New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Dedykowane opcje wyboru zakresu czasu w Kokpicie (2026-06-11 20:44:29)
  Portfel /Wykresy walorów /Kokpit


Sugeruje, żeby pod pole wyboru zakresu czasu dodać dedykowane kw...

Rozbudowane statystyki GPW (2026-06-11 19:37:19)
  Cześć,


Dodałem narzędzie <b>Statystyki GPW/NC</b> - jest dostępne z <b>menu->...

Import danych z Alior (2026-06-11 18:34:35)
  Do importu używacie zakładki "instrumenty"?...

Sortowanie bez kategorii (2026-06-11 13:29:12)
  Witaj,


W aplikacjach mobilnych walory są grupowane dokładnie tak samo jak w aplikacji webowej.

W...

Sortowanie bez kategorii (2026-06-11 13:26:03)
  Czy można gdzie dodać opcję wyświetlania walorów bez podziału na kategorie, rodzaje giełd itd? Tak j...

Widget na iOS (2026-06-11 13:10:46)
  Cześć,


Zakładam, że najpóźniej na początku przyszłego roku.


Damian...

Widget na iOS (2026-06-11 13:08:47)
  Dobra wiadomość, wiadomo kiedy +/- można się spodziewać nowych aplikacji mobilnych? ...

TOP 10 Kosmiczne spółki dywidendowe czerwiec 2026 – Gdzie kupić akcje? (2026-06-11 12:05:20)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza TOP 10 Kosmiczne spółki dywidendowe czerwiec 2...

Prośba o dodanie walorów z Kosdaq (KQ) (2026-06-11 12:00:01)
  super, dziękuję...

Prośba o dodanie walorów z Kosdaq (KQ) (2026-06-11 11:42:17)
  Cześć,


Dodałem.

Jakbyś potrzebował dodać kolejne to już nie będzie problemu z ich dodaniem.


P...

Prośba o dodanie walorów z Kosdaq (KQ) (2026-06-11 11:20:05)
  Cześć

Próbowałem dodać walory z Kosdaq, ale pomimo dodania tickera z Yahoo Finance nie zaciąga dany...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-10 21:52:26)
  Z tego co widzę to wskaźniki działają bez zarzutu. Dziękuje za dodanie.


Idąc za ciosem pozwolę so...

Asbis – nieoczywisty beneficjent rozwoju AI. Co dalej? [Analiza] (2026-06-10 20:43:30)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Asbis – nieoczywisty beneficjent rozwoju AI. Co...

importowanie z XTB (2026-06-10 19:59:31)
  Zgadza się ta opcja jest ustawiona domyślnie....

importowanie z XTB (2026-06-10 19:36:07)
  Z tego co widzę, to jest to zaznaczone automatycznie. Ja nic nie zmieniałem tutaj....

importowanie z XTB (2026-06-10 18:30:11)
  Tak jeżeli masz włączona automatycznie dodawanie dywidend w <b>menu->Portfel->opcje port...

importowanie z XTB (2026-06-10 17:49:07)
  Wczytywanie dywidend z pliku jest domyśnie wyłączone. Czyli rozumiem dywidendy i tak zostaną dodane ...

Dodawanie monet (2026-06-10 16:44:57)
  Cześć,


Dodałem do bazy tą monetę.


Pozdrawiam,

Damian...

Dodawanie monet (2026-06-10 16:26:32)
  Cześć

Czy jest szansa na dodanie monety Tudor Beasts Queens Lion Złota Moneta 1 oz


https://goldi...

Konto oszczednościowe / lokaty (2026-06-10 16:18:34)
  To jest opcja dodawania lokaty do portfela.

Teoretycznie dla kont oszczędnościowych można użyć funk...

Konto oszczednościowe / lokaty (2026-06-10 16:13:12)
  A to co za opcja https://myfund.pl/index.php?raport=zalozLokate ?...

Podswietlanie detali wykresów (2026-06-10 14:04:35)
  Tak, jak tooltip wyświetlony to jest nad wykresem i wówczas przesunięcie myszki nie wywoła zmiany to...

Podswietlanie detali wykresów (2026-06-10 13:55:16)
  Tu miało być (przeklajam)



Dobra zmiana.


Jedynie przy przesuwaniu myszki tooltip nie uaktualn...

Nie aktualizuje się kurs spółki (2026-06-10 13:52:12)
  Za dużo okienek otwarte. Post był do innego wątku forum. Przepraszam....

develia dywidenda (2026-06-10 12:44:17)
  Witaj,


zapewne chodzi ci o potencjalną dywidendę - jeżeli tak to wynika to z tego, że w poprzedni...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 12:07:13)
  Cześć,


Plan jest taki, żeby w tym roku odpalić projekt wdrożenia całkowicie nowych wersji aplikac...

Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 11:47:18)
  Hej,

Czy planowany jest może jakiś update aplikacji mobilnej na iOS? Te widgety byłyby super.


Po...

Import operacji Forex/CFD (2026-05-31 08:55:05)
  Cześć,


Dodałem poprawne rozpoznawanie tych walorów w module importu Forex/CFD.


Pozdrawiam,

Da...

Import operacji Forex/CFD (2026-05-30 23:25:49)
  Cześć,

Byłaby możliwość dodania CFD: Cattle, Decentraland? Byłbym wdzięczny


Pozdrawiam,

Adam

...

Odsetki od obligacji (2026-05-26 22:29:31)
  

...

Forum Obligacje skarbowe - prezentacja wartości odsetek

26 wpisów, 5 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2024-06-01 11:08
741 dni temu
Inwestor
88 wpisów
Witam,

w portfelu odsetki od obligacji skarbowych wyświetlane są z nową wartością od pierwszego dnia danego miesiąca, w którym zmienia się oprocentowanie (jak w załączeniu). Jednak tak naprawdę wartość odsetek ulega zmianie w konkretnym dniu, zależnym od tego kiedy był zakup w poprzednich latach. Samo naliczanie przebiega prawidłowo, chodzi tylko o wyświetlanie. Czy dałoby się coś z tym zrobić, aby prezentowane odsetki zmieniały się odpowiednio do dnia zakupu?

Pozdrawiam


Załącznik:
 
2024-06-01 11:41
741 dni temu
myfund.pl
12760 wpisów
Witaj,

Problem w tym, że ta informacja zmienia się (nadpisuje się w bazie).

Pomyślę jak to obejść.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-06-01 16:00
740 dni temu
Inwestor
88 wpisów
Nie jest to takie istotne, nie ma wpływu na obliczenia, raczej kwestia "wizualna". Jeśli to skomplikowana sprawa, może zostać jak jest :)

Pozdrawiam
 
2024-07-31 17:22
680 dni temu
Inwestor
88 wpisów
Witaj Damian,

właśnie zaobserwowałem korzystną zmianę. Dziękuję, to wiele pomaga.

Pozdrawiam

Załącznik:
 
2024-07-31 17:59
680 dni temu
myfund.pl
12760 wpisów
Witaj,

Tak - na prośbę użytkownika Jozef99 dodałem oprocentowanie w kolejnym okresie odsetkowym jeżeli jest już opublikowana inflacja dla miesiąca odniesienia (M-2) do obliczenia oprocentowania w kolejnym okresie odsetkowym.

Damian

 
2024-08-01 00:27
680 dni temu
Jozef99
216 wpisów
A, to mi się nie pojawia. Coś-gdzieś muszę kliknąć?

Załącznik:
 
2024-08-01 00:39
680 dni temu
Jozef99
216 wpisów
A, dobra - podejrzewam że to dlatego że system "zgubił" info o marżach itd.

Załącznik:
 
2024-08-01 07:20
680 dni temu
myfund.pl
12760 wpisów
To dlatego, że marże dla nowych serii są aktualizowane pierwszego dnia miesiąca rano.
Ale teraz nie będzie tej informacji (o oprocentowaniu w kolejnym okresie) bo nie ma inflacji za lipiec.

Damian
 
2024-08-01 10:47
680 dni temu
Jozef99
216 wpisów
Ale mi chodziło o EDO0832 (i 0833) z mojego pierwszego obrazka. Tam była już znana inflacja za czerwiec (jedynie marża nowych edycji mogła być niepewna, "a co jak zmienią"), i od dwóch tygodni widziałem to na zakup.obligacjeskarbowe.pl (przy mouse hover -- a MyFund wczoraj (zgodnie z moim pierwszym obrazkiem, z 00:27) tego nie pokazywał.
Zakładam, że to ze względu na tą nocną aktualizację (?), ale to byłby błąd (system powinien "pamiętać", że od dwóch tygodni była znana inflacja za czerwiec, więc wszystkie EDO08xx powinny poprawnie pokazywać "-> 3.85%", zakładając dotychczasową marżę). Serio, zakup.obligacjeskarbowe pokazywał ten dymek od 2 tygodni, grubo zanim Optymalizator tutaj by mi pomógł (planowanie to podstawa). Być może by tenże dymek zmienili przy zmianie marży, ale jednak dało mi to więcej czasu na przygotowanie sprzedaży itd.

Załącznik:
 
2024-08-01 10:53
680 dni temu
Jozef99
216 wpisów
Wiesz, stąd właśnie była moja prośba, czy nie mógłbyś tego właśnie wyświetlać, bo tu się prosto - i codziennie - loguję, a tam za każdym razem trzeba szukać telefonu, wpisywać jednorazowe kody z SMS, mnóstwo pieprzenia - a trzeba to robić co miesiąc w okolicach 16go-17go-18go, bo od tego czasu dymki "się aktualizują", zgodnie z inflacjami ze stron NBP.
Dobrze by było, by Optymalizator też to pokazywał ("za 2 tygodnie się przestanie opłacać"). Bo dopiero od dziś widzę, o ile bardziej opłaca się zmienić na inne serie (spoiler: o 0.95pp jeśli "w nowe EDO"), do wczoraj pokazywał "trzymaj trzymaj, wszystko inne na czerwono".
 
2024-08-01 11:10
680 dni temu
Jozef99
216 wpisów
Aha, jeszcze jedno. Teraz Optymalizator pokazuje "wartość wykupu z karą" (obliczenia w dymku przy ikonce "i") na dziś.
Właśnie zleciłem sprzedaż wszystkich swoich EDO08xx, no i te wartości się nie zgadzają, bo "odsetki naliczane będą do 08.08.2024", i różnica w moim przypadku to kilkaset złotych (~4zł per oblig, całkiem sporo), o tyle więcej w rzeczywistości dostanę przy wykupie.
Może daj opcję (ptaszek?) w stylu "policz ów dymek z wykupem za 7 dni", co bardziej odda rzeczywistość?
 
2024-08-01 14:27
680 dni temu
myfund.pl
12760 wpisów
Zrobiłem na razie pokazywanie aktualnej stopy i stopy w kolejnym okresie dla EDO, COI, ROD i ROS - z uwzględnieniem dnia kupna obligacji. Teraz ta dodatkowa informacja będzie pokazywana od dnia publikacji inflacji do końca okresu odsetkowego (z uwzględnieniem dnia kupna obligacji).
W Twoim przypadku dla dla EDO0832 będzie tylko dzisiaj a EDO0833 będzie do 09.08.

Co do optymalizatora to zapisałem w rzeczach do zrobienia, żeby dodać opcję wyboru daty wyliczeń (skąd ~4zł per obligację przez 7 dni?).

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-08-01 15:39
680 dni temu
myfund.pl
12760 wpisów
Na razie wycofałem to co powyżej.
Potestowałem i nie do końca wiem jak to oprocentowanie obligacji indeksowane inflację jest liczone.

Niby jest inflacja + marża, ale np. dla obligacji EDO0332 marża jest 1.25%: https://www.obligacjeskarbowe.pl/oferta-obligacji/obligacje-10-letnie-edo/EDO0332/

Inflacja w styczniu 2024 wyniosła 3.7%: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-pot-inflacja-/miesieczne-wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-od-1982-roku/

Czyli oprocentowanie aktualnego okresu powinno wynieść 4.95%, a jest 5.15%: https://www.obligacjeskarbowe.pl/tabela-odsetkowa/?table_id=20284

Czy ja coś źle liczę? Nie o tą inflację chodzi?

Damian
 
2024-08-01 15:42
680 dni temu
myfund.pl
12760 wpisów
To jest chyba błąd w tabelach odsetkowych bo dla innych obligacjach się zgadza.

Muszę inaczej podejść do tematu. Odezwę się w tym wątku jak coś zrobię.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-08-01 23:26
679 dni temu
Jozef99
216 wpisów
A propos "skąd te 4zł" - z Belki. Z dymka EDO0832 wynika "wartość wykupu z karą: 11483.92zł". Strona ichnia pokazuje "1844zł zysku brutto" (już po 200zł kary), a Belki nie uwzględniają (wychodzi wtedy 1493.64zł - tak czy inaczej 10zł różnicy, owe "7 dni do wykupu").
 
2024-08-02 11:33
679 dni temu
myfund.pl
12760 wpisów
Dostałem odpowiedź od obligacjeskarbowe.pl w temacie oprocentowania EDO0332 (i pewnie dotyczy to też innych obligacji marcowych indeksowanych inflacją).

Cytuję:
Wskaźnik inflacji, który był brany pod uwagę przy wyznaczeniu oprocentowania dla tej emisji wyniósł 3,9%. Został on ogłoszony w dniu 15.02.2024. poniżej zamieszczam link do strony GUS, gdzie znajduje się informacja o ww wskaźniku.

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-w-styczniu-2024-roku-dane-wstepne,2,147.html

Do tego poziomu inflacji dodawana jest marża w wysokości 1,25%, co daje wynik 5,15%.


W tym ogłoszeniu jest to:
Według wstępnych danych w styczniu 2024 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 3,9% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług wzrosły o 0,4%..

Z tego wniosek, że jak nie ma oficjalnych danych to stopa oprocentowania opiera się o wstępne dane o inflacji.

To mi trochę komplikuje sprawę, ale spróbuję pozyskać dane o historycznych stopach.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-08-02 20:00
678 dni temu
Maska
125 wpisów
To chodzi o zmianę koszyka inflacyjnego GUS w styczniu. Stąd w marcowych obligacjach pojawiają się rozbieżności z oficjalną inflacją, bo brany jest wstępny odczyt inflacji.
 
2024-08-26 14:22
655 dni temu
myfund.pl
12760 wpisów
@Jozef99 - dodałem możliwość wybrania daty obliczeń do wyliczenia potencjalnego zysku.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-08-26 16:31
654 dni temu
mroziu
33 wpisy
@damian

Jak się wybierze 02.09.2024. czyli datę naliczenia odsetek dla wykupu dokonywanego dzisiaj, to narzędzie liczy niepoprawnie (bo pewnie nie ma danych emisji wrześniowej). Może można by było to jakoś zabezpieczyć? (nie pokazywać tabelki jak nie ma danych?)

Pozdrawiam
Mroziu
 
2024-08-26 18:08
654 dni temu
myfund.pl
12760 wpisów
Cześć,

Dodałem odpowiedni komunikat, jeżeli zostanie wybrana data z kolejnego miesiąca.

Pozdrawiam,
Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl