New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:39:02)
  Już jest, dzięki!...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:26:51)
  Cześć,


Mi się udało go dodać.


Spróbuj teraz dodać operację kupna.


Pozdrawiam,

Damian...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:03:51)
  Cześć, próbowałem dodać instrument NVDA270617P00230000 do myfund, jednak dostałem informację, że już...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 14:41:58)
  Zrobione.

Damian...

Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-26 12:18:02)
  Ciągnąc wątek SR dla walut to system nie zwraca w ogóle informacji o SR walut znajdujących się w por...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 12:02:32)
  Zdarza się, że próbuję dodać jakiś walor, ale podczas próby dodania okazuje się, że jest on już w ba...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 10:26:44)
  Wielkie Dzięki....

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-26 08:19:18)
  „Nie miała miejsca w poprzednim rankingu” znaczy: dla daty sprzed ok. miesiąca spółka nie weszła do ...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-26 08:00:15)
  Zapiszę w rzeczach do zrobienia ale na razie z niskim priorytetem.


Damian

...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 07:25:07)
  Witaj,


to narzędzie dostępne jest z <b>menu->Portfel->Wykresy w czasie</b>, ale...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 06:40:52)
  Czy taki wykres jest dostępny? Jeśli jest dostępny, co może być powodem że nią mam tej opcji?...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-26 03:59:06)
  Dzięki !...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:59:51)
  Cześć,


Poprawiłem te zerowe wyceny dla tego waloru.


Dziękuję za zgłoszenie problemu!


Pozdra...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:29:30)
  Cześć,

zerkniecie na SGLP.L ? Pod koniec kwietnia i środek maja są jakieś dziury w kursach. Z góry...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:47:36)
  Cześć,


Ja bym to zrobił tak:

1. Dodaj sprzedaż jednostek z datą i ceną, którą znasz (możesz dla ...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:32:04)
  Cześć Damian,


Mam pytania odnośnie wypłaty z PPK na wpłat własny:

1. Zostały umożone wszystkie j...

Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało jeszcze paliwo do wzrostu wycen? [Analiza] (2026-06-25 20:44:22)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało ...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 20:19:47)
  Witaj,


kurs bieżący był prawidłowy. Błąd był związany z tym, że wartość odniesienia, czyli kurs z...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 18:41:21)
  Zaimportowałem portfel z XTB. W XTB mam ticker HY9H.DE, SK Hynix Inc - GDR, zaś po imporcie do MyFun...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 17:37:53)
  Super, dzięki.


Zerknij jeszcze na zdjęcie, bo zdaje się, że MDI oraz CLD źle się wyświetlają. CLD...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 17:28:43)
  Tak, rozumiem założenia strategii. To że Lowry proponował rebalancing miesięczny, nie oznacza, że ni...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:58:16)
  Jest taka analiza dostępna z <b>menu->Portfel->Wykresu w czasie->Udział kont inwestyc...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:35:38)
  Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem trochę głębiej i wygląda, że nawet dla zwykłego portfela (nie grupo...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 14:09:27)
  Dzień dobry,


Dodaj portfel grupowy z <b>menu->Zarządzanie portfelami->Portfele grupow...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

Forum Obligacje skarbowe - prezentacja wartości odsetek

26 wpisów, 5 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2024-06-01 11:08
756 dni temu
Inwestor
88 wpisów
Witam,

w portfelu odsetki od obligacji skarbowych wyświetlane są z nową wartością od pierwszego dnia danego miesiąca, w którym zmienia się oprocentowanie (jak w załączeniu). Jednak tak naprawdę wartość odsetek ulega zmianie w konkretnym dniu, zależnym od tego kiedy był zakup w poprzednich latach. Samo naliczanie przebiega prawidłowo, chodzi tylko o wyświetlanie. Czy dałoby się coś z tym zrobić, aby prezentowane odsetki zmieniały się odpowiednio do dnia zakupu?

Pozdrawiam


Załącznik:
 
2024-06-01 11:41
756 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Witaj,

Problem w tym, że ta informacja zmienia się (nadpisuje się w bazie).

Pomyślę jak to obejść.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-06-01 16:00
756 dni temu
Inwestor
88 wpisów
Nie jest to takie istotne, nie ma wpływu na obliczenia, raczej kwestia "wizualna". Jeśli to skomplikowana sprawa, może zostać jak jest :)

Pozdrawiam
 
2024-07-31 17:22
696 dni temu
Inwestor
88 wpisów
Witaj Damian,

właśnie zaobserwowałem korzystną zmianę. Dziękuję, to wiele pomaga.

Pozdrawiam

Załącznik:
 
2024-07-31 17:59
695 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Witaj,

Tak - na prośbę użytkownika Jozef99 dodałem oprocentowanie w kolejnym okresie odsetkowym jeżeli jest już opublikowana inflacja dla miesiąca odniesienia (M-2) do obliczenia oprocentowania w kolejnym okresie odsetkowym.

Damian

 
2024-08-01 00:27
695 dni temu
Jozef99
216 wpisów
A, to mi się nie pojawia. Coś-gdzieś muszę kliknąć?

Załącznik:
 
2024-08-01 00:39
695 dni temu
Jozef99
216 wpisów
A, dobra - podejrzewam że to dlatego że system "zgubił" info o marżach itd.

Załącznik:
 
2024-08-01 07:20
695 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
To dlatego, że marże dla nowych serii są aktualizowane pierwszego dnia miesiąca rano.
Ale teraz nie będzie tej informacji (o oprocentowaniu w kolejnym okresie) bo nie ma inflacji za lipiec.

Damian
 
2024-08-01 10:47
695 dni temu
Jozef99
216 wpisów
Ale mi chodziło o EDO0832 (i 0833) z mojego pierwszego obrazka. Tam była już znana inflacja za czerwiec (jedynie marża nowych edycji mogła być niepewna, "a co jak zmienią"), i od dwóch tygodni widziałem to na zakup.obligacjeskarbowe.pl (przy mouse hover -- a MyFund wczoraj (zgodnie z moim pierwszym obrazkiem, z 00:27) tego nie pokazywał.
Zakładam, że to ze względu na tą nocną aktualizację (?), ale to byłby błąd (system powinien "pamiętać", że od dwóch tygodni była znana inflacja za czerwiec, więc wszystkie EDO08xx powinny poprawnie pokazywać "-> 3.85%", zakładając dotychczasową marżę). Serio, zakup.obligacjeskarbowe pokazywał ten dymek od 2 tygodni, grubo zanim Optymalizator tutaj by mi pomógł (planowanie to podstawa). Być może by tenże dymek zmienili przy zmianie marży, ale jednak dało mi to więcej czasu na przygotowanie sprzedaży itd.

Załącznik:
 
2024-08-01 10:53
695 dni temu
Jozef99
216 wpisów
Wiesz, stąd właśnie była moja prośba, czy nie mógłbyś tego właśnie wyświetlać, bo tu się prosto - i codziennie - loguję, a tam za każdym razem trzeba szukać telefonu, wpisywać jednorazowe kody z SMS, mnóstwo pieprzenia - a trzeba to robić co miesiąc w okolicach 16go-17go-18go, bo od tego czasu dymki "się aktualizują", zgodnie z inflacjami ze stron NBP.
Dobrze by było, by Optymalizator też to pokazywał ("za 2 tygodnie się przestanie opłacać"). Bo dopiero od dziś widzę, o ile bardziej opłaca się zmienić na inne serie (spoiler: o 0.95pp jeśli "w nowe EDO"), do wczoraj pokazywał "trzymaj trzymaj, wszystko inne na czerwono".
 
2024-08-01 11:10
695 dni temu
Jozef99
216 wpisów
Aha, jeszcze jedno. Teraz Optymalizator pokazuje "wartość wykupu z karą" (obliczenia w dymku przy ikonce "i") na dziś.
Właśnie zleciłem sprzedaż wszystkich swoich EDO08xx, no i te wartości się nie zgadzają, bo "odsetki naliczane będą do 08.08.2024", i różnica w moim przypadku to kilkaset złotych (~4zł per oblig, całkiem sporo), o tyle więcej w rzeczywistości dostanę przy wykupie.
Może daj opcję (ptaszek?) w stylu "policz ów dymek z wykupem za 7 dni", co bardziej odda rzeczywistość?
 
2024-08-01 14:27
695 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Zrobiłem na razie pokazywanie aktualnej stopy i stopy w kolejnym okresie dla EDO, COI, ROD i ROS - z uwzględnieniem dnia kupna obligacji. Teraz ta dodatkowa informacja będzie pokazywana od dnia publikacji inflacji do końca okresu odsetkowego (z uwzględnieniem dnia kupna obligacji).
W Twoim przypadku dla dla EDO0832 będzie tylko dzisiaj a EDO0833 będzie do 09.08.

Co do optymalizatora to zapisałem w rzeczach do zrobienia, żeby dodać opcję wyboru daty wyliczeń (skąd ~4zł per obligację przez 7 dni?).

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-08-01 15:39
695 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Na razie wycofałem to co powyżej.
Potestowałem i nie do końca wiem jak to oprocentowanie obligacji indeksowane inflację jest liczone.

Niby jest inflacja + marża, ale np. dla obligacji EDO0332 marża jest 1.25%: https://www.obligacjeskarbowe.pl/oferta-obligacji/obligacje-10-letnie-edo/EDO0332/

Inflacja w styczniu 2024 wyniosła 3.7%: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-pot-inflacja-/miesieczne-wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-od-1982-roku/

Czyli oprocentowanie aktualnego okresu powinno wynieść 4.95%, a jest 5.15%: https://www.obligacjeskarbowe.pl/tabela-odsetkowa/?table_id=20284

Czy ja coś źle liczę? Nie o tą inflację chodzi?

Damian
 
2024-08-01 15:42
695 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
To jest chyba błąd w tabelach odsetkowych bo dla innych obligacjach się zgadza.

Muszę inaczej podejść do tematu. Odezwę się w tym wątku jak coś zrobię.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-08-01 23:26
694 dni temu
Jozef99
216 wpisów
A propos "skąd te 4zł" - z Belki. Z dymka EDO0832 wynika "wartość wykupu z karą: 11483.92zł". Strona ichnia pokazuje "1844zł zysku brutto" (już po 200zł kary), a Belki nie uwzględniają (wychodzi wtedy 1493.64zł - tak czy inaczej 10zł różnicy, owe "7 dni do wykupu").
 
2024-08-02 11:33
694 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Dostałem odpowiedź od obligacjeskarbowe.pl w temacie oprocentowania EDO0332 (i pewnie dotyczy to też innych obligacji marcowych indeksowanych inflacją).

Cytuję:
Wskaźnik inflacji, który był brany pod uwagę przy wyznaczeniu oprocentowania dla tej emisji wyniósł 3,9%. Został on ogłoszony w dniu 15.02.2024. poniżej zamieszczam link do strony GUS, gdzie znajduje się informacja o ww wskaźniku.

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-w-styczniu-2024-roku-dane-wstepne,2,147.html

Do tego poziomu inflacji dodawana jest marża w wysokości 1,25%, co daje wynik 5,15%.


W tym ogłoszeniu jest to:
Według wstępnych danych w styczniu 2024 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 3,9% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług wzrosły o 0,4%..

Z tego wniosek, że jak nie ma oficjalnych danych to stopa oprocentowania opiera się o wstępne dane o inflacji.

To mi trochę komplikuje sprawę, ale spróbuję pozyskać dane o historycznych stopach.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-08-02 20:00
693 dni temu
Maska
126 wpisów
To chodzi o zmianę koszyka inflacyjnego GUS w styczniu. Stąd w marcowych obligacjach pojawiają się rozbieżności z oficjalną inflacją, bo brany jest wstępny odczyt inflacji.
 
2024-08-26 14:22
670 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
@Jozef99 - dodałem możliwość wybrania daty obliczeń do wyliczenia potencjalnego zysku.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-08-26 16:31
670 dni temu
mroziu
33 wpisy
@damian

Jak się wybierze 02.09.2024. czyli datę naliczenia odsetek dla wykupu dokonywanego dzisiaj, to narzędzie liczy niepoprawnie (bo pewnie nie ma danych emisji wrześniowej). Może można by było to jakoś zabezpieczyć? (nie pokazywać tabelki jak nie ma danych?)

Pozdrawiam
Mroziu
 
2024-08-26 18:08
669 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Cześć,

Dodałem odpowiedni komunikat, jeżeli zostanie wybrana data z kolejnego miesiąca.

Pozdrawiam,
Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl