News in myfund.pl ![]() Information about new features of myfund.pl. No new posts. XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 20:24:13) Dzięki Damian. Robisz świetną robotę. Pozdrawiam... Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:18:34) Chyba coś XTB zmieniło (albo mają problem) w generowaniu pliku. Nie wiem dlaczego, ale czasami w pl... Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:00:10) Mi dziś pojawił się inny problem przy importowaniu XTB-konto USD W pliku są operacje na walutach:... XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 10:10:14) Cześć, Zebrałem wszystkie informacje o zmianach związanych z wprowadzeniem przez XTB możliwości z... Komunikaty ESPI/EBI - mniejsze opóźnienie (2026-06-15 08:01:39) Cześć, mam dla Was dobrą wiadomość dotyczącą komunikatów ze spółek GPW i NewConnect. Od 15.06.... | ||
10 wpisów, 2 uczestników | Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku |
| 2017-09-06 17:30 58 wpisów 3206 dni temu | Proponuje dodanie opcji tworzenie własnych benchmarków, na przykład 50% mWIG40 + 30% sWIG80 + 20% TBSP.Index. Pozdrawiam, Lukasz | |
| 2017-09-06 18:01 12808 wpisów 3206 dni temu | Cześć, Fajny pomysł. Zastanawiam się jak "łączyć" różne indeksy (walory). Po cenie/wartości nie ma to sensu. Chyba żeby stworzyć bardziej ogólny wzór typu: W1*a1+W2*a2+... Gdzie: Wx to wartość indeksu/waloru, ax to waga/mnożnik (nie procent) dla kolejnych indeksow/walorow. Wówczas każdy mógłby zdefiniować benczmark tak jak chce. Pozdrawiam, Damian | |
| 2017-09-07 15:18 58 wpisów 3206 dni temu | Dokladnie o czyms takim myslalem. Z tym, ze suma wspolczynnikow an gdzie n=1, 2, 3 ... powinna wynosic 1. Pozdrawiam, Lukasz | |
| 2017-09-07 15:25 12808 wpisów 3206 dni temu | A co wówczas podstawiać za Wx? Podstawienie wartości nie ma sensu, bo każdy indeks/walor ma nieporównywalną wartość. Np. 0,5*WIG+0,5*WIG20 dałoby w wyniku wartość, w której WIG20 by "zniknął". | |
| 2017-09-11 10:19 58 wpisów 3202 dni temu | Za Wn podstawiamy zmiane wartosci indeksu/waloru w okreslonej jednostce czasu w jakiej chcemy porownac efektywnosc naszej inwestycji. Wtedy zalozenie sumowania wspolczynnikow do 1 ma sens. Jako wynik otrzymamy procentowa zmiane "portfela modelowego" (benchamrku) do ktorego chcemy sie porownac. Pozdrawiam, Lukasz | |
| 2017-09-11 12:33 12808 wpisów 3202 dni temu | Zrobię to trochę inaczej, ale wynik będzie taki sam. Łatwiej będzie założyć, że wartość na początku analizy każdego składnika benchmarku to 100%, a w kolejnych okresach odpowiednio wartość każdego ze składników benchmarku będzie odnoszona do wartości początkowej. Wartość stanowiąca odniesienie w procentach do wartości początkowej będzie stanowiła wartość (Wn) braną do wyliczenia wartości benchamrk'u. Będzie ok? Damian | |
| 2017-09-12 09:10 58 wpisów 3201 dni temu | Pisząc ze Wn jest zmiana wartości indeksu/waloru miałem na myśli zmianę procentową, nie zmianę w wartościach bezwzględnych. Dla przykładu weźmy na warsztat benchmark, który podałem w pierwszej wiadomości dla okresu jednego roku: 50% mWIG40 + 30% sWIG80 + 20% TBSP.Index. 0.5 * 25.12% + 0.3 * 7.98% + 0.2 * 2.27% = 15.41% Czyli wartość naszego benchmarku za ostatni rok wynosi 15.41% i do tej wartości porównujemy nasze inwestycje, żeby stwierdzić jak nam idzie inwestowanie. Pozdrawiam, Lukasz | |
| 2017-09-12 09:12 12808 wpisów 3201 dni temu | Wszystko jasne. Zapisuję w rzeczach do zrobienia. Damian | |
| 2017-10-16 18:25 12808 wpisów 3166 dni temu | Cześć, Dodałem możliwość definiowania benchmarków przez użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w tym wątku na forum Pozdrawiam, Damian | |
| 2017-10-19 08:45 58 wpisów 3164 dni temu | Sprawdzilem, dziala tak jak oczekiwalem. Dziekuje bardzo. Pozdrawiam, Lukasz | |