New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-23 23:37:45)
  Prosiłbym o opcję w "Konto > Ustawienia menu" pozwalającą na zmianę linka pod logo myfund (lewy górn...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-23 21:37:02)
  Ad2. Zrobione.


Pozdrawiam,

Damian...

Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i nowych ceł [Analiza] (2026-06-23 20:44:19)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i ...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:40:15)
  Witaj,


O którą grupę chodzi i czy o stopę zwrotu pokazywaną w Kokpicie czy w tabelce ze składem p...

PPK Generali (2026-06-23 17:35:03)
  Cześć,


Import PPK robisz z <b>menu->Operacje->Import operacji->Import operacji PPK...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:05:01)
  Przepraszam jak to pytanie już padło i nie znalazłem odpowiedzi. Ale z czego wynika różnica stopy zw...

PPK Generali (2026-06-23 16:13:13)
  Hej, gdy używam tego pliku z forum to przy imporcie funduszu "Generali (dawniej Union Investmen...

Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANGOS (2026-06-23 12:05:25)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANG...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:28:55)
  W tym roku rusza projekt stworzenia całkiem nowych aplikacji mobilnych - na pewno ten temat będzie z...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:21:52)
  Chodzi mi o aplikację na telefon. Na stronie internetowej wszystko jest czytelne.

Postaram się wrz...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:15:50)
  Dzień dobry,


Napisz proszę, o którym dokładnie miejscu w serwisie piszesz - dodam separator tysię...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 08:58:50)
  Dzień dobry,


Na stronie internetowej duże kwoty są czytelne. W aplikacji jest np. zapisane 850000...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-22 21:36:44)
  Dodałem wykres dla top 10 spółek z rankingu.


Damian...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 20:55:46)
  Dzięki za info.


Damian...

błąd w średniej cenie zakupu (2026-06-22 19:29:04)
  Nie aktualne. ...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:08:05)
  Ok, ogarnąłem sam. Najpierw zaimportowalem tylko operacje sprzedaży. Następnie wymusiłem konto inwes...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:00:56)
  Muszę odświeżyć temat, bo znów jest ten sam problem. Sprzedałem jeden etf, kupiłem inny i nie mogę z...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:42:59)
  Dzięki, teraz jest OK, pozdrawiam....

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:36:05)
  Witaj,


To problem u dostawcy danych - chyba tylko dla walorów notowanych w Londynie w USD.


Na ...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:20:35)
  Poprzednia cena $198.42, teraz pokazuje ponad $15000, ale niestety to nieprawda.

Szkoda, bo ładny z...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:19:11)
  Dodaj taką opcję dla PRO, żeby czasem pokazywało mocno zawyżone zyski. Fajny zastrzyk dopaminy na po...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:09:00)
  już naprawione;P...

Możliwość wyłączenia operacji typu _zmiejszenie/dopłata do depozytu kontraktu_ (2026-06-22 10:05:06)
  Witaj,


Trzeba dodać samemu.

Chyba, że masz rachunek w Bossa to można zaimportować z <b>men...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:02:50)
  u mnie 3.5 bańki było xD...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:52:55)
  Przez chwilę człowiek się poczuł milionerem ;)

...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

PPK (2026-06-19 09:40:30)
  Odświeżam temat!


Jak zaimportować nowe wpłaty z PPK w inPZU (tak aby nie wpisywać ich ręcznie), ...

XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 20:24:13)
  Dzięki Damian. Robisz świetną robotę.

Pozdrawiam...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:18:34)
  Chyba coś XTB zmieniło (albo mają problem) w generowaniu pliku.

Nie wiem dlaczego, ale czasami w pl...

Forum Walory giełd zagranicznych LSE, NYSE, NASDAQ

32 wpisy, 8 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2015-10-28 23:34
3891 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Dzień dobry,

Od dzisiaj w myfund.pl możecie do swoich portfeli dodawać walory z giełd zagranicznych.
Możliwość ta jest wciąż w fazie testów, co pociąga za sobą kilka ograniczeń (np. w stosunku do funkcjonalności dla walorów z GPW).

1. Możecie dodawać walory z trzech giełd:
- LSE (London Stock Exchange)
- NYSE (New York Stock Exchange)
- NASDAQ
2. W tej chwili dostępne są tylko akcje największych spółek z podstawowych indeksów:
- FTSE 100
- S&P 500
- NASDAQ 100
3. Nie ma notowań on-line.
4. Notowania z zamknięcia sesji są aktualizowane raz dziennie po zamknięciu sesji na poszczególnych parkietach.

Proszę o wszelkie uwagi dotyczące napotkanych przez Was problemów z walorami giełd zagranicznych.

Jeżeli chcielibyście dodać do portfela walory, których nie ma w wymienionych indeksach to proszę o informację na forum lub na maila. Dodam te akcje w najgorszym wypadku w ciągu kilku godzin.

Pamiętajcie, że jeżeli chcecie dodać walory w walucie innej niż PLN to musicie również (wcześniej) dodać konto w tej samej walucie co waluta kupna waloru.


Pozdrawiam,
Damian
 
2015-10-29 07:23
3891 dni temu
Draakhan
13 wpisów
Super, dzięki wielkie za dodanie obsługi giełd zagranicznych!

Na szybko, przed wyjściem do pracy, dodałem sobie nowy portfel (nazwa: Londyn) i dodałem operację zakupu akcji.

Pierwsza rzecz, jaka rzuciła mi się w oczy, to aktualne wartości portfela, czy to w podsumowaniu, czy na kokpicie, są 100 razy większe niż w rzeczywistości. Prawdopodobnie jest to związane z tym, że dodając operację zakupu operuje się w funtach, natomiast wiem, że wyceny walorów na LSE podawane są w pensach. Spojrzałbyś na to?

Dokładniej przetestuję giełdy zagraniczne w wolnej chwili :)
 
2015-10-29 09:40
3891 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Masz rację.

Muszę chwilę pomyśleć jak sobie z tym poradzić.
Najprostszym rozwiązaniem byłoby przerobienie wycen na GBP ale wówczas w tabelce utracone zostały by ułamki pensów. No chyba, żeby wówczas wyświetlać wycenę do 4 miejsc po przecinku tak jak dla walut.

Pozdrawiam,
Damian
 
2016-02-16 15:14
3781 dni temu
Tatq
10 wpisów
Witam serdecznie.

Spróbowałem stworzyć portfel dla akcji NYSE. Zacząłem od konta gotówkowego w USD na które dokonałem "wpłaty" w USD.
Mastępnie próbowałem dopisać zakup (NYSE:HOG) z połowy 2015 roku.
Niestety otrzymywałem komunikat, że waluta zakupu akcji nie jest zgodna z walutą konta gotówkowego (w kolejnych próbach zmieniałem konto gotówkowe USD PLN z podobnym skutkiem.
Czyżbym miał podawać wartość akcji na NYSE w PLN ? ;-0

Pozdrawiam...
 
2016-02-16 15:28
3781 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Witam,

Jeżeli do portfela dodajesz walory kupione w walucie to musisz je przypisać do konta inwestycyjnego w tej samej walucie.

Wejdź w Menu->Zarządzanie portfelami->Konta gotówkowe i inwestycyjne, kliknij na ikonkę ołówka (edycja) przy kocie w USD, zaznacz, że ma być ono również kontem inwestycyjnym.

Teraz w formularzu kupna waloru będziesz widział dodatkowe pole "Konto inwestycyjne". Wybierz konto w USD i wówczas będziesz mógł kupić walor w USD.

Pozdrawiam,
Damian
 
2016-02-17 16:22
3780 dni temu
Tatq
10 wpisów
Dziękuje za proste (łopatologiczne) wyjaśnienie :)
Jak na razie serwis robi niezłe wrażenie. Wypróbowałem już chyba wszystko co płatne i bezpłatne na rynku. Looking forward...

Pozdrawiam

K.
 
2016-02-17 23:50
3779 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Dziękuję za miłe słowa :)

Proszę polecać serwis znajomym :)
Czym więcej użytkowników tym "łatwiejszy" rozwój serwisu ;)

Pozdrawiam,
Damian
 
2016-03-10 14:00
3758 dni temu
cuckoo
79 wpisów
Niestety jeszcze raz ja :)

Mam problem odwrotny od tego powyżej - wyceny są 100 ray mniejsze od rzeczywistych. W przeliczenia na PLN cena jest np. 3.7401 zamiast 374.01 (oryginalna wycena w funtach).

Jeśli byłoby to trudne do rozwiązania to mogę to obejść wpisując 100 razy większą ilość akcji.

Pozdrawiam
 
2016-03-10 14:09
3758 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Ja to mogę oczywiście zmienić.

Tyle, że tu

https://finance.yahoo.com/q/hp?s=CRPS.L

Jest napisane, że wyceny są w GBp czyli w pensach.

Jesteś pewien, że te 65.9 to GBP (funty) a nie GBp (pensy)?

Damian
 
2016-03-10 14:27
3758 dni temu
cuckoo
79 wpisów
Na pewno w funtach (GBP)

http://www.londonstockexchange.com/exchange/prices-and-markets/ETFs/company-summary/IE00B7J7TB45IEGBPETFS.html?lang=en

Na yahoo w danych historycznych też dają funty. W opisie i w cenach bid/ask jest błąd.
 
2016-03-10 14:39
3758 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Powinno być już ok.

Damian
 
2016-04-11 16:16
3726 dni temu
Tatq
10 wpisów
Czy mógłbym prosić o dodanie następujących walorów:
NYSE:GG (Goldcorp Inc.)
NASDAQ:MANH (Manhattan Associates Inc.)
NASDAQ:OMCL (Omnicell Inc.)
a może i:
NYSEARCA:HEWG (iShares Trust)?

Thank you from the mountains ;-)
 
2016-04-11 22:53
3725 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Witam,

Walory:
NYSE:GG (Goldcorp Inc.)
NASDAQ:MANH (Manhattan Associates Inc.)
NASDAQ:OMCL (Omnicell Inc.)
NYSEARCA:HEWG (iShares Trust)

Są już dostępne...

You welcome ;-)
 
2016-05-26 15:55
3681 dni temu
gregha
18 wpisów
Cześć!
Czy mógłbym prosić o dodanie następujących walorów:
NYSE: VIG (Vanguard Dividend Appreciation ETF)
NYSE: USO (United States Oil Fund LP)

Dziękuję i pozdrawiam
Grzesiek
 
2016-05-27 07:56
3680 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Cześć,

Dodane :)

Pozdrawiam,
Damian
 
2016-06-01 12:34
3675 dni temu
cuckoo
79 wpisów
Proszę o dodanie:
iShares Core MSCI Emerging Markets IMI UCITS ETF
https://finance.yahoo.com/q?s=EMIM.L
Notowania w GBX
 
2016-06-01 20:46
3674 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Witam,

Dodałem.

Pozdrawiam,
Damian
 
2016-09-02 14:45
3582 dni temu
uki85
25 wpisów
Proszę o dodanie:

NYSE: NOK (Nokia)

Z góry dzięki
 
2016-09-02 20:10
3581 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Dodane.

Pozdrawiam,
Damian
 
2016-09-03 05:00
3581 dni temu
Jozef99
216 wpisów
No dobra. Podepnę się do starej wypowiedzi (zakup w USD itd).
Założyłem konto USD (musiałem dać i "gotówkowe" i "inwestycyjne" (a szkoda, bo nie chciałem "wpłacać" tam żadnej gotówki, chciałem po prostu kupować rzeczy w USD i mieć wyliczenia w USD).
Raz, że to mi psuje 99% innych operacji (bo 99% moich operacji jest w PLN, a teraz przy każdym zakupie akcji muszę wybierać "gotówka" vs "usd" - dodatkowe pole jest). Ale i to pikuś (choć przydałaby się opcja "automatycznie ustaw 'gotówka'", żeby mniej klepania było).
Potem jeszcze musiałem jakoś "wrzucić" USD na te konto, i nie ma lekko - jedyną opcją był 'przychód nadzwyczajny' (?).
Ale potem próbowałem kupić Fidelity Global High Yield (USD, acc), no i klops. Raz że system nie zna żadnych wartości (trzeba odfajkować "sprawdź cenę"), to jeszcze od razu mi pokazał -22% w jeden dzień (prawdziwy zakup 31.08, 12.92USD/jednostka; po powrocie do portfela MyFund pokazuje -22% i cenę 51.coś).
Co źle robię? (teraz to już skasowałem te USD-konto bo mnie szlag trafił :)
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl