New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Skąd różnice w podsumowaniu (2026-06-17 20:54:30)
  Ok, wszystko jasne, dzięki...

Digital Network z eksplozją przychodów w 1Q 2026. Cyfryzacja OOH i przejęcie napędzają wyniki [Analiza] (2026-06-17 20:43:26)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Digital Network z eksplozją przychodów w 1Q 202...

Skąd różnice w podsumowaniu (2026-06-17 20:36:37)
  Różnica w wartości wynika z tego, że masz włączoną opcję „Uwzględnij podatek”.


Dla każdego z walo...

Skąd różnice w podsumowaniu (2026-06-17 20:27:35)
  Ale skąd różnica w wartości. Mam kilka portfeli i różnica jest tylko na niektórych. Proste zsumowani...

XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 20:24:13)
  Dzięki Damian. Robisz świetną robotę.

Pozdrawiam...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:18:34)
  Chyba coś XTB zmieniło (albo mają problem) w generowaniu pliku.

Nie wiem dlaczego, ale czasami w pl...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:00:10)
  Mi dziś pojawił się inny problem przy importowaniu XTB-konto USD


W pliku są operacje na walutach:...

Skąd różnice w podsumowaniu (2026-06-17 12:32:08)
  Witaj,


W wierszu „Cały portfel” stopa zwrotu jest liczona metodą MWR/TWR i uwzględnia wszystkie o...

Skąd różnice w podsumowaniu (2026-06-17 12:29:34)
  Skąd się biorę różnice pomiędzy podsumowaniem na górze i na dole tabelki?...

XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 10:10:14)
  Cześć,


Zebrałem wszystkie informacje o zmianach związanych z wprowadzeniem przez XTB możliwości z...

Kokpit z wykresami - wybór benchmarku (2026-06-17 09:48:06)
  Domyślnie ta opcja była wyłączona dla nowego waloru.

Zmieniłem to tak, że będzie tak ustawiona jak ...

Import z XTB (2026-06-17 07:29:07)
  Witaj,


Najlepiej byłoby gdybyś podesłał plik, który importujesz i napisał jaki błąd pojawia się p...

Kokpit z wykresami - wybór benchmarku (2026-06-17 07:02:50)
  Ad 3

Gdy mam już w portfelu jakieś spółki, do których dodałem benchmark, a następnie dodaję nowe sp...

Import z XTB (2026-06-16 20:34:36)
  dodale portfel z XTB utworzony kilka tygodni temu, wszystko ładnie przeszło , portfel z XTB utworzon...

Import z XTB (2026-06-16 19:25:53)
  Jest już wspierany.

Oczywiście jakby pojawił się jakieś problemy to dawaj znać.


Pozdrawiam,

Dam...

Import z XTB (2026-06-16 19:20:02)
  A czy nowy format jest już w pełni wspierany w MyFund? Właśnie spróbowałem i jakby przeszedł....

Import z XTB (2026-06-16 18:24:40)
  Nie ma sensu pisać bo od 1 lipca wyłączają ten moduł importu i pozostanie tylko nowy moduł.

Mam nad...

Import z XTB (2026-06-16 17:14:38)
  Pośpieszyłem się. Problem dalej występuje.


- Plik eksportu z XTB dla konta prowadzonego w EUR zaw...

Import z XTB (2026-06-16 17:04:33)
  Dzisiaj wygenerowałem nowy eksport z XTB, no i waluta pojawiła się w pliku, a import do MyFund zadzi...

Anthropic na rozdrożu: ewolucja modeli Claude, konflikt z Waszyngtonem i droga do IPO (2026-06-16 12:05:24)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza Anthropic na rozdrożu: ewolucja modeli Claude,...

WBTC.PA - nie odświeża się (2026-06-16 11:31:44)
  Witaj,


Już powinny być aktualne.


Dziękuję za zgłoszenie problemu!


Pozdrawiam,

Damian...

WBTC.PA - nie odświeża się (2026-06-16 11:05:24)
  Od 11 czerwca instrument się nie odświeżył. ...

Zmiana klasyfikacji waloru. (2026-06-16 09:09:15)
  Cześć,


Zrobiłem poprawkę na ten problem - teraz przypisanie waloru ma priorytet na przypisaniem g...

Błędne wartość historyczne Bitcoina (2026-06-16 07:43:07)
  Cześć,


namierzyłem źródło tego problemu.

Okazało się, że problem występuje w dni zmiany czasu n...

Błędne wartość historyczne Bitcoina (2026-06-16 00:58:02)
  Mam go! Może to tylko w nocy takie jaja? ;) Poniżej dane z html, widać że jest sześć zer:


data: [...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 20:24:13)
  Dzięki Damian. Robisz świetną robotę.

Pozdrawiam...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:18:34)
  Chyba coś XTB zmieniło (albo mają problem) w generowaniu pliku.

Nie wiem dlaczego, ale czasami w pl...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:00:10)
  Mi dziś pojawił się inny problem przy importowaniu XTB-konto USD


W pliku są operacje na walutach:...

XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 10:10:14)
  Cześć,


Zebrałem wszystkie informacje o zmianach związanych z wprowadzeniem przez XTB możliwości z...

Komunikaty ESPI/EBI - mniejsze opóźnienie (2026-06-15 08:01:39)
  Cześć,


mam dla Was dobrą wiadomość dotyczącą komunikatów ze spółek GPW i NewConnect.


Od 15.06....

Forum Dodanie praw poboru dla National Grid

20 wpisów, 4 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2024-05-29 17:04
749 dni temu
corner
219 wpisów
Czy mógłbym prosić o poradę jak dodać do swojego portfela prawa poboru dla National Grid? Jeśli dobrze rozumiem, National Grid przyznało 7 praw poboru za każde 24 posiadane akcje. Próbowałem użyć opcji "Dodaj prawo poboru", ale do portfela wpadało tyle samo praw poboru ile mam akcji.
 
2024-05-29 17:16
749 dni temu
myfund.pl
12808 wpisów
Z tego co ja się orientuje to otrzymujesz tyle praw co akcji.
Ale za każde 24 prawa będziesz mógł kupić 7 akcji nowej emisji.

Lub inaczej potrzebne będzie 3.428571429 praw poboru do objęcia jednej akcji nowej emisji.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-05-29 17:34
749 dni temu
corner
219 wpisów
Tak, to chyba ma sens.
 
2024-05-31 16:31
747 dni temu
corner
219 wpisów
A jesteś pewny, że ich teoretyczna wartość dobrze się liczy po wprowadzeniu tego w taki sposób? Wygląda jakby nie uwzględniało ile praw poboru jest potrzebne do objęcia jednej akcji z nowej emisji.
 
2024-05-31 19:20
747 dni temu
myfund.pl
12808 wpisów
Zrobiłem poprawkę.
Moduł nieprawidłowo działał dla walorów z rynków zagranicznych.

Dzięki za czujność!

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-05-31 19:25
747 dni temu
corner
219 wpisów
Bardzo dziękuję! Jeszcze jak próbuję modyfikować tę operację, to w formatce nie widać niektórych wartości (ceny nowych akcji i liczby PP na akcję).
 
2024-05-31 19:29
747 dni temu
myfund.pl
12808 wpisów
To pewna historyczna zaszłość - mam zapisane, żeby to poprawić, ale na razie trzeba wpisać jeszcze raz bo te parametry nie są zapamiętywane (de facto są potrzebne tylko do wyliczenia teoretycznej ceny prawa poboru).

Damian
 
2024-05-31 19:35
747 dni temu
corner
219 wpisów
Ok!
 
2024-05-31 21:12
747 dni temu
corner
219 wpisów
Przepraszam, że cię o to tak nękam, ale usiłuję to zrozumieć :-/ Mam wrażenie, że jak wpiszę ex-date 24.05, to MyFund do wyliczeń bierze cenę akcji z 23.05 a jak wpiszę 28.05, to bierze 28.05. A ja potrzebuję właśnie 24.05.
 
2024-06-01 09:15
747 dni temu
akepinski
9 wpisów
Moim zdaniem nadal jest źle. Z tego co czytam wartość PP powinna być liczona jako różnica między ceną nabycia nowych akcji a ceną starych. Tymczasem tutaj liczy się poprostu liczba należnych akcji nowej emisji razy ich cena. To błąd bo przecież ja musze je kupić.
 
2024-06-01 09:21
747 dni temu
corner
219 wpisów
Moim zdaniem liczy dobrze, ale nie wiem czy bierze dobrą cenę. Oprócz różnicy w cenie dzieli jeszcze przez liczbę praw wymaganych do nabycia nowej akcji 1, tak jak powinno być.
 
2024-06-01 09:41
747 dni temu
akepinski
9 wpisów
Racja. To ja źle wprowadziłem.
 
2024-06-01 11:55
747 dni temu
myfund.pl
12808 wpisów
żeby cena PP policzyła się poprawnie jako datę trzeba podać datę pierwszego notowania akcji bez PP.

Damian
 
2024-06-01 12:31
747 dni temu
mate...ki89
1 wpis
a ja mam pytanie innej natury, posiadam akcje NG na rachunku ike w bossa , jak mogę skorzystać z tego prawa poboru?
 
2024-06-01 12:32
747 dni temu
akepinski
9 wpisów
Pewnie musisz zadzwonić na infolinię. przynajmniej w mbank tak jest.
 
2024-06-01 12:51
747 dni temu
corner
219 wpisów
A nie wiecie może co mBank/BOSSA zrobią jak się nie skorzysta z tych praw? Z tego, co wiem, na GPW takie prawa przepadają. Ale na LSE chyba jest inaczej?
 
2024-06-01 13:00
747 dni temu
akepinski
9 wpisów
Z tego co wyczytałem to animator rynku sprzeda Twoje PP i dostaniesz kasę pomniejszoną o koszty. Też rozważam nic nierobienie bo koszt zlecenia tel w mbank przy tak małym pakiecie jaki mam jest absurdalnie wysoki.
 
2024-06-17 18:53
730 dni temu
corner
219 wpisów
Myślicie, że w mBanku przyślą nam jakieś środki ze sprzedaży tych praw (jeśli nie zleciliśmy sprzedaży samodzielnie)?
 
2024-06-18 21:17
729 dni temu
corner
219 wpisów
Doczytałem, że ma to nastąpić 24 czerwca, o ile zysk przekroczył 5 funtów. No zobaczymy.
 
2024-06-30 09:03
718 dni temu
corner
219 wpisów
W końcu wydusili to z siebie i zaksięgowali w mBanku. Co to za dziadowskie biuro maklerskie.
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl