New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Import danych z Alior (2026-06-11 18:34:35)
  Do importu używacie zakładki "instrumenty"?...

Sortowanie bez kategorii (2026-06-11 13:29:12)
  Witaj,


W aplikacjach mobilnych walory są grupowane dokładnie tak samo jak w aplikacji webowej.

W...

Sortowanie bez kategorii (2026-06-11 13:26:03)
  Czy można gdzie dodać opcję wyświetlania walorów bez podziału na kategorie, rodzaje giełd itd? Tak j...

Widget na iOS (2026-06-11 13:10:46)
  Cześć,


Zakładam, że najpóźniej na początku przyszłego roku.


Damian...

Widget na iOS (2026-06-11 13:08:47)
  Dobra wiadomość, wiadomo kiedy +/- można się spodziewać nowych aplikacji mobilnych? ...

TOP 10 Kosmiczne spółki dywidendowe czerwiec 2026 – Gdzie kupić akcje? (2026-06-11 12:05:20)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza TOP 10 Kosmiczne spółki dywidendowe czerwiec 2...

Prośba o dodanie walorów z Kosdaq (KQ) (2026-06-11 12:00:01)
  super, dziękuję...

Prośba o dodanie walorów z Kosdaq (KQ) (2026-06-11 11:42:17)
  Cześć,


Dodałem.

Jakbyś potrzebował dodać kolejne to już nie będzie problemu z ich dodaniem.


P...

Prośba o dodanie walorów z Kosdaq (KQ) (2026-06-11 11:20:05)
  Cześć

Próbowałem dodać walory z Kosdaq, ale pomimo dodania tickera z Yahoo Finance nie zaciąga dany...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-10 21:52:26)
  Z tego co widzę to wskaźniki działają bez zarzutu. Dziękuje za dodanie.


Idąc za ciosem pozwolę so...

Asbis – nieoczywisty beneficjent rozwoju AI. Co dalej? [Analiza] (2026-06-10 20:43:30)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Asbis – nieoczywisty beneficjent rozwoju AI. Co...

importowanie z XTB (2026-06-10 19:59:31)
  Zgadza się ta opcja jest ustawiona domyślnie....

importowanie z XTB (2026-06-10 19:36:07)
  Z tego co widzę, to jest to zaznaczone automatycznie. Ja nic nie zmieniałem tutaj....

importowanie z XTB (2026-06-10 18:30:11)
  Tak jeżeli masz włączona automatycznie dodawanie dywidend w <b>menu->Portfel->opcje port...

importowanie z XTB (2026-06-10 17:49:07)
  Wczytywanie dywidend z pliku jest domyśnie wyłączone. Czyli rozumiem dywidendy i tak zostaną dodane ...

Dodawanie monet (2026-06-10 16:44:57)
  Cześć,


Dodałem do bazy tą monetę.


Pozdrawiam,

Damian...

Dodawanie monet (2026-06-10 16:26:32)
  Cześć

Czy jest szansa na dodanie monety Tudor Beasts Queens Lion Złota Moneta 1 oz


https://goldi...

Konto oszczednościowe / lokaty (2026-06-10 16:18:34)
  To jest opcja dodawania lokaty do portfela.

Teoretycznie dla kont oszczędnościowych można użyć funk...

Konto oszczednościowe / lokaty (2026-06-10 16:13:12)
  A to co za opcja https://myfund.pl/index.php?raport=zalozLokate ?...

Podswietlanie detali wykresów (2026-06-10 14:04:35)
  Tak, jak tooltip wyświetlony to jest nad wykresem i wówczas przesunięcie myszki nie wywoła zmiany to...

Podswietlanie detali wykresów (2026-06-10 13:55:16)
  Tu miało być (przeklajam)



Dobra zmiana.


Jedynie przy przesuwaniu myszki tooltip nie uaktualn...

Nie aktualizuje się kurs spółki (2026-06-10 13:52:12)
  Za dużo okienek otwarte. Post był do innego wątku forum. Przepraszam....

develia dywidenda (2026-06-10 12:44:17)
  Witaj,


zapewne chodzi ci o potencjalną dywidendę - jeżeli tak to wynika to z tego, że w poprzedni...

develia dywidenda (2026-06-10 12:26:38)
  Z tego co widzę, to dywidenda Develii jest błędnie osadzona w czerwcu mimo planowanej wypłaty w wrze...

Wyświetlanie dywidend po najechaniu kursorem na pole (2026-06-10 11:47:38)
  Witaj.


Wkradł się drobny błąd przy ostatniej aktualizacji.

Zrobiłem poprawkę na ten problem.

...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 12:07:13)
  Cześć,


Plan jest taki, żeby w tym roku odpalić projekt wdrożenia całkowicie nowych wersji aplikac...

Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 11:47:18)
  Hej,

Czy planowany jest może jakiś update aplikacji mobilnej na iOS? Te widgety byłyby super.


Po...

Import operacji Forex/CFD (2026-05-31 08:55:05)
  Cześć,


Dodałem poprawne rozpoznawanie tych walorów w module importu Forex/CFD.


Pozdrawiam,

Da...

Import operacji Forex/CFD (2026-05-30 23:25:49)
  Cześć,

Byłaby możliwość dodania CFD: Cattle, Decentraland? Byłbym wdzięczny


Pozdrawiam,

Adam

...

Odsetki od obligacji (2026-05-26 22:29:31)
  

...

Forum Sub-Portfele

39 wpisów, 10 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2021-08-28 15:48
1748 dni temu
myfund.pl
12759 wpisów
Cześć,

Druga z nowych funkcjonalności, które są dostępne od dzisiaj to możliwość tworzenia sub-portfeli.

Sup-portfel to portfel, na który składają operacje na wybranych walorach z wybranych portfeli.
Sub-portfel nie jest "samodzielnym/niezależnym" portfelem. Opiera się na operacjach już wprowadzonych w innych portfelach.

Dzięki tej funkcjonalności możesz jeden portfel podzielić na kilka, wydzielić część portfela do sub-portfela lub stworzyć portfel z określonego typu walorów, które są w różnych portfelach.

Tworzenie sub-portfela.
Żeby do dać sub-portfel wejdź w menu->Zarządzenie portfelami->Sub-Portfele i kliknij przycisk Dodaj nowy sub-portfel.
Dodając sub-portfel musisz podać/wybrać:
   nazwę,
   walutę przeliczenia portfela,
   tagi - w sub-portfelu będą uwzględnione operacje na walorach przypisanych do wybranych tagów,
   portfele - w sub-portfelu będą uwzględnione tylko operacje z wybranych portfeli.

Po dodaniu portfela pojawi się on na liście portfeli w górnym menu i będzie przy nim ikonka "metki".
Po otworzeniu portfela (np. tabelki ze składem portfela) w prawym górnym rogu będzie wyświetlona lista tagów przypisanych do portfela.

Jakie są domyślne (niezmienne) ustawienia sub-portfela?
   sub-portfel jest zawsze portfelem bezgotówkowym,
   sub-portfel jest zawsze portfelem wirtualnym,
   jeżeli walor występuje w kilku portfelach lub na kilku kontach w jednym portfelu to w sub-portfelu będzie widoczny w jednej skumulowanej pozycji,
   nie będzie uwzględniany podatek i prowizja sprzedaży.

Jakie opcje są dostępne dla sub-portfela?
Dla sub-portfela dostępna jest część opcji z tych, które są dostępne dla zwykłego portfela np:
   możesz ten portfel widzieć w kokpicie,
   możesz zmieniać walutę przeliczenia portfela,
   możesz ustawić benchmarki,
   możesz dodawać dodatkowe wykresy pod tabelką ze składem portfela,
   możesz wybrać metodę liczenia stopy zwrotu (TWR/MWR).
Wszystkie dostępne opcje znajdziesz w menu->Portfel->Opcje portfela

Jakie analizy są dostępne dla sub-portfela?
Dla sub-portfela dostępna jest większość analiz z tych, które są dostępne dla zwykłego portfela np.:
   stopa zwrotu i benchmark w czasie,
   zysk w czasie,
   wkład i wartość w czasie,
   struktura portfela w czasie,
   historia operacji,
   itp.

Nie dostępne są w większości narzędzia takie jak:
   wzorce portfeli,
   cel inwestycyjny,
   narzędzia podatkowe, itp.

Jakie operacje są uwzględniane w sub-portfelu?
W sub portfelu są uwzględnione operacje:
   kupna,
   sprzedaży,
   konwersji,
   wypłaty dywidend i odsetek.

Pozdrawiam,
Damian
 
2021-08-29 16:01
1747 dni temu
thej...tree
98 wpisów
Cześć,
Uwagi na szybko. Tagi i subportfele - genialna sprawa!
Rzeczy których nie rozumiem:
1. Wykres dywidend dla subportfela pokazuje całkowicie inne dane niż tabela zestawienia walorów. Tabela ma poprawne dane. Wydaje mi się, że na wykresie wartości, które były wprowadzone w funtach, w tabeli przeliczone do PLN czyli ok 5x (to jest ok, bo subportfel jest w PLN), a na wykresie są jeszcze raz mnożone przez 5. Sub-portfel UK.
2. W powyższym portfelu zgadzają się wartości zysku. W dwóch pozostałych subportfelach pojawia się dziwny problem powodujący, że cały walor wpada jako zysk albo strata (chociaż nie każdy). Tak jakby nie była uwzględniana operacja gotówkowa na konto i z konta gotówkowego.
 
2021-08-30 16:13
1746 dni temu
myfund.pl
12759 wpisów
Cześć,

Poprawiłem te dwa błędy.

Daj znać jakbyś zauważył inne.

Pozdrawiam,
Damian
 
2021-08-30 19:45
1746 dni temu
thej...tree
98 wpisów
Dzięki, teraz jest ok.
Trafiłem jeszcze tylko na taką sytuację, że w portfelu w którym mam dywidendy w dwóch walutach, w tabeli ze składem pojawiały się dywidendy tylko w PLN. Chociaż w zasadzie różnica polegała nie tyle na walucie, ale na giełdzie waloru: LSE nie działało, GWP tak. Po ponownym zapisaniu ustawień subportfela, wszystko się naprawiło. Wykresy był poprawny już przed zapisaniem.

Przy okazji wydaje mi się, że fajnie byłoby rozbudować okno kupna walorów o możliwość dodawania tagów (jeśli słownik tagów jest niepusty). Zamiast kupować i przeklikiwać się przez n tagów, załatwiamy wszystko w jednym oknie.

Będę jeszcze dziś testował mechanizm, ale już teraz czuję, że jest świetny i dzięki niemu dokonałeś naprawdę dużego udoskonalenia aplikacji.

Poza tym zauważyłem automatyczne dywidendy z LSE, co również mnie bardzo cieszy. Trzymam kciuki automatyczne dywidendy z NYSE, bo niedługo planuję ruszyć z portfelem US;).
 
2021-08-30 19:58
1746 dni temu
myfund.pl
12759 wpisów
Zmiana ustawień sub-portfela powoduje jego przeliczenie. Możliwe, że po ostatnich zmianach nie przeliczyłem tego portfela.

Co do automatycznego dodawania tagu (zakładam, że w formularzu kupna byłby tylko jeden) dało by się dodać taką opcję.
Opcja pojawiała by się tylko wówczas gdy masz już definiowany co najmniej jeden tag i walor, który dodajesz nie ma jeszcze przypisanego żadnego tagu - zapiszę w rzeczach do zrobienia.

Dywidendy z USA dodają się automatycznie :-)

Pozdrawiam,
Damian
 
2021-09-02 10:01
1743 dni temu
mrmrooz
39 wpisów
Chciałem na szybko zrobić sobie subportfel akcji (z różnych giełd). I widzę, że muszę ręcznie pozaznaczać każdy walor. Może można by wybierać do subportfeli walory po typach?
 
2021-09-02 15:55
1743 dni temu
myfund.pl
12759 wpisów
Cześć,

Dodam przyciski typu "zaznacz wszystkie akcje GPW".
Ale to za jakiś czas. Zapiszę w rzeczach do zrobienia.

Pozdrawiam,
Damian
 
2021-09-03 03:23
1743 dni temu
twujstary
1 wpis
Hej,
Czy można potrakotwać gotówkę na kontach jako walor tak żeby było ją widać w sub-portfelu?
 
2021-09-03 07:11
1742 dni temu
myfund.pl
12759 wpisów
Cześć,

Na razie nie. Sub-portfele mogą składać się tylko ze "zwykłych" walorów tj. akcje, ETFy, fundusze inwestycyjne itp.

Czyli te walory, które można przypisać do tagów.

Mam zapisane w rzeczach do przemyślenia dodawanie do sub-portfeli kont (gotówki), lokat i pożyczek.

Pozdrawiam,
Damian
 
2021-09-03 20:20
1742 dni temu
thej...tree
98 wpisów
Cześć,
Dodałem dziś walor do portfela. Przypisałem mu kilka tagów. W 2 subporfelach akcje pojawiają się, a w jednym nie. Przypisanie do tagu na pewno istnieje, bo pojawia się po załadowaniu strony jak również przy zmianie tagu.
Chodzi o akcje JNJ i subportfel Div.
 
2021-09-03 21:02
1742 dni temu
myfund.pl
12759 wpisów
Cześć,

Był mały bug - dla części walorów system pokazywał, że walor jest przypisany do tagu mimo, że nie był.

Zaznacz jeszcze raz przypisanie do tag. Powinno się automatycznie przeliczyć.

Pozdrawiam,
Damian
 
2021-09-03 22:03
1742 dni temu
thej...tree
98 wpisów
Dzięki, działa.
 
2021-09-08 19:51
1737 dni temu
prooosiak
2 wpisy
Hej

Nie sumują się dywidendy dla pozycji które są w 2-3 różnych portfelach (pomimo zaznaczenia wszystkich portfeli).
Dla części np. Orlen dywidendy wypłacone nie są widoczne.
 
2021-09-09 16:38
1736 dni temu
myfund.pl
12759 wpisów
Cześć,

To był błąd. Poprawiłem go.

Daj znać czy teraz jest ok.

Dziękuję za zgłoszenie i pozdrawiam,

Damian
 
2021-09-14 02:20
1732 dni temu
prooosiak
2 wpisy
Cześć
Wszystko teraz jest OK.

Pozdrawiam
 
2021-10-20 15:42
1695 dni temu
MD
10 wpisów
Sub-portfel świetna sprawa, dokładnie to czego szukałem. Byłoby super mieć w nich opcję portfela wzorcowego do pilnowania strategi.
pozdrawiam
 
2021-10-20 16:22
1695 dni temu
myfund.pl
12759 wpisów
Cześć,

Mam zapisaną taką funkcjonalność do zdrożenia.
Nie będzie to trywialne (nie da się przełożyć 1:1 z już istniejących portfeli wzorcowych) bo jeden walor może mieć przypisanych kilka tagów.

Pozdrawiam,
Damian
 
2022-02-19 15:16
1573 dni temu
thej...tree
98 wpisów
Cześć,
W module Rozliczenie podatku od dywidend ze spółek zagranicznych przydała by się opcja filtrowania po sub-portfelach, można by łatwo odrzucić aktywa, które są w portfelach emerytalnych.
Przy okazji jeszcze drobna uwaga do importu w rozliczaniu podatku. Do plików CSV i Excela nie wpada ostatnia kolumna z podatkiem do zapłaty.
 
2022-02-20 19:03
1572 dni temu
myfund.pl
12759 wpisów
Cześć,

Może lepiej zamiast wyliczeń dla sub-portfeli zrobić możliwość wybrania dodatkowo tagów?

Bug z brakiem ostatniej kolumny poprawiłem.

Damian
 
2022-02-20 21:26
1572 dni temu
thej...tree
98 wpisów
Tak, tagi też byłyby jak najbardziej ok.

Dzięki.
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl