza, że ni...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:58:16)
  Jest taka analiza dostępna z <b>menu->Portfel->Wykresu w czasie->Udział kont inwestyc...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:35:38)
  Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem trochę głębiej i wygląda, że nawet dla zwykłego portfela (nie grupo...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 14:09:27)
  Dzień dobry,


Dodaj portfel grupowy z <b>menu->Zarządzanie portfelami->Portfele grupow...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

Forum Rozbudowane statystyki GPW

10 wpisów, 2 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2026-05-30 05:09
28 dni temu
marart
128 wpisów
Damian, skoro masz dostęp do bieżących danych to może byłbyś w stanie stworzyć statystyczne zestawienia z zaawansowaną statystyką GPW na dany dzień/tydzień?

Chodzi przykładowo o takie statystyki jak:
-- ilość spółek wzrostowych v spadkowych
-- ilość spółek z kursem powyżej określonej średniej np. SMA50
-- ilość spółek z kursem ath
-- ilość spółek z kursem o określony procent przed ath (np. 20% poniżej)
-- ilość spółek z kursem o określony procent powyżej od minimum 52 tygodni
-- ilość spółek z wynikiem kursu powyżej określony procent w ostatnim tygodniu np. 20%
-- itd. (mógłbym dorzucić jeszcze kilka pomysłów)

Dla mnie to byłby gamechanger, bo nie identyfikuję, żeby ktoś publikował tego rodzaju statystyki dla GPW.

marart
 
2026-05-30 08:21
28 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Zapisuję w rzeczach do zrobienia.

Damian
 
2026-06-03 06:04
24 dni temu
marart
128 wpisów
Podrzucam pomysł jakiego rodzaje statystyki fajnie byłoby dodać do akcji GPW.

marart

Załącznik:
 
2026-06-07 10:56
20 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Wcześniej napisałeś "dzień/tydzień" - masz na myśli to żeby to była taka tabelka jak w załączeniu dla ostatnich X sesji?

Damian
 
2026-06-08 16:11
18 dni temu
marart
128 wpisów
To jest jedna z propozycji :) Chodzi generalnie o to, żeby jednym rzutem oka ocenić czy rynek dziś (/albo w tym tygodniu) jest silny czy słaby w porównaniu do wcześniejszych dni (/tygodni).

Pisząc "dzień/tydzień" miałem na myśli, że:
-- mogę wyświetlić zestawienie np w formie tabelki wskaźników DZIENNYCH (tak jak jest to pokazane na powyższym przykładzie)
-- albo takie same zestawienie ale zmian TYGODNIOWYCH (np. tydzień 23 do tygodnia 22 b.r.)

Ktoś kto handluje bardziej daytradingowo będzie patrzył na siłę rynku w odstępach dziennych, a komuś kto handluje w dłuższych terminach - bardziej przyda się zestawienie zmian tygodniowych.

marart



 
2026-06-09 08:22
18 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Dzięki za odpowiedź - wezmę to pod uwagę jak będę robił to narzędzie.

Damian
 
2026-06-11 19:37
15 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Cześć,

Dodałem narzędzie Statystyki GPW/NC - jest dostępne z menu->Narzędzia.

Na razie to narzędzie w menu widzisz tylko Ty - daj znać czy działa prawidłowo to włączę wszystkim.

Pozdrawiam,
Damian
 
2026-06-12 10:45
15 dni temu
marart
128 wpisów
Po pierwsze dzięki za podjęcie rękawicy 😊

1. Ilość spółek wzrostowych/spadkowych

Tutaj bardziej by mnie interesowało nie tyle nominalny up/dn co wzrost/spadek o określony procent, który uważam za istotny np. 4,5%. Czy dałoby się zmodyfikować tak, żeby można było podać parametr:

a) o ile % min w wartościach bezwzględnych ma mi się wyświetlić up/dn – czyli jeśli podam np. 4,5% to we wzrostowych będą takie, które wzrosły >4,5% a w spadkowych, które spadły o 4,5%

b) zostawić tak jak to teraz zaprezentowałeś, czyli nominalnie wzrost/spadek niezależnie od wartości procentowej – nie wiem jak nazwać ten parametr może „nominalna zmiana” bo „0” byłoby bez sensu a „1” to już za dużo bo nie słapie zmiany np. o 0,5?


Co do sposobu prezentacji tych danych wolałbym, żeby w tabelce nie wyświetlały się wartość oraz w nawiasie procent tylko wyłącznie jedna z tych opcji, czyli albo liczba albo procent – dlatego, że tak jak jest teraz trudno jest potem np. zrobić z tych wartości wykres excelu, bo trzeba byłoby oczyścić komórki z różnych typów danych.

Sugerowałbym raczej, żeby wyglądało to tak:

a) kolumny „Wzrostowe” i „Spadkowe” pokazują ilość (nie procent) spółek wg podanego parametru (czyli albo nominalnie alb min. Określony procent podany wcześniej)

b) obok dodałbym nowa kolumnę „Przewaga wzrostowych nad spadkowymi” – i tutaj w punktach procentowych pokazałbym przewagę wzrostowych lub spadkowych czyli np. do 11.06 gdzie mieliśmy up/dn 203 do 182 a na procentach było to 45%/41% różnica byłaby +5pp a 10.06 gdzie mieliśmy up/dn 104 do 288 a na procentach było to 23%/64% różnica byłaby -41pp; celem jest łatwe pokazanie danych, które potem można przenieść na wykres aby wyłapać trend wzrastającej przewagi jednej ze stron czyli kupujących lub sprzedających

Czy dałoby się ilość spółek wzrostowych /spadkowych przenieść na wykres?

2. ATH

Tutaj przemyślałem to i wydaje mi się, że w kolumnie „% pod ATH” lepiej byłoby podawać parametr nie ATH ale 52 tygodniowy szczyt. Bo jeśli tutaj w parametrach dam 0 to de facto dostanę po prostu ilość spółek z ATH, które są już w sąsiedniej kolumnie, więc te dane się dublują.

Niezależnie od tego dodałbym nowy parametr będący odwrotnością ATH – czyli nowe dołki historyczne (ATL – All Time Low).

Gdyby dałoby się przełożyć ATH i nowe dołki na wykres to też byłoby super.

Czyli:

a) ATH bym zostawił
b) % do ATH zmieniłbym na % do 52 tyg szczytu
c) Uzupełnieniem byłoby to co już od drugiej strony czyli % od 52 tyg dołka
d) Dodałbym „nowe dołki”

3. SMA

Czy dałoby się dodać ilość spółek, których średnia SMA 50 jest powyżej SMA 200? To byłby parametr sztywny.

Parametr zmienny z możliwością wyboru ilości dni do SMA zostawiłbym bez zmian.

4. Zmiana kursu USDPLN

W związku z tym, że naszą GPW rządzi zagranica, kluczowym parametrem na jaki należy patrzeć jest kurs USDPLN.

Tutaj mam zagwozdkę bo widzę dwa rozwiązania:

a) Albo nowa kolumna ze zmianą procentową kursu USDPLN (ostatnią możliwą do ustalenia) według okresu jaki aktualnie wyświetlam – czyli jeśli wybieram okres jednej sesji a dziś jest 12.06 to np. zmiana % kursu między 10.06 a 11.06 (chyba że jesteś w stanie dociągać te informacje live to wtedy między 11.06 a którąś godziną 12.06), natomiast jeśli wybieram tydzień to wtedy zmiana kursu w % z ostatnich 7 dni kalendarzowych wstecz, a jeśli wybiorę miesiąc to zmianę kursu z ostatnich 30 dni kalendarzowych wstecz w stosunku do dnia, w którym wyświetlam dane

b) Albo jakąś średnią w jakimś wybranym terminie, bo chodzi bardziej o to, żeby wyłapać trend, czy PLN się wzmacnia czy osłabia, a niekoniecznie, żeby wyłapywać gwałtowne ruchy w górę lub w dół

5. Zmiana kursu SP500

Jak wiadomo, to czy u nas rośnie czy spada zależy też od sentymentu na rynkach bazowych. Stąd fajnie byłoby też widzieć zmianę SP500. Widziałbym to tak:

a) Sesja – tabela pokazuje zakończenie % dnia poprzedniego na SP500 czyli np. dziś jest 12.06 więc tabela pokazuje zakończenie SP500 z 11.06

b) Tydzień – tutaj chyba najlepiej byłoby patrzeć na tygodniową zmianę czyli jeśli dziś jest 12.06 to tabela pokazuje zmianę 5 dni sesyjnych do 11.06 włącznie (czyli wynik z 11.06 ale z ostatnich 5 dni)

c) Miesiąc – tutaj analogicznie, tyle że 22 dni sesyjne (średnia ilość dni sesyjnych w mc) czyli jeśli dziś jest 12.06 to tabela pokazuje wynik z okresu 22 dni sesyjnych zakończony 11.06

Nie wiem czy nie za dużo tego, ale gdyby się udało to byłoby super 😊
 
2026-06-13 08:52
14 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Dziękuję za feedback!
Dam znać jak zrobię zmiany.

Damian
 
2026-06-14 11:56
13 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Wprowadziłem zmiany - daj znać co o tym myślisz.

Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl